שתף קטע נבחר

תשאירו את התושבים מחוץ לוויכוח הפוליטי

ילד הוא ילד, מגיעה לו הזדמנות שווה בין אם הוא נולד בתל אביב, קרני שומרון, או טייבה

לא מעט מילים ונתונים שגויים נכתבו על ההשקעה של המדינה ביהודה ושומרון. נתונים חלקיים אינם רק טעות סטטיסטית מצערת, אלא עיוות המציאות ועוול לאוכלוסייה של מאות אלפי ישראליות וישראלים שמגיעים להם שירותים אזרחיים כמו לכל אזרח הגון בישראל.

 

עוד בערוץ הדעות:

ככה נעבור את הקיץ בביטחה

החוק לסימון עמותות שהשלטון לא אוהב

היכן לוחמות הסייבר?

התחרות האקדמית: התועלת והמחיר

"האמת" על האיסלאם עדיין שולטת בכיפה

 

יש המדברים על השומרון כעל גן עדן עלי אדמות - אדרבא נעשה את השוואה, האם תושב השומרון מקבל את אותה רמת שירותים ממשרדי הממשלה כמו במועצה אזורית מקבילה במרכז הארץ? האם כל משרדי הממשלה נגישים עבורו או לא. השומרון רחב ידיים, יישובי המועצה האזורית מתפרסים כמו בכל מועצה אזורית בישראל על שטח של אלפי דונמים, כל זאת תחת מועצה אחת, מערכת חינוך אחת, מערכת רווחה אחת וכן הלאה בכל השירותים לתושב.

 

האם ההשקעה בילדים בעלי צרכים מיוחדים והסעות זו השקעה פוליטית? האם כיתת גן, אולפנה לבנות שירות לאומי הן תקציב פוליטי? ממתי הפכנו להיות חברה שבה האזרח, התלמיד, האמא והסבתא הפכו למגרש המשחקים הפוליטי. מיד יעשו את השוואה בין השומרון לבין הפריפריה, אז כבן גאה לפריפריה החברתית בישראל, שכן גדלתי ברחובות פרדס כץ, אני בעד לתת את מלוא סל הטבות והתקציבים לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. אבל ההשוואה המתבקשת אינה בין השומרון לבין הפריפריה צריכה להיעשות בין מועצה אזורית בישראל לבין מועצה אזורית מקבילה בקו התפר, אזורי העימות כמו עוטף עזה, וכן גם עלויות הביטחון חייבות להילקח בחשבון.

 

ילד הוא ילד, מגיעה לו הזדמנות שווה בין אם הוא נולד בתל אביב, קרני שומרון, או טייבה. אם נבדוק את השקעת המדינה בתקציבי רווחה, נוער בסיכון, השקעות בתיירות - שמשקיעה המדינה באזורי קו עימות אחרים - השומרון מופלה לרעה במאות אחוזים.

 

לאחרונה התפשטה בשומרון מגיפת הלשמניה, שם ארוך ומסובך שנשמע כאילו נלקח מתפריט במסעדה, אך זוהי מכת עקיצות של שושנת יריחו, עקיצה אכזרית שעושה פצעי ענק בילידנו. שנים שהמועצה האזורית שומרון זועקת לפתרון אל משרדי הממשלה, המשרד להגנת הסביבה, ומשרד הביטחון - ואין עונה. האם מכת עקיצות כזו הייתה עוברת לסדר היום בשכונת צהלה בתל-אביב? או בגבעתיים? התשובה היא לא. כמו בכל דבר הממשלה נגישה היטב למרכז הארץ וחסרה בשירות באזורים המרוחקים. האם בשם הוויכוח הפוליטי מגיע לילדנו לסבול משירות רפואי פחות? האם בשל המצב הביטחוני נסכן את חיי ילדנו בהסעות מבתי הספר?

 

שירות רפואי, אמבולנס או בדיקות רופא אינם מובן מאליו עבור תושבי השומרון, על כל אלו אנו נאלצים להיאבק ולדרוש. בכל פקיד אוחזת התחושה פן לרגע יתנפלו עלו כותבי הטורים וממציאי הנתונים ויספרו לו שהוא נותן מענקים למאחזים לא חוקיים אי שם מעבר להרי החושך. אם כן, איננו דובים שחיים בהרים - ממשלות נבחרות שלחו אותנו למשימה שבעינינו היא הגשמה. תשאירו מחוץ לוויכוח הפוליטי את הילדים שלנו, ואת הציבור הנזקק לשירות לתושב. די לנו בניסיונות חרם של גורמים אנטי ישראלים ואף אנטישמים מבחוץ, פה ארץ ישראל בקרב עם ישראל לא ניתן יד לשיסוי ועיוות המציאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
יוסי דגן
צילום: בראל אפרים
מומלצים