שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נקסט וטיסות ללונדון: הצרכן הישראלי יהנה מהמשבר הבריטי

  הירידה החדה במטבע הבריטי צפויה להיטיב עם הצרכן הישראלי הרוכש באתרים בריטיים באינטרנט או מזמין טיסות לממלכה. האם נרגיש גם בהוזלה במוצרים המיובאים לארץ?

  ליציאה הדרמטית של בריטניה מהאיחוד האירופי יש השלכות גם על הצרכן הישראלי. הפיחות במטבע המקומי, הליש"ט, צפוי להוביל לשינויים במחירי מוצרים מיובאים. אם הליש"ט ימשיך לרדת או יישאר נמוך אז יהיה זול יותר לקנות באתרי אינטרנט בריטיים כמו נקסט ואסוס. אפשר יהיה לקנות יותר פריטים באתרים האלה שמציעים קופונים מיוחדים לישראל או אתרים בעברית מה שמעיד על מידת הפופולריות שלהם בקרב ישראלים. רשתות אופנה בריטיות שפועלות בישראל לא יושפעו מיידית כי הן קונות את הסחורה מראש. ynet שוחח עם כלכלנים בכירים ושמע מהם האם וכיצד יושפע ציבור הצרכנים בישראל

   

  רונן מנחם, הכלכלן הראשי של מזרחי טפחות אמר כי צפויה הוזלה במחירי המוצרים המיוצרים בבריטניה ונמכרים בישראל בעקבות הירידות החדות בליש"ט, וזו הזדמנות לרכוש מוצרים בריטיים במחיר נמוך יותר. "כיום כדאי לנצל הזדמנויות ומצבים לטווח הקרוב – בין אם מדובר בנסיעה ללונדון בתקופה הקרובה, הזמנת מוצרים או רכישת מוצרים בישראל, אך בטווח הבינוני והארוך לא ניתן לצפות כי היחלשות הליש"ט תמשך והדבר עלול לפגוע בהשקעות ארוכות טווח שעלולות להתברר בעתיד כלא כדאיות", אמר מנחם.

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  אלדד תמיר מנכל תמיר פישמן טוען כי החלשות הפאונד באופן דרמטי תגרום להוזלה של מוצרים ושירותים בריטיים. "החל מטיסות , דרך בתי מלון וכל מוצר אחר", הוא אומר. "מנגד התחזקות הדולר מול השקל תייקר מוצרים הנקובים בדולרים, בשלב זה ההשפעה של הפאונד משמעותית הרבה יותר", הוסיף.

   

  פרופ' טל שביט, מומחה לכלכלה התנהגותית , סגן דיקאן בבית הספר למנהל עסקים במכללה למינהל אמר כי בטווח הקצר נראה כי המחירים בבריטניה לתיירים יירדו בגלל החלשות המטבע. "בטווח הארוך לאור ביטול הסכמי סחר, הגדלת המכסים על ייבוא סחורות וביטול היתרונות לגודל שהיו בגלל האיחוד יעלו המחירים בבריטניה. למשל אחת השאיפות של מי שתמך בתמך בעזיבת בריטניה היא שבמקום יבוא, ייצרו חלק מהמוצרים בבריטניה. מצב כזה יכול להפחית תחרות ולהביא לעליית מחירים", אמר שביט.   

  רונן קרסו סמנכ"ל איסתא סבור כי לתוצאות משאל העם הבריטי יהיו השלכות מיידיות על הקהל הישראלי. "בטווח הקרוב הצניחה של הפאונד בעשרה אחוזים

  תוזיל את מחירי החופשות לבריטניה בשיעור חד. לא ראינו עשרות שנים פאונד במחיר של 5.13 לשקל. זה יגדיל משמעותית את כוח הקנייה שלנו בנסיעות לבריטניה". לדברי קרסו, לא ידוע איך יושפעו טיסות חברות הלאו קוסט הבריטיות ובעיקר איזיג'ט לארץ. "השתייכות הבריטים לאיחוד הביאה לכך שאיזיג'ט פתחה נמלי בית רבים במדינות אירופה כמו רומא, ברלין, אמסטרדם ומדינות רבות נוספות מה שאיפשר להם לטוס משם ארצה". נכון לשעות הצהריים, מניית איזיג'ט מתרסקת ב-17%.

   

  לעומת זאת, דנה לביא, המשנה למנכ"ל קבוצת הדקה ה-90 סבורה כי לא יחולו שינויים דרמטיים. "בטווח הקצר לא יחולו שינויים במחירי הטיסות ובתי המלון בבריטניה לאור ההתנתקות מהאיחוד האירופי. אני מעריכה שייקח זמן עד שהכלכלה החדשה תתייצב ואת השפעותיה הבינלאומיות נחווה בהיבטים שונים לא בטווח המיידי". 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים