שתף קטע נבחר

פיגוע בנתניה: שני פצועים בינוני וקל, המחבל נורה למוות

תושב אזור טול כרם דקר גבר כבן 40 ואישה כבת 62 סמוך לשוק בעיר. ילד שחזה במתרחש צעק "מחבל, מחבל" והחל לברוח כשהמפגע דולק אחריו. מאבטח מסופרמרקט ירה במחבל והרג אותו. עובד בשוק: מזל שתפסנו אותו כי היו הרבה קונים במקום

 

הפצוע בזירה בנתניה (צילום: ירון גרינגאוז) (צילום: ירון גרינגאוז)
הפצוע בזירה בנתניה(צילום: ירון גרינגאוז)
 

שעות אחרי הפיגוע בקריית ארבע , פיגוע גם בנתניה: גבר כבן 40 נפצע הערב (ה') באורח בינוני ואישה כבת 62 נפצעה קל לאחר שנדקרו על-ידי מחבל, בן 46 מהכפר שוויכה שליד טול כרם, ברחוב שוהם הסמוך לשוק בנתניה. פרמדיקים של מד"א טיפלו בשניים ופינו אותם לבית החולים לניאדו. ברחוב יהלום הסמוך אותר פצוע נוסף, המחבל, לאחר שנורה ומותו נקבע במקום.

המחבל לאחר נטרולו (צילום: מתי יעקוב) (צילום: מתי יעקוב)
המחבל לאחר נטרולו(צילום: מתי יעקוב)

גופת המחבל ()
גופת המחבל

 (צילום: מתי יעקובוב) (צילום: מתי יעקובוב)
(צילום: מתי יעקובוב)

מחקירה המשטרה התברר כי המחבל הגיע לצומת הרחובות ששת הימים-שוהם שבנתניה, דקר אזרח בפלג גופו העליון, ואז המשיך בריצה לכיוון השוק, שם דקר אישה בפתח מספרה. ילד שראה את המחבל דוקר את הגבר והאישה החל לצעוק "מחבל מחבל" ופתח במנוסה כשהדוקר רודף אחריו. המחבל המשיך בריצה לתוך השוק כאשר אזרחים שהיו במקום ניסו לעצור אותו תוך השלכת חפצים עליו. לבסוף אזרח חמוש באקדח התקרב למחבל, ירה לעברו וניטרל אותו.

 

מיכאל טוביאנה העובד בשוק סיפר: "ראינו מחבל שרץ עם סכין גדולה ביד תוך שהוא קורא קריאות בערבית. פקח התחיל לרדוף אחריו, הוא קילל את הפקח ואז התחלנו שלושה חברים לרוץ אחרי המחבל. במקום היה חרדי ששלף את האקדח שלו, אמרנו לו שמדובר במחבל ושיירה בו. הוא ירה כמה פעמים והמחבל התמוטט. שמרנו עליו שלא יזוז עד שבאה משטרה ומד"א. אנשים בשוק נכנסו ללחץ וחלקם ברחו מהמקום בבהלה. מזל שהצלחנו לתפוס אותו כי אחרת הוא היה נכנס לאזור הבסטות ואזרחים רבים עושים במקום את הקניות שלהם".

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

פרמדיק מד"א ארז אנגל וחובש רפואת חירום במד"א שלומי פילו טיפלו בפצועים: "כשהגענו לרחוב הייתה המולה רבה. על המדרכה שכב גבר כבן 40 דקור בפלג גופו העליון כשאזרחים עוצרים לו את הדימום. תוך כדי שאנחנו מטפלים בו ומעלים אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ הוציאו אלינו מהשוק פצועה נוספת כבת 62 כשהיא בהכרה מלאה וסובלת גם כן מפצע דקירה בפלג גופה העליון".

 

"אני מאחלת החלמה מהירה לפצועים, ומקווה שיחזרו במהרה לשגרת החיים. וגם מחזקת את ידיהם של כוחות השיטור העירוניים, כוחות הביטחון וכל מי שסייע בנטרול המחבל", מסרה ראשת העיר נתניה, מרים פיירברג איכר. "נתניה ידעה בעבר אירועים קשים, וזהו מקרה הדקירה השני בחדשיים האחרונים. זהו מעשה שפל של מחבל שכל מטרתו לפגוע בישראלים באשר הם, תוך רצון לשבש את מהלך החיים שלנו. אנו, תושבי נתניה, לא ניתן לרוצח שפל לשבש את מהלך החיים בעיר וכפי שאמרתי בעבר, את המנגינה של נתניה איש לא יצליח להפסיק".

 

פרחאן מאלק, פקח עירוני שחתר למגע עם המחבל וסייע בנטרולו, הוסיף: "כל הכבוד לאזרחים ולאנשי החוק שפעלו ביד אחת להכנעת המחבל ובכך מנעו אסון גדול יותר".

 

הבוקר נרצחה הלל יפה אריאל, בת 13.5 מקריית ארבע, בעת שישנה במיטתה על ידי מחבל פלסטיני שחצה את גדר היישוב ונכנס לביתה שבשכונת חרסינה. חברי כיתת הכוננות של קריית ארבע פרצו לבית וחיסלו את המחבל. אחד מהם, בן 31, נפצע מהירי באורח בינוני עד קשה. כוחות מד"א ומשטרה הוזעקו לאזור, ולמשך שעה קלה הונחו תושבי קריית ארבע להישאר בבתים.

 

הערב הובאה הלל למנוחות. בדברי ההספד לבתה אמרה האם כי "מה המילים שאפשר להספיד פרח, נשמה טהורה? ילדה עם עוצמה. החטא היחיד שלך שהיית כמעט מושלמת. לפני 13 שנים וחצי, אחרי הרבה אתגרים וניסיונות, זכיתי ללדת אותך. מאז היה אור בחיי, היה לך כתר של אור, הפכת אותי לאימא. זכיתי הללי, 13 שנים וחצי אבא נתת לי פיקדון, ואני מחזירה לך את הפיקדון באהבה ואמונה".

 

עוד אמרה האם רינה: "בתוך הלב הכואב שלי אני פונה אלייך האימא המוסלמית ששלחת את הבן שלך לדקור. ערבים-מוסלמים, חינכתם לשנאה, תעשו בדק בית. כל האיסלאם לא ינצח, ואני פה אומרת הללי – להתראות מתוקה. קחי חיבוק אחרון של אימא".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון גרינגאוז
הפצוע בזירת הפיגוע
צילום: ירון גרינגאוז
מומלצים