שתף קטע נבחר

תיעוד הפיגוע ליד קריית ארבע: בני זוג לקו בחרדה, המחבלת נורתה למוות

פלסטינית ניסתה לדרוס ישראלים בטרמפיאדה, אך התנגשה ברכב אחר. אישה ובעלה לקו בחרדה. כוח צה"ל ירה במחבלת וחיסל אותה

 

 

פיגוע בכניסה לקריית ארבע: פלסטינית פגעה ברכב מעט לאחר השעה 14:30, ובהמשך נורתה למוות. שני נוסעים ישראלים לקו בחרדה ומצבם קל. המחבלת היא מג'ד אל-חודור מהכפר בני נעים הסמוך לחברון. הפיגוע תועד (בסרטון בראש הכתבה).

 

 

תחקיר ראשוני של צה"ל העלה כי המחבלת הגיעה מציר 60 ופנתה ימינה בצומת אליאס לכיוון קריית ארבע אך שברה את ההגה שמאלה בפתאומיות במהלך פנייתה - לכיוון הטרמפיאדה. במהלך ההאצה לכיוון הטרמפיאדה היא התנגשה ברכב של בני הזוג הישראלים שנפגעו מחרדה ופונו לשערי צדק. כוח מגדוד 50 של הנח"ל שהיה במקום ירה לכיוון המחבלת והרג אותה. אין נפגעים נוספים. כל הסימנים בזירה מראים שמדובר בניסיון פיגוע. הצומת נפתח לתנועה מחדש.

 

אישה ובעלה בשנות ה-50 לחייהם פונו לבית החולים שערי צדק לאחר שכאמור לקו בחרדה.   

דריסה בקריית ארבע ()
דריסה בקריית ארבע

 

ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר אמר בתגובה לפיגוע כי "השקט ששרר באזורנו הופר ואנו בטוחים וסמוכים שצה"ל ימשיך את פעולותיו על מנת להמשיך את שגרת החיים התוססת כאן בעיר האבות".

 

בלילה שבין שני לשלישי אירע פיגוע בכביש 443, שבו נפצעו שלושה בני אדם מאבנים ובקבוקים שהשליכו פלסטינים. כוח צה"ל שעבר במקום הסתער לעבר רכב פלסטיני שהיה בסמוך והרג נער בן 15 - ומהתחקיר הראשוני שערך צה"ל התברר שלפלסטיני שנהרג ולחברו שנפצע לא היה כל קשר לאירוע הטרור. מיכאל

רוזנפלד, חרדי מבריטניה הלומד בישראל וגר בירושלים, הותקף בכביש כשנסע בו עם אשתו. שניהם נפצעו קל ושוחררו לביתם. "היינו בנסיעה ממודיעין לכיוון ירושלים, ומעט אחרי המחסום נזרק לעברנו בקבוק זכוכית. ראיתי שהוא מתפוצץ על הכביש ושניות לאחר מכן פגעה בנו אבן גדולה וניפצה את החלון במושב של אשתי".

 

לפני כעשרה ימים נפצעה ישראלית באורח קל סמוך לקריית ארבע, כתוצאה מיידוי אבנים לעבר רכב שבו נסעה באזור בית ענון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים