שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ישמח חתני: ויתר על המשפחה - כדי לחגוג עם הילדים

  לאחר שנים של התנדבות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, היה לאבי מייערס ברור שאת שבת החתן שלו - השבת החשובה בחייו - לא יחגוג עם בני משפחתו, כי אם עם הילדים היקרים ללבו. "רציתי להגיע לחתונה עם מיטען טוב, איזה מעשה טוב, כדי שיהיה לי משהו לקחת לחיים"

   

   

  את "הישראלי היפה " אנחנו פוגשים באינספור הזדמנויות, אך אבי מייערס החליט ללכת עם הטרנד צעד אחד קדימה: את שבת החתן שלו – אירוע משפחתי חשוב וחגיגי במגזר החרדי – החליט מייערס לחגוג בצורה יוצאת דופן: עם הילדים האוטיסטים שבמחיצתם התנדב בשנים האחרונות.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  מייערס, תושב הר-נוף בירושלים ותלמיד בישיבה חרדית, התארס לפני ארבעה חודשים וחצי – ויינשא השבוע (יום ד'). במשך שנים ארוכות הוא מתנדב בארגונים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. הוא בילה במחיצתם שבתות, חופשות וכל רגע פנוי. "זה הייעוד שלי", הוא אומר.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות  

 1. צפו: הכי פטריוטים - הנוצרים שנאבקים למען ישראל

   

  השבת שלפני החתונה, שבת החתן המסורתית, הייתה מרגשת בחייו, אבל גם בחייהם של כמה עשרות ילדים "מיוחדים". כשהתארס ידע שאת שבת החתן יעשה עם הילדים שהוא כה אוהב, על אף שהמשמעות היא ויתור (לא שגרתי כלל) על השבת במחיצת בני משפחתו.

   

  הילדים הפתיעו בחזרה (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  הילדים הפתיעו בחזרה(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  "רציתי להגיע לחתונה עם מיטען טוב, איזה מעשה טוב, כדי שיהיה לי משהו לקחת לחיים", סיפר ל-ynet. בסופו של מסע חיפושים אחר מקום מתאים שפנוי לשבת החתן, הגיע אבי אל עמותת "יד לילד המיוחד" המפעילה את מלונית "בית כרמלה" בחיפה.

   

  "זה שהוא בחר את השבת הכי הכי יקרה שלו, שבת החתן, לשמח את הילדים - מראה עד כמה שהם יקרים ללבו", אמרה בהתרגשות שרי פליפש, אמו של אחד הילדים. "וגם עד כמה הבית שלו יהיה מבוסס על חסד ונתינה".

   

  חנוך טרגר, חברו הטוב של החתן, מספר כי "בישיבה קיבלו את זה בהפתעה, והיו הדים נרחבים, אבל הרבה רצו להצטרף".

   

  "הילדים הם המשפחה שלו"

  לחתן הטרי חיכתה הפתעה גם מצד הילדים, שארגנו לו עם המתנדבים הרקדה שבסופה המטירו עליו סוכריות,

  כאות והכרת תודה על המסירות והאהבה שהרעיף עליהם במשך כל השנים.

   

  מנדי בלינצקי, יו"ר ארגון "יד לילד המיוחד" מספר כי התרגש עד דמעות לשמע הפנייה החריגה: "כשאבי אמר לי שהוא רוצה לעשות כאן את השבת, היזלתי דמעה של התרגשות, כי אני יודע מה זה שבת חתן. חגגתי בעצמי שבת חתן.. זה זמן שעושים עם המשפחה ועם החברים. והנה פתאום אבי בוחר לחגוג את זה כאן, עם הילדים האוטיסטים... שבת כזו נותנת להם את ההבנה עד כמה הם יקרים למדריכים שלהם. הם לא עושים להם טובה שהם מתנדבים אתם, אלא הם יקרים להם כמו משפחה.

   

  "כשאבי בא לחגוג אתם ומוכן לוותר על שבת במחיצת המשפחה שלו, זה מוכיח את החיבור והאהבה לילדים, ושם למעשה חלק מהמשפחה". 2. פורסם לראשונה 20/06/2016 19:14

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנדלבאום
  מרגע שהתארס - ידע שכך יחגוג את שבת החתן
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים