שתף קטע נבחר

יו"ר הקואליציה: "בשב"כ ובמוסד הופכים לשמאלנים"

התבטאות מעוררת מחלוקת של ח"כ דוד ביטן מהליכוד באירוע שבתרבות: "קורה משהו שאתה לאורך שנים בתפקיד הזה. מאיר דגן היה ימני קיצוני אחרי שנכנס למוסד יוצא הפוך"

 

 

 

"יש משהו בתפקידי ראש המוסד והשב"כ. משהו שם עושה אותם שמאלנים". כך התבטא היום (שבת) יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), באירוע שבתרבות בבאר שבע. "קורה משהו שאתה לאורך שנים בתפקיד הזה. אני מאמין שזו התפתחות שקרתה להם במסגרת התפקיד".

 

ביטן התייחס בדבריו לראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל. יו"ר הקואליציה טען כי דגן הגיע אליו לסניף הליכוד בראשון לציון וביקש להתמודד לכנסת לפני שמונה לראשות המוסד. "דגן היה ימני קיצוני אחרי שהוא נכנס למוסד והוא יצא מהארגון הפוך", אמר ביטן והוסיף בהלצה: "כולם שם שמאלנים חוץ מאבי דיכטר".

 

ביטן התפנה באירוע שהנחה רועי כ"ץ לתקוף גם את חברו לשעבר במפלגה, שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון: "הבעיה המרכזית שלו הייתה שהוא רמטכ"ל על. אנחנו לא צריכים שר ביטחון, שמשרת את הצבא במקום לשרת את המערכת המדינית. יש בעיה עם רמטכ"לים שהופכים לשר ביטחון. הם חושבים שזה לתפקיד לכל החיים".

 

ביטן גם תקף את דברי הביקורת שהשמיע אהוד ברק נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ברק היה הרמטכ"ל הפוליטי ביותר. רק משה דיין היה יותר ממנו. הוא היה ראש ממשלה כושל. הוא גר בניו יורק ופעם בכמה זמן הוא בא לישראל ומשמיץ".

 

יו"ר הקואליציה לא פסל אפשרות שמחליפו של יעלון, שר הביטחון אביגדור ליברמן, ישוב לליכוד. ביטן טען גם כי פרישתה של אורלי לוי-אבקסיס מישראל ביתנו הייתה מתוכננת בשל רצונה, לטענתו, להתמודד על ראשות ההסתדרות.

 

ביטן התייחס גם לאפשרות שהמחנה הציוני תיכנס לממשלה: "הדרישה שלהם היום היא להוציא את הבית היהודי וזה דבר שאנחנו לא נסכים לו. הרצוג יצליח להכניס לא יותר מ-10 ח"כים מהעבודה. אם הבית היהודי היה יוצא, הוא היה מכניס 20".

 

הוא אישר כי יש הסכם פיוס חתום עם טורקיה: "הנושא של טורקיה חשוב לנו מבחינה כלכלית וביטחונית. אנחנו לא צריכים להיות חברים עם ארדואן. מערכת הביטחון שלנו לוחצת, הקשר איתם חשוב מאוד ואנחנו צריכים להוריד ראש. והם גם צריכים להוריד את הראש. זה מה שקרה בהסכם הזה". על איסמאעיל הנייה אמר: "מה שבטוח שאי אפשר לעשות לו כלום. יש לו ביטחון. גם ראש הממשלה לא יוכל לתת הוראה כזו. זה החיים הפוליטיים והמדיניים. לא כל דבר שאתה חושב שהולך להיות מחר בבוקר מתרחש". הוא הוסיף שישראל לא נענתה לדרישה של ארדואן להסיר את המצור הימי על רצועת עזה.

 

בלשכת ראש הממשלה אמרו בתגובה כי "ח"כ דוד ביטן אינו מצוי בפרטי ההסכם עם טורקיה. הדברים שאמר אינם נכונים, ואין להם אחיזה במציאות. הנושא לא נדון במהלך השיחות. ישראל שומרת לעצמה את כל הזכויות להבטחת ביטחונה בהתאם לנסיבות שיידרשו". ביטן הבהיר בתגובה כי דבריו "לא הובנו כהלכה. ראשית לא נאמר שיש התחייבות כלשהי בענין הנייה. ישראל תמיד שמרה על זכותה לנקוט את כל האמצעים העומדים לרשותה ולא התכוונתי אחרת. יתרה מזאת הובהר לי בצורה חד-משמעית כי הדבר אינו כלול כלל בהסכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
ח"כ דוד ביטן
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים