שתף קטע נבחר

עשור החיילות והספורטאיות

החיילות כבשו את תחרויות היופי בשנות השמונים, ועל רקע קריירות מבטיחות בדוגמנות, דרך כוכבה של הסינדרלה מכפר סבא

מחצית מהמלכות בשנות השמונים הגיעו לתחרות במדים: דבי הס, הילה קלמן, ספיר קופמן וניקול הלפרין. דבי פרשה מוקדם מעולם הזוהר, והיום היא פסיכולוגית קלינית: "שנים שאלתי את עצמי אם יש סתירה בין פמיניזם לבין תחרויות יופי, והגעתי למסקנה שפמיניזם זה החופש להתנסות, ולממש כמה שיותר פוטנציאל". כמוה, גם הילה קלמן נעלמה במהירות מהתודעה הציבורית, לטובת קריירה של קוסמטיקאית ועבודה עם ילדים אוטיסטים.

סינדרלה מכפר סבא

אילנה שושן היא סיפור סינדרלה קלאסי. ילדה ענייה, אחת משבעה ילדים במשפחה קשת יום מכפר סבא. היופי המדהים שלה, ביחד עם הרבה נחישות, פתחו לה את כל הדלתות, והיא פתחה בקריירת דוגמנות בינלאומית, לפני שעשתה הסבה לטובת לימודי קולנוע בארצות הברית. היום היא מלהקת סרטים בהוליווד, בחברת הפקות השייכת לה ולבעלה, המפיק משה דיאמנט, והיא אם לשני ילדים.

מרילין מפתח תקווה

גם ספיר קופמן עשתה קריירה מפוארת כדוגמנית מסלול וצילום, ומי לא זוכר את תמונתה המפורסמת כמרילין מונרו בפרסומת ל"גוטקס". בישראל נחשבה לדוגמנית הכי עסוקה במשך כמה שנים רצופות. אחר כך, עבדה שנתיים בניו-יורק, ובין השאר דגמנה בגדים של מעצב העל אוסקר דה-לה-רנטה, לפני ששבה ארצה, והתמסרה למשפחתה - בעלה, איש העסקים יואב פפושדו, וילדיה.

הישראליות כובשות את העולם

החל משנות השמונים השתלטו מלכות היופי של ישראל על כל תחרויות היופי הגדולות בעולם, ביניהן, לראשונה, גם בתחרות "מיס אירופה".

הנשף הכי יוקרתי

היכל הספורט ביד אליהו היה המשכן הקבוע של התחרות, שנחשבה להצגה הכי טובה בעיר, בהשתתפות אמנים מהשורה הראשונה - מהארץ ומהעולם.

המלכה הצעירה מכולן

דנה וקסלר, מלכת היופי לשנת 1981, היתה צעירת מלכות היופי בכל הזמנים. התיכוניסטית מגבעתיים היתה רק בת 16 ותשעה חודשים כשנבחרה.

יופי וספורט

שתיים מהמלכות של שנות השמונים היו ספורטאיות מקצועיות: ימית נוי נמנתה עם סגל נבחרת הנוער של ישראל בשחייה, וניקול הלפרין - שהיתה חברה בנבחרת ישראל בכדורעף.

שוב דפנה?

מי שהיתה מלכת היופי-עשרה ב-1987, דפנה בן-יצחק, הפכה בשנים האחרונות לאורחת רצויה בסלון הישראלי בזכות הפרסומות של "בזק".

תארים בינלאומיים:

1980: ענת זמיר, נערת ישראל, נבחרה לסגנית "מיס עולם" בלונדון.
1985: נורית מזרחי, מלכת היופי-עשרה, זוכה בתואר "מיס אסיה".
1988: שנה עתירת הישגים - מלכת היופי, שירלי בן-מרדכי, זוכה במקום הראשון בתחרות בינלאומית ברוסיה. הסגנית שלה, לימור מגן, נבחרת לסגנית שלישית בתחרות "מיס אירופה" בסיציליה. נסיכת היופי, רויטל מור, נבחרת לסגנית שלישית ב"מיס אסיה".
1989: נסיכת היופי, גלית פרבר, נבחרת לסגנית שנייה ל"מיס אסיה".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון לאשה
1980-אילנה שושן
צילום ארכיון לאשה
צילום ארכיון לאשה
1998-ספיר קופמן פפושדו מלכת היופי לשנת 1984
צילום ארכיון לאשה
צילום ארכיון לאשה
1981-דנה וקסלר
צילום ארכיון לאשה
מתוך אתר בזק
דפנה בן יצחק
מתוך אתר בזק
מומלצים