שתף קטע נבחר

הצרת היקפים ללא ניתוח בטכנולוגיית הקפאת שומן

סובלים מעודף שומן באזור הזרועות, המותניים, הבטן והירכיים? רופאת העור, ד"ר להבית אקרמן, מציעה פתרון לא פולשני, שמבוסס על טכנולוגיה מדעית מוכחת, שמקפיאה את תאי השומן ומפרקת אותם. "אני לא אוהבת את המילה 'קסם', אבל אפשר לראות כאן תוצאות מדהימות"

לפעמים היוזמות והרעיונות הכי מקוריים וחדשניים נולדים מתוך אנקדוטה לא צפויה. האם שמתם לב, למשל, שכאשר הילדים שלכם אוכלים שלגוני קרח הלחיים שלהם מתכווצות? אז מישהו כן שם לב, חקר ומצא שבפנים של ילדים שמרבים לאכול שלגונים יש שקעים. המסקנה הזאת הלכה והתגלגלה, הפכה מאנקדוטה לבסיס למחקר רפואי־קוסמטי, שהוליד גישת טיפול חדשה, מקורית ויעילה להסרת שומנים נקודתית והצרת היקפים בחלקים שונים בגוף. והכי חשוב: ללא צורך בניתוח פולשני.

 (צילום: שי קדם) (צילום: שי קדם)
(צילום: שי קדם)

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור בשירותי בריאות כללית ובעלת קליניקה פרטית לטיפולי עור, מובילה במרפאה שלה את הטיפול החדש המבוסס על טכנולוגיית קריוליפוליזיס, הקפאת תאי שומן ע"י מכשיר "COOLTECH" המכשיר באישור של משרד הבריאות הישראלי, שמציעה הקפאת שומן ככלי לחיטוב הגוף.

 

הנוסחה פשוטה ומבריקה: קירור נקודתי והקפאה של העור, פירוק מבוקר של תאי השומן הנלכדים בוואקום, וכתוצאה מכך סילוק שלהם מהגוף באופן בריא וללא תופעות לוואי. ומה התוצאות? נסו לרגע לדמיין את הארון שלכם כשעל כל הבגדים מופיעה תווית ועליה שתי מידות פחות ממה שאתם לובשים עכשיו. השינוי בא לידי ביטוי לרוב בירידה של 4-6 ס"מ בהיקף האיזור המטופל, ומשתמר לשנים ארוכות בהנחה שאין עליה דרסטית במשקל .


 (צילום: שי קדם) (צילום: שי קדם)
(צילום: שי קדם)
 

לרמות את תאי השומן

הטיפול באמצעות מכשיר "COOLTECH" מיועד בעיקר לאותן הצטברויות שומן שאמנם לא גורמות לנו להיראות שמנים בצורה חריגה, אבל בהחלט יכולות להטריד מבחינה אסתטית. זאת יכולה להיות הצטברות של עודף שומן באזור הזרועות או המותניים, ירכיים לא מוצקות, "טאייר" מטריד בבטן או קפל לא אסתטי באזור החזייה אצל נשים למשל. אנחנו מכירים את הגוף שלנו ויודעים לשים את האצבע בדיוק על הנקודה ששינוי בה יכול להביא לשינוי משמעותי במראה שלנו ובתחושת הביטחון העצמי.

 

אז איך זה עובד? השיטה פותחה על ידי החברה הספרדית Cocoon Medical, והיא משווקת בארץ על ידי חברת א.מ.י טכנולוגיות רפואיות. ההנחה הרפואית העומדת בבסיס ההליך היא שרקמת השומן נפגעת כשהיא ניצבת בפני שינוי טמפרטורה. מכאן, שבעת הטיפול מוצמדות לאזור המטופל ידיות קירור בגודל המתאים (למכשיר יש כמה ידיות, המותאמות נקודתית לגופו של המטופל), ובמשך 70 דקות האזור מקורר באופן מבוקר כדי לאפשר את הליך לכידת תאי השומן בוואקום. כתוצאה מהטיפול תאי השומן התת־עורי מתפרקים ומתפוגגים מהגוף בתוך שישה שבועות. הטמפרטורה באזור המטופל תגיע למינוס שמונה מעלות.

 

"המטרה היא לפגוע באופן סלקטיבי בתאי השומן. הם רגישים לקור, ולכן הם קופאים ועוברים תהליך של התפרקות דרך מערכות השתן והלימפה", מסבירה ד"ר אקרמן. לדבריה, "זוהי טכנולוגיה מוכרת ומוכחת שנחקרה במשך שנים רבות. היא הוצגה בכנסים רפואיים ובשנים האחרונות הפכה לכלי טיפולי".

 

הטיפול כולו מתבצע תחת פיקוח רפואי הדוק. בנוסף ל־70 הדקות שבהן מתבצע בפועל הליך ההקפאה והוואקום, תקבלו בקליניקה גם רבע שעה של הכנה לטיפול ומסאז' מרגיע לאחר הטיפול.

 

באילו חלקים של הגוף אפשר לטפל בשיטה? הסתכלו במראה ובחרו את הנקודה הרגישה שלכם, אותו אזור בגוף שהייתם רוצים לשפר את המראה שלו באופן משמעותי. כמעט כל אזור ניתן לטיפול: מהשכמות, הזרוע האחורית, הגב העליון והבטן העליונה, דרך המותניים, הבטן התחתונה והגב התחתון ועד הרגליים: אזור הירכיים "המועד לפורענות" — הירך אחורית, הירך פנימית, הירך חיצונית וגם הברכיים.

 

ניתן לטפל בכל אזור עד שלוש פעמים, כאשר מסיבות רפואיות יש לשמור על מרווח זמן של שישה שבועות בין טיפול לטיפול. מספר הטיפולים משתנה ממטופל למטופל, אך לדברי ד"ר אקרמן לרוב מדובר בטיפול אחד או שניים בלבד. כמות הטיפולים תלויה בהרכב חומצות השומן של המטופל.

 

הטיפול אינו כואב, אך מעורבת בו אי־נוחות קלה, שנובעת בעיקר מתחושת הקור שאליה מתרגלים כעבור כמה דקות. תוכלו לחזור לפעילות ולשגרה מיד לאחר הטיפול. גם אם תישאר רגישות קלה באזור המטופל, היא תחלוף תוך מספר ימים. את התוצאות אתם, וגם הסביבה, תראו תוך שבועות ספורים — בין 5 ל־10 שבועות.

 

כמעט כולם יכולים לעבור את הטיפול, למעט אנשים עם בעיות בריאות מסויימות, הסובלים מהרניה (בקע), מחלות כגון סרטן, נשים שעברו ניתוח קיסרי בטווח זמן של שלוש שנים לפני הטיפול ומי שסובל באופן כרוני מתחושת נימול בעור או מהפרעות נוירולוגיות,


לפני (צילום באדיבות חברת אמי טכנולוגיות בע"מ) (צילום: שי קדם) (צילום: שי קדם)
לפני (צילום באדיבות חברת אמי טכנולוגיות בע"מ)אחרי (צילום באדיבות חברת אמי טכנולוגיות בע"מ) (צילום: שי קדם) (צילום: שי קדם)
אחרי (צילום באדיבות חברת אמי טכנולוגיות בע"מ)

 

להיראות צעירה ב־10 שנים

ד"ר להבית אקרמן סיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל־אביב, התמחתה ברפואת עור בבית החולים בילינסון ועבדה גם בבית החולים השרון. כיום היא רופאה בכירה בשירותי בריאות כללית, שם היא מנהלת את מחלקת העור בקופת חולים רוטשילד. במקביל, היא מנהלת רשת מרפאות פרטית לאסתטיקה, שלה סניפים בהרצליה, סביון, אור יהודה וראשון־לציון.

 

ד"ר אקרמן מגדירה את ה"אני מאמין" הטיפולי שלה בהתאמה אישית למטופל. לדבריה, "צריך להתאים לכל אחד את הטיפול הייחודי לו. לא להסתכל רק על הקמט הספציפי, אלא על המכלול, ולהציע פתרון מקיף ולא 'שטאנץ' אחיד". בין השאר היא מטפלת במרפאותיה בפגמי עור, כגון פיגמנטציה, צלקות, מרקם בעייתי ועוד טיפולים עם דגש על אנטי־אייג'ינג.

 

גיל המטופלים משתנה ונע בין צעירים וצעירות בשנות ה־20 ועד לאנשים בשנות ה־80 לחייהם, שלא מוותרים על מראה מוצלח, שמור ומוקפד. בשנים האחרונות, מספרת ד"ר אקרמן, גוברת המודעות לאסתטיקה, ואנשים כבר בשנות ה־30 וה־40 לחייהם רוצים לשמר ולשפר את המראה שלהם.

 

"הטיפול שונה מאדם לאדם, אבל אני מבהירה לכל מי שנכנס לקליניקה שאי־אפשר להיראות אייג'לס, חסר גיל", מעניקה ד"ר אקרמן פרופורציות. "אני בהחלט יכולה להבטיח מראה טוב לגיל, שיספק חזות של עשר שנים פחות, אבל הדגש הוא על מראה טבעי. אני מתחלחלת ממראה של 'פוחלץ', שהאדם נראה כאילו הוא יצא ממפעל".

 

האזורים המבוקשים ביותר לשיפור קוסמטי הם הפנים, במיוחד בין הגבות, השקעים מתחת לעיניים וסנטר כפול. כעת נכנס למשוואה גם מכשיר ה"COOLTECH" עם הבשורה שלו לגבי מיצוק הגוף הנקודתי והלא פולשני.

 

"התחום שלי משיק קצת לרפואה וקצת לפנטזיה", מסכמת ד"ר אקרמן, "אנחנו עושים רק דברים מוכחים. אני לא אוהבת את המילה 'קסם', אבל אפשר לראות כאן תוצאות מדהימות. זה לא ייאמן לכמה נשים, שלא נראות כבעלות עודף משקל, יש מוקדים של הצטברויות שומן. במסגרת הטיפול החדש יש אפשרות להשיג הפחתה של מסה של שומן בצורה לא פולשנית, בלי תופעות לוואי. חשוב להדגיש שלא מדובר בניתוח. עדיין יש מקום לשאיבות שומן לאנשים שמוגדרים שמנים, אבל זה לא זה".

 

ד"ר אקרמן: "צריך להציע לכל אחד את הטיפול הייחודי לו. לא להסתכל רק על הקמט הספציפי אלא על המכלול, ולהציע פתרון מקיף ולא 'שטאנץ' אחיד"

 

ד"ר אקרמן: "המטרה היא לפגוע באופן סלקטיבי בתאי השומן ולהביא להתפרקותם דרך מערכות השתן והלימפה. מדובר בטכנולוגיה מוכחת שנחקרה שנים רבות" 

  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי קדם
ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור
צילום: שי קדם
מומלצים