שתף קטע נבחר

נגר נפצע ממסור חשמלי. הפיצוי: 1.2 מיליון ש'

בן 53 שבר ארבע אצבעות באחת מידיו, ומאז לא הצליח לחזור לשוק ולהתפרנס מהמקצוע היחיד שהכיר. ביהמ"ש הטיל את האחריות על מעסיקתו

נגר שנפצע בכף ידו ממסור חשמלי, ובעקבות כך מצא את עצמו בעשור השישי לחייו ללא יכולת להתפרנס מהמקצוע שלו, יפוצה בכ-1.17 מיליון שקל. בית משפט השלום בנצרת קבע לאחרונה כי האחריות מוטלת על המעסיקה שלו בזמן התאונה, נגריית "נגר בכפר", שתשלם לו כ-635 אלף שקל (השאר ישולם על ידי הביטוח הלאומי).

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התאונה אירעה ב-2009 ולאחריה הובהל הנגר לבית חולים "העמק" בעפולה, שם אובחן כי ארבע מאצבעות ידו השמאלית נשברו. מאז ועד היום הוא סובל מהגבלה ניכרת ולכן גם לא יכול לחזור לעבוד במקצוע שבו עסק במשך 20 שנה.

 

בתביעת הפיצוי שהגיש נגד הנגרייה הסכימו הצדדים הוא אחראי ל-10% מנזקיו, כיוון שהיה בעל מקצוע מנוסה שיכול היה להיזהר יותר. אולם הם התווכחו בנוגע לשווי נזקיו ואופיים, במיוחד ככל הנוגע לכושר ההשתכרות שלו.

 

התובע, כיום בן 60, העיד כי למד עד כיתה ח' בלבד וכל חייו עבד בעבודות כפיים. מאז התאונה הוא לא הצליח להשתלב בחזרה במעגל העבודה, ועד היום מתקשה בביצוע פעולות יום יומיות ללא עזרה.

 

מנגד, הנגרייה טענה שהוא מסוגל לחזור לעבוד, גם אם באופן חלקי, והצביעה על כך שביטוח לאומי קבע לו תקופה של "אי כושר-מלא" למשך שלושה חודשים בלבד.

 

כף היד כמעט משותקת

השופט יוסף סוהיל השתכנע שתאונת העבודה פגעה באופן חמור באצבעותיו ושלמעשה כף היד "כמעט משותקת". הוא לא השתכנע שהתובע מנסה לזכות בפיצוי גבוה כדי להתחמק מעבודה.

 

"התרשמתי מאדם שלוּ יכול היה להשתלב בעבודה כלשהי, לא היה מתמהמה, נוכח הרצון שלו לעבוד ולפרנס את משפחתו", נכתב בפסק הדין.

 

השופט הגיע למסקנה שהתובע באמת לא יכול כיום להשתלב בעבודה חדשה, וזכאי לפיצוי של ממש על נזק זה, בנוסף לפיצוי על כאב והסבל ועל העזרה שנזקק לה בעבר ועוד יזדקק לה בעתיד. השופט העריך כי שווי נזקים אלה עומד על 1.31 מיליון שקל.

 

מסכום זה ניכה השופט את אחריותו של התובע לתאונה והתגמולים שקיבל מביטוח לאומי, והורה לנגרייה לשלם לו 634,439 שקל, בתוספת הוצאות משפט בסך 6,000 שקל ושכר טרחת עו"ד בשיעור 13% מגובה הפיצוי.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד נביל עספור
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד גסאן אגבאריה
  • עו"ד קרן ארנשטיין-דנה עוסקת בתאונות עבודה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים