שתף קטע נבחר

בעקבות מחאת דרעי: מינוי סדן יוקפא עד הכרעת בג"ץ

הליכוד וש"ס סיכמו כי יו"ר הדירקטוריון המיועד של חדשות 10 לא ייכנס לתפקידו עד להכרעת בג"ץ בעתירה שהוגשה נגד המינוי. בשל כך הקפיאה ש"ס את המאבק נגד סדן: "מברכים את הליכוד שנרתמה למאבק בגזענות"

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן וח"כ יגאל גואטה מש"ס הגיעו היום (ד') לסיכום שלפיו יו"ר דירקטוריון חדשות 10, רמי סדן, לא יחל לכהן בתפקידו עד לאחר הכרעת בג"ץ בעתירת ש"ס למתן צו ביניים בסוגיה. בכך נראה כי נרשם ניצחון לתנועתו של השר אריה דרעי, שדרשבתוקף לעצור את המינוי.

 

בהתאם לכך נקבע כי לאחר ההכרעה של בג"ץ בבקשה למתן צו ביניים יישבו נציגי הליכוד וש"ס שוב על מנת להגיע לפתרון מוסכם בעניין המשך מאבקה של תנועת ש"ס. לנוכח ההסכמה החליטה סיעת ש"ס כי היא מקפיאה לעת עתה את מאבקה נגד מינויו של סדן לתפקיד.

 

מש"ס נמסר בתגובה כי "התנועה מברכת את מפלגת הליכוד שנרתמה למאבק ש"ס נגד הגזענות והבינה כי אמירות נגד ציבור ענק במדינת ישראל לא יכולות לעבור בשתיקה".

רמי סדן ()
רמי סדן

באמצע השבוע שעבר הובאו ציטוטים של סדן שלפיהם אמר לכאורה כי "אני שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה, צריך להגיע לפרחיה משדרות". בתנועת ש"ס הגיבו בזעם לדברים

וקראו להתפטרותו של סדן, שמצדו מכחיש את המיוחס לו.

 

במקביל, הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו פתחה בהליך בדיקה, ובסופו הודיעה כי אף אחד משלושת נציגי הציבור שמכהנים מטעמה בדירקטוריון החברה לא אישר שסדן אכן אמר את הדברים.

 

בש"ס דחו בתוקף את תוצאות הליך הבדיקה. בהודעה שפרסמה סיעת ש"ס בשבוע שעבר צוין כי "סיעת ש"ס דוחה בכל תוקף את ה'בדיקה' המגמתית שערכה אתמול הרשות השנייה. על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד תנועת ש"ס ונגד יו"ר התנועה אריה דרעי. הדברים הגזעניים והחמורים נאמרו בעת שהציג את מועמדותו ליו"ר הדירקטוריון של חדשות 10".

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים