שתף קטע נבחר

ייסגר השטח האווירי מעל חתונת יולי אדלשטיין

מסיבת הנישואים של יו"ר הכנסת ואירנה נבזלין תתקיים בחוות רונית, ורשות שדות התעופה הודיעה: אסור לטוס מעל בין 15:00 ל-2:00 לפנות בוקר, בהתאם להנחיית שב"כ. טייסים זועמים: "פוגעים בתעופה האזרחית בשביל סלבס". לשכת אדלשטיין: ההחלטה נכפתה על הזוג מטעמי ביטחון

 

יולי אדלשטיין ואירנה נבזלין (צילום: בני סהר ) (צילום: בני סהר )
יולי אדלשטיין ואירנה נבזלין(צילום: בני סהר )

השטח האווירי מעל חוות רונית ייסגר אחר הצהריים (יום ב') בשל מסיבת החתונה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובת זוגו אירנה נבזלין, שבה צפויים להשתתף כ-1,500 איש. על פי ההנחיות שהופצו הבוקר לטייסים מטעם מודיעין טיס, הגוף ברשות שדות התעופה שאחראי על נתיבי הטיסה, נאסרה כל תנועה אווירית מעל המתחם מסיבות בטיחותיות. הבקשה לסגירת השטח האווירי לטיסה נמסרה משב"כ.

 

על פי ההנחיות, החל מ-15:00 ועד 2:00 בלילה נאסרה טיסה מצפון להרצליה בגובה של עד 2,500 רגל באזור חוות רונית. מלבד השטח האווירי מעל למתחם החתונה, נאסרו לטיסה גם האזורים הסמוכים שבין היישובים יקום, חרוצים ושפיים. "הסגירה חלה על כל סוגי כלי הטיס", נכתב בהודעת מודיעין טיס. "מסוקים המצטרפים להרצליה מחרוצים יקפידו לא לחצות מערבית ליישוב חרוצים".

 

מנכ"ל איה תעופה, עו"ד נתי פרץ, מתח ביקורת על ההחלטה: "מדובר באזור הטיסה הכי מבוקש והכי פעיל בישראל. חבל מאוד שמקבלי ההחלטות מרשים לפגוע בתעופה האזרחית לטובת חתונה של איש ציבור ושל סלבס. מישהו שם למעלה מצפצף על החוק ועלינו, ואיבד את הצפון. ההנחיה שערורייתית בכל קנה מידה". מלשכת אדלשטיין נמסר: "ההחלטה נכפתה על הזוג מטעמי ביטחון".

 

למסיבת הנישואים הוזמנו כל חברי הכנסת והשרים (מלבד הח"כים מהרשימה הערבית המשותפת), מאות פעילי ליכוד, חברי מרכז ועובדי הכנסת. בשל האירוע תיסגר המליאה מוקדם. האירוע עצמו סגור לסיקור עיתונאי, וגורם המעורב בארגון המסיבה מסר כי מדובר בשיקולי אבטחה ו"כל המוזמנים יעברו בידוק במגנומטר".

 

בשבוע שעבר ערך אדלשטיין טקס נישואים מצומצם בהשתתפות 150 אורחים בלבד במנהרות הכותל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני סהר
יולי אדלשטיין ואירנה נבזלין
צילום: בני סהר
מומלצים