שתף קטע נבחר

תיעוד מחברון: כוח מג"ב הסתער וחיסל את המחבלת שניסתה לדקור

קרובת משפחתו של המחבל שרצח את הנערה הלל אריאל ז"ל ניסתה לדקור שוטרי מג"ב בעמדת "חסם צלבנית" באזור מערת המכפלה. לוחם נוסף שהיה במקום הסתער וירה בה למוות. השוטרים לא נפגעו

 

 

 

מחבלת ניסתה לדקור הבוקר (יום ו') שטרי מג"ב המוצבים בעמדת "חסם צלבנית" באזור מערת המכפלה בחברון. היא נורתה ונפגעה. איש מהשוטרים לא נפגע. ממג"ב נמסר כי המחבלת הגיעה חמושה בסכין לעמדת לוחמי משמר הגבול באחת הכניסות למערת המכפלה, ולפתע שלפה את הסכין וניסתה לדקור את אחד הלוחמים. לוחם נוסף שהיה במקום ירה לעבר המחבלת. מותה נקבע כעבור זמן קצר. הירי תועד - בסרטון בפתח הכתבה.

 

בהמשך התברר כי המחבלת היא סארה חג'וג', בת 27 מחברון, היא בת משפחתו של המחבל מוחמד טראירה שרצח אתמול את הלל אריאל ז"ל בקריית ארבע. מאותו הכפר יצאה בשבוע מג'ד חודורי שניסתה לבצע פיגוע דריסה ליד קריית ארבע.

הסכין שבה השתמשה המחבלת  (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין שבה השתמשה המחבלת (צילום: דוברות המשטרה)

לוחמי מג"ב הגיבו במהירות  (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
לוחמי מג"ב הגיבו במהירות (צילום: דוברות המשטרה)

זירת הפיגוע: עמדת מג"ב בעיר (צילום: חיים בלייכר/TPS) (צילום: חיים בלייכר/TPS)
זירת הפיגוע: עמדת מג"ב בעיר(צילום: חיים בלייכר/TPS)

 

הלילה מיפו כוחות צה"ל והמנהל האזרחי את בית המחבל מוחמד טראירה לקראת הריסתו. כמו כן, הלילה עצרו כוחות צה"ל ולוחמי מג"ב 10 מבוקשים ביהודה ושומרון, שלושה מהם מהם - פעילי חמאס - נעצרו בני נעים. אחד המבוקשים שנעצרו הלילה חשוד במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

 

בעתיל, סמוך לטול כרם, נעצר מבוקש פעיל חמאס. בענבתא, שממזרח לטול כרם, נעצר מבוקש. בבית כחיל, שבאזור חברון, נעצר מבוקש פעיל חמאס. בחברון נעצרו ארבעה מבוקשים פעילי חמאס. הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בזירת הפיגוע בקריית ארבע יחד עם אלוף פיקוד מרכז רוני נומה ומפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ליאור כרמלי. במהלך הביקור שמע הרמטכ"ל סקירות מפי מח"ט יהודה, אל"מ יריב בן עזרא ומפקדים נוספים בגזרה.

 

הרמטכ"ל בביקור במקום הפיגוע בקריית ארבע (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הרמטכ"ל בביקור במקום הפיגוע בקריית ארבע(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

כוח צה"ל בפעילות בכפר בני נעים שממנו יצאו המחבלים (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
כוח צה"ל בפעילות בכפר בני נעים שממנו יצאו המחבלים(צילום: דובר צה"ל)

פעילות כוחות צה"ל בכפר בני נעים (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
פעילות כוחות צה"ל בכפר בני נעים(צילום: דובר צה"ל)

 

אתמול נרצחה בדקירות הנערה הלל אריאל בת ה-13 בשנתה בקריית ארבע. צה"ל מיפה את ביתו של המחבל מוחמד טראיירה בן ה-17 בכפר בני נעים שרצח את הנערה לקראת הריסתו. המחבל קפץ מעל גדר האבטחה של ההתנחלות, נכנס לחדרה ודקר אותה פעמים רבות. הוא אף המתין לבוא כוחות על מנת לארוב להם. 5 דקות לאחר שרצח את הלל ז"ל פרצו לבית שני חברי כיתת הכוננות שסרקו את הגזרה בעקבות ההתראה. הם נכנסו לחדר של הלל ובעוד שהביטו בה שכובה מתבוססת בדמה, נתקלו גם במחבל שדקר את אחד מחברי כיתת הכוננות, שוקי גלבוע, ופוצע אותו בינוני עד קשה. חברי כיתת הכוננות ירו במחבל והורגים אותו, החלו במאמצי החייאה של ההלל והזעיקו כוחות הצלה.

 

 

 

 (צילום: חיים בלייכר/TPS) (צילום: חיים בלייכר/TPS)
(צילום: חיים בלייכר/TPS)

 (צילום: חיים בלייכר/TPS) (צילום: חיים בלייכר/TPS)
(צילום: חיים בלייכר/TPS)

 (צילום: חיים בלייכר/TPS) (צילום: חיים בלייכר/TPS)
(צילום: חיים בלייכר/TPS)

 (צילום: חיים בלייכר/TPS) (צילום: חיים בלייכר/TPS)
(צילום: חיים בלייכר/TPS)

זירת הפיגוע בעמדת חסם צלבנית  (צילום: חיים בלייכר/TPS) (צילום: חיים בלייכר/TPS)
זירת הפיגוע בעמדת חסם צלבנית (צילום: חיים בלייכר/TPS)

בפיגוע שאירע אמש בנתניה דקר מחבל מאזור טול כרם גבר כבן 40 ואישה כבת 62 סמוך לשוק בעיר. ילד שחזה במתרחש צעק "מחבל, מחבל" והחל לברוח כשהמפגע דולק אחריו. מאבטח מסופרמרקט ירה במחבל והרג אותו. הגבר נפצע בינוני והאישה - במצב קל.

 

אתמול החליטו בצה"ל כי למרות הפיגועים לא יועלו גדודי תגבור לחטיבות המרחביות באיו"ש, זולת פלוגות תגבור נקודתיות שעולות מדי סופ"ש לחלק מהחטמ"רים. לפי נתוני פיקוד מרכז לחציון הראשון של 2016, בכלל הפרמטרים נרשמה ירידה דרמטית בנתוני הטרור שהפיקו גזרות יהודה, שומרון ובקעת הירדן בחודשים האחרונים.

 

מהנתונים עולה כי בסך הכול מתחילת השנה, נרשמו 45 פיגועי דקירה, 6 פיגועי דריסה ו-20 אירועי ירי בכלל המדינה על-ידי מחבלים מאיו"ש. אך מתוך סך 71 פיגועים או ניסיונות פיגועים אלה, 19 נרשמו בחודשים אפריל, מאי ויוני. גם כמות הפרות הסדר בגדה צנחה מ-318 הפגנות אלימות עם 14,545 משתתפים בחודשיים הראשונים של השנה ל-131 הפרות סדר שכללו 5,354 מפגינים במאי וביוני יחדיו. באופן יחסי, גם כמות המעצרים שבצעו כוחות צה"ל באיו"ש ירדה, מ-538 מעצרים בינואר ובפברואר ל-396 מעצרים בחודשיים האחרונים לצד 11 מחרטות לייצור נשק ו-170 נשקים שנתפסו והוחרמו מתחילת השנה.

 

אך בעת האחרונה אירעו כמה ניסיונות דקירה ודריסה באזור חברון. בשבוע שעבר מחבלת ניסתה לדרוס אזרחים שהמתינו בטרמפיאדה. המחבלת, מג'ד אל-חודור מהכפר בני נעים הסמוך לחברון, הגיעה מציר 60 ופנתה ימינה בצומת אליאס לכיוון קריית ארבע אך שברה את ההגה שמאלה בפתאומיות במהלך פנייתה - לכיוון הטרמפיאדה. במהלך ההאצה היא התנגשה ברכב של בני הזוג הישראלים שנפגעו מחרדה ופונו לשערי צדק. כוח מגדוד 50 של הנח"ל שהיה במקום ירה לכיוון המחבלת והרג אותה. 

 

עשרה ימים לפני כן נפצעה קל אישה מיידוי אבנים לעבר מכוניתה באזור בית ענון. אבנים פגעו גם באוטובוס ובכמה כלי רכב סמוך לעופרה שבבנימין.


פורסם לראשונה 01/07/2016 09:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים