שתף קטע נבחר

ההרחקה נשארה בעינה: רוסיה כרגע מחוץ לתחרויות האתלטיקה בריו

התאחדות האתלטיקה הבינלאומית הודיעה כי לא התרצתה ממאמצי הרוסים לתקן את מדיניות הסמים הקלוקלת במדינה. ההרחקה מריו כפופה לאישור הוועד האולימפי הבינלאומי

רעידת אדמה בספורט האולימפי. התאחדות האתלטיקה הבינלאומית הודיעה הערב (ו') כי ההרחקה של האתלטים הרוסיים נשארת על כנה ומשמעות הדבר היא כי רוסיה לא תוכל להשתתף בתחרויות האתלטיקה באולימפיאדת ריו בכפוף לאישור ההחלטה על ידי הוועד האולימפי הבינלאומי.

 

ריו 2016 - העמוד האולימפי המיוחד של ynet ספורט

 

נשיא התאחדות האתלטיקה, לורד סבסטיאן קו מסר את ההחלטה במסיבת עיתונאים שנערכה בווינה וציין כי נעשו מספר בדיקות במטרה לבחון האם רוסיה תיקנה את מדיניות בדיקות הסמים שלה, אבל התוצאות לא היו מספקות. האתלטים הרוסיים בכל מקרה לא יוכלו להתחרות באליפות אירופה בחודש הבא, אבל יש להם עדיין סיכוי קטן להצלת המשחקים האולימפיים, אם הוועד האולימפי הבינלאומי יסרב לאמץ את החלטת התאחדות האתלטיקה. 

 

היו ימים משמחים יותר. אליפות העולם במוסקבה ב-2013 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
היו ימים משמחים יותר. אליפות העולם במוסקבה ב-2013(צילום: EPA)
 

 

ההחלטה של ההתאחדות הבינלאומית התקבלה פה אחד והגיעה אחרי המלצה שנמסרה מוועדה מיוחדת בת חמישה אנשים שעקבה אחרי ניסיונות התיקון הרוסיים. שר הספרט הרוסי ויטאלי מוטקו ציין כי אינו מופתע מההחלטה והבהיר כי רוסיה בהחלט תגיב על ההחלטה ותבקש לערער.

 

לא תגיע לריו, לפחות כרגע. איסינבאייבה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לא תגיע לריו, לפחות כרגע. איסינבאייבה(צילום: AFP)

 

למי ששכח, הפרשה החלה לאחר שהסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט (WADA) ערכה בדיקה במשך 11 חודשים. זאת בעקבות טענות לרמאות ולהעלמת עין מצד התאחדות האתלטיקה

 הרוסית וההתאחדות הבינלאומית. בדו"ח שכלל 232 עמודים צוין כי המעבדה לבדיקת סמים בספורט במוסקבה השמידה במכוון 1,417 דגימות של בדיקות, חלקן חיוביות.

 

האתלטים הרוסיים כבר הספיקו להחמיץ את אליפות העולם באולם שנערכה בחורף. הספורט הרוסי אף נקשר לאחרונה עם פרשיות סמים רבות. על פי תחקיר של ה"ניו-יורק טיימס" 15 מדליסטים מהנבחרת הרוסית מאולימפיאדת החורף האחרונה בסוצ'י היו חלק מ"תוכנית סימום" ממלכתית.

 

במקביל גם ספורטאים ספציפיים החלו להיענש, כשהמפורסמת ביותר היא הטניסאית מריה שראפובה שנתפסה על שימוש במלדוניום והושעתה לשנתיים מפעילות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
החלטה דרמטית? לפחות על פי דיווח בבריטניה
צילום: רויטרס
מומלצים