שתף קטע נבחר

המיליארדר הצרפתי: "העברתי לנתניהו 170 אלף אירו, הוא יכול לבדוק בחשבון שלו"

המיליארדר היהודי-צרפתי ארנו מימרן שעומד לדין בפריז בגין הונאת ענק טוען כי העביר סכום כסף ישירות לחשבונו הפרטי של ראש הממשלה ב-2001. הוא אומר שיש בידיו את ההוכחה הבנקאית להעברת הכספים: "זה היה חשבון בנק ישראלי שרשום על שמו הפרטי של בנימין נתניהו". עו"ד דוד שימרון בתגובה: "הטענות מופרכות וחסרות שחר. 40 אלף דולר הועברו לקרן ציבורית ששימשה להסברה"

 

בנימין נתניהו וארנו מימרן (צילום: AFP, רויטרס) (צילום: AFP, רויטרס)
בנימין נתניהו וארנו מימרן(צילום: AFP, רויטרס)

 

המיליארדר היהודי-צרפתי ארנו מימרן טוען בראיון לחדשות ערוץ 10 כי בידיו הצהרה בנקאית על סכום כסף שהעביר לבנימין נתניהו בשנת 2001, "מהחשבון הפרטי שלי לחשבון הפרטי של בנימין נתניהו", כך לדבריו. מימרן עומד לדין בימים אלו בפריז בגין הונאת ענק. 

 

בראיון סיפר כי הוא ונתניהו היו בקשר חברי וטיילו יחד. הוא התבקש להגיב על כך שאמר לרשויות בצרפת שנתן לנתניהו מיליון אירו: "ראשית, מעולם לא אמרתי מיליון אירו. אמרתי 'מיליון'. זה היה ב-2001. מדובר היה במיליון פרנקים צרפתיים שהם 170 אלף אירו. אכן העברתי כספים למר נתניהו אבל חל בלבול. העברת הכספים התבצעה ב-2001. הגעתי לחגוג את ניצחונו ב-2009".

 

בהתייחסות לכך שנתניהו אמר כי הכסף הועבר למען פעילותו הציבורית כאדם פרטי, מימרן מתעקש כי הכסף הועבר לחשבונו הפרטי של נתניהו: "ההצהרה הבנקאית נמצאת עדיין בידיי. מארנו מימרן - מחשבוני הפרטי - לבנימין נתניהו - לחשבון הפרטי שלו".

 

בהודעת ראש הממשלה מהיום אומרים שהסכום שקיבל ממך הוא 40 אלף דולר. אתה מדבר על 150 אלף דולר או אירו?

"אני חושב שמה שהועבר אז היה אירו. אירו, דולר. אתה צריך להבין משהו - הסכום שהעברתי, זה בוצע באופן רשמי. הוא יכול לבדוק זאת בחשבון שלו. לא מדובר במשהו שהוא או אני יכולים להסתיר. אני זוכר שזה היה 150. הוא אומר עכשיו 40. אני בטוח במה שאני אומר כי ההצהרה נמצאת בידיי.

 

חשבון הבנק שלו, החשבון אליו העברת את הכסף היה חשבון בנק ישראלי, בישראל?

"זה היה חשבון בנק ישראלי. הוא היה רשום על שמו הפרטי בנימין נתניהו".

 

הוא ציין גם בראיון: "ביבי לא עשה מעשה פסול מעולם. הוא לא ניסה להסתיר דבר מעולם".

 

עורך דינו של נתניהו: טענות מופרכות וחסרות שחר

עו"ד דוד שימרון מסר בתגובה: "כל הטענות שהועלו כלפי מר נתניהו ונופחו בתקשורת, יתבררו כמופרכות וחסרות שחר. כמי שניהל את הקרן לפעילות ציבורית של מר נתניהו כשהיה אזרח פרטי, אני יכול לומר באופן הברור ביותר שהסכום המדויק שהועבר על-ידי מר ארנו מימרן הוא 40 אלף דולר. הסכום הועבר בהעברה בנקאית לחשבון הקרן בתאריך 24.8.2001. בניגוד לנטען לא הועבר סכום אחר לקרן הציבורית ששימשה לפעילות הסברה בינלאומית של מר נתניהו לטובת מדינת ישראל, לא הועבר סכום כלשהו לחשבון הפרטי של מר נתניהו ולא הועבר סכום כלשהו למסע בחירות כלשהו של מר נתניהו. עובדה זו נמסרה לעיתון הארץ כבר לפני שבעה שבועות בתאריך 14.4.2016 לאחר בדיקה מדוקדקת שלנו, ולא עכשיו בניגוד לנטען". 

 

עוד מסר עו"ד שימרון כי "הקרן נוהלה על ידי באופן קפדני בהתאם להוראות החוק ובוקרה על ידי רואה חשבון. גם ניסיון זה לפגוע בראש הממשלה על ידי הפרחת טענות שווא וניפוחן בתקשורת יתברר כבלון שייצא ממנו כל האוויר".

 

     

מרס 2016: לא הייתה תרומה, יוני 2016: הייתה תרומה

ארבע תגובות הפיצה לשכת ראש הממשלה בעניינו של המיליארדר הצרפתי ארנו מימרן שטען קודם לכן כי תרם מליון אירו לקמפיין הבחירות של נתניהו. 

 

התגובה הראשונה ניתנה ב-25 במרס בתחקיר ב"הארץ" על הקשר בין נתניהו לבין מימרן. לשכת ראש הממשלה מסרה אז בתגובה לעיתון: "הרמיזות בכתבה שקריות ומגוחכות. כבר שנים רבות שאין קשר בין משפחת נתניהו לבין משפחת מימרן. המפגשים המדוברים בצרפת התרחשו כשמר נתניהו היה אזרח פרטי. באותה עת היתה משפחת מימרן משפחה ידועה ומכובדת בצרפת ולא היתה שום טענה משפטית נגדה. נתניהו לא ביקש דבר, לא קיבל שום תרומה ולא נתן דבר למשפחת מימרן. מובן מאליו שלא התערב בשום הליך משפטי הקשור אליה". מהתגובה עלה חד משמעית כי נתניהו לא ביקש וגם לא קיבל שום תרומה ממשפחת מימרן.

 

כחודשיים לאחר מכן - ב-19 במאי התייצב ארנו מימרן בבית המשפט וטען שם שהעביר תרומה של מיליון אירו לקמפיין הבחירות של מר נתניהו. לשכת ראש הממשלה מיהרה להכחיש ומסרה בתגובה לקונית: "שקר וכזב".

 

ביום שני בערב פרסמה לשכת ראש ממשלה תגובה רשמית נוספת: "מרר נתניהו לא קיבל כל תרומה אסורה ממימרן. כל טענה אחרת היא שקר. מימרן תרם לפעילות ציבורית של נתניהו בתחילת שנות ה-2000, כשמר נתניהו היה אזרח פרטי ולא מילא כל תפקיד פוליטי. פעילות זו כללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק. מימרן שעומד לדין על מעשה הונאה בהיקף של מאות מיליוני דולרים, מנסה להסיט את תשומת הלב ממשפטו על-ידי הונאה נוספת".

 

היום בצהריים - זמן קצר לפני שנתניהו המריא לביקורו ברוסיה - שוב פרסמה לשכת ראש המשלה הודעה רשמית על מימרן - בפעם השנייה תוך פחות מיממה. בהודעה הרביעית בנושא כבר נוסף סכום התרומה של ארנו: "הטענה שארנו מימרן תרם מיליון אירו לקמפיין בחירות של מר נתניהו היא שקר משולל כל יסוד. לא הייתה שום תרומה של מימרן לקמפיין בחירות של נתניהו. באוגוסט 2001 כשמר נתניהו היה אזרח פרטי, מימרן תרם 40 אלף דולר לקרן לפעילות ציבורית של מר נתניהו, שכללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק".


פורסם לראשונה 06/06/2016 20:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אוהד צויגנברג
נתניהו וארנו מימרן
צילום: AFP, אוהד צויגנברג
מומלצים