שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רה"מ יוצא מחר לאפריקה. העלות - 28 מיליון שקלים
  ארבעה מטוסים, אבטחה חסרת תקדים וביקור בספארי. ביקור הזוג נתניהו באפריקה הוא מהיקרים אי פעם של ראש ממשלה ישראלי בחו"ל

   

  הזוג נתניהו. מהביקורים המורכבים שהיו (צילום : חיים צח, לע"מ) (צילום : חיים צח, לע
  הזוג נתניהו. מהביקורים המורכבים שהיו(צילום : חיים צח, לע"מ)

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ייצאו מחר (יום ב') למסע בארבע מדינות באפריקה ששיאו יהיה טקס ממלכתי לציון 40 שנה למבצע אנטבה, שייערך בשדה התעופה הבינלאומי הישן של אנטבה. מדובר באחד הביקורים המורכבים והיקרים שערך אי פעם ראש ממשלה ישראלי בחו"ל.

   

  לפי גורמים ממשלתיים שמעורים בהכנות לביקור, מסגרת התקציב של הביקור עומדת על כ-28 מיליון שקל. במסגרת המסע יטוסו לאפריקה לא פחות מארבעה מטוסים: מטוס נוסעים שחכרה לשכת רה"מ עבור נתניהו ופמלייתו; מטוס ראם של חיל האוויר שיביא לטקס באנטבה 140 איש ובהם נציגים של יחידות צה"ל שהשתתפו במבצע אנטבה, קרובי משפחה של מפקדי המבצע שאינם עוד בין החיים ונציגות של משפחות בני הערובה; ועוד שני מטוסי הרקולס שמטיסים לאפריקה את ציוד האבטחה הכבד שילווה את הביקור, בית-חולים נייד שייתרם בסוף המסע וכלי רכב משוריינים שישמשו את השיירה של נתניהו. 

   

  המסע, שיכלול את אוגנדה, רואנדה, קניה ואתיופיה, מצריך אבטחה חסרת תקדים. במהלך הביקור בניירובי אמורים נתניהו ורעייתו לצאת לביקור בספארי. בלשכת רה"מ לא הגיבו לפניית "ידיעות אחרונות" לגבי עלות המסע.

   

  ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע שנשיא המדינה לשעבר שמעון פרס דחה את הזמנת רה"מ והחליט שלא לטוס לטקס באנטבה בגלל העלות הגבוהה. עוד נודע שדליה רבין, בתו של רה"מ בתקופת מבצע אנטבה יצחק רבין ז"ל, לא הוזמנה לטקס. דליה רבין סירבה להגיב.

   

  למסע לאפריקה ייקח עמו רה"מ משלחת של אנשי עסקים שנבחרו על ידי מכון הייצוא. הוא צירף לפמלייתו גם את שרת התרבות והספורט מירי רגב. בישיבת הממשלה בשבוע שעבר, לקראת המסע לאפריקה, אישרה הממשלה

  תוכנית לחיזוק הקשרים הכלכליים ושיתופי הפעולה עם יבשת אפריקה, בהיקף של כחמישים מיליון שקלים.

   

  ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בניגוד לסכומים שפורסמו בתקשורת, ללא בדיקה, עלות ביקורו של ראש הממשלה באפריקה נאמדת בכ-12.5 מיליון שקל. הסכום כולל את ביקוריו של רה"מ באוגנדה, קניה, רואנדה ואתיופיה, הטקס הרשמי שמפיק מרכז ההסברה לציון 40 שנה למבצע אנטבה, ועלויות האבטחה - על פי דרישת השב"כ".

   

  "מכון היצוא ארגן את משלחת אנשי העסקים שנלווית לראש הממשלה לטובת פיתוח וחיזוק הקשרים הכלכליים עם מדינות אפריקה. אנשי העסקים והחברות המשתתפים במשלחת נושאים בעלויות הטיסה והלינה באופן פרטי. המדינה אינה מממנת זאת. מדובר בביקור היסטורי של ראש ממשלה ישראלי באפריקה מזה עשרות שנים, שיחזק את הקשרים המדיניים, כלכליים וביטחוניים עם מדינות רבות ביבשת אפריקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמוס בן גרשום
  רה"מ נתניהו ורעייתו שרה
  צילום: עמוס בן גרשום
  מומלצים