שתף קטע נבחר

משל היונים של שלי יחימוביץ'

הח"כ מהמחנה הציוני התייחסה להתפתחויות המדיניות ואמרה כי "נתניהו וליברמן ימלקו ראשי יונים ויאפו אותן, ממולאות בשיירים של מפלגת העבודה אם חלילה תחבור אליהם". הרצוג: אם נתניהו ייפרד מהקיצונים, נתכנס ונחליט

משל היונים של ח"כ שלי יחימוביץ'. בתשובה לשאלה בנוגע להתפתחויות המדיניות האחרונות אמרה חברת הכנסת מהמחנה הציוני ב"שבתרבות" בתיאטרון הבימה בתל אביב: "כשאני רואה את נתניהו ואת ליברמן מפריחים באופן פתאומי מילות שלום עכשיו, וסביבם המיית יונים, אני לא יכולה שלא לחשוב עליהם מולקים עוד רגע את ראשן של היונים ואופים אותן בתנור, ממולאות בשיירים של מה שיישאר ממפלגת העבודה אם חלילה תחבור אליהם על בסיס המילים האלה".

 

לצד זאת הוסיפה כי "אם נתניהו וליברמן יובילו מהלך אמיתי, האצבע שלנו תהיה שם. יותר מכך, אם יהיה מהלך מדיני מעשי, ולא בדיבורים, הסיפור הפוליטי יכול להיפתח מחדש. אני מתחייבת שבכל הזדמנות לדרמה אמיתית אני אהיה זו שאדאג שלא נחמיץ אותה. לגבי העתיד - בהינתן ממשלת אחדות אמיתית, ולא זחילה סתמית לממשלת ימין, עם דרמה מדינית אמיתית שאינה כוללת רק מילים אלא מעשים פורצי דרך, ובוודאי גם שינוי מהותי בקוי היסוד ומחויבות לאבני דרך בהסכם הקואליציוני - לא אשלול את זה. כרגע זה רחוק מלהיות המצב".

 

לדברי יחימוביץ', "אם מפלגת העבודה תשב בממשלת ימין בלי סיבה היסטורית משמעותית - זה יהיה חיסול פוליטי, אידיאולוגי וערכי. כששרי העבודה בראשות ברק ישבו בממשלת נתניהו, ובתנאים טובים יותר, היינו על סף מחיקה מהמפה. לא אתן שזה יקרה שוב. כרגע אנחנו נחלשים והולכים בעיקר משום שהרצוג מעולם לא השלים עם העובדה שהוא ראש אופוזיציה ולעולם לא הנהיג אופוזיציה חזקה לנתניהו". היא אמרה כי טרם החליטה אם תתמודד על ראשות העבודה, אבל העריכה כי הסיכוי לכך גבוה.

 

יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג נשאל אף הוא בנושא, ואמר ב"שבתרבות" במודיעין כי "אם נתניהו ייפרד מהימין הקיצוני, אנחנו נתכנס ונחליט". לדברי הרצוג, "נתניהו בחר ללכת עם הקיצוניים, אני לא רואה סרט שהוא נפרד מהם. אבל אם הוא ייפרד מהימין הקיצוני אנחנו נתכנס ונחליט. אני מנהיג קבוצה חזקה ואידאולוגית. אני מנהיג הקבוצה, אבל לא דיקטטור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ שלי יחימוביץ'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים