שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לזכרה: הפרויקטים ע"ש דניאלי זוננפלד
  דניאלי זוננפלד נהרגה בתאונת דרכים קטלנית לפני פחות משנה וחצי, בעת ששבה מהתנדבות במחלקה האונקולוגית בבי"ח שניידר. מאז, בני משפחתה עושים הכל כדי להנציח את זכרה בפרויקטים רבים ומגוונים ברחבי הארץ

  בשיתוף קרן דניאלי

   

  דניאלי זוננפלד ע"ה דאגה במסירות אין קץ ובאהבה גדולה לילדים חולים, דניאלי התעתדה ללמוד רפואה (תוצאות הפסיכומטרי '768' התקבלו במהלך ה'שבעה'), כדי לשלב את כישוריה הייחודיים עם הלב והנשמה. חלומה זה נגדע באיבו בתאונת דרכים קטלנית בעת ששבה מהתנדבות במחלקה האונקולוגית בבי"ח שניידר, על מנת לממש את שאיפתה ולהמשיך את שירת חייה הוקם פרויקט 'פרס דניאלי'. יחד עם עוד פרויקטים מגוונים רבים.

   

  קיראו עוד

  דניאלי נהרגה בסיום התנדבות ב'שניידר' - פרס יוענק על שמה

  אלו 16 הרופאים והאחיות שזכו בפרס ע"ש דניאלי ז"ל

  נערך טקס הענקת פרס דניאלי לרופאים ולאחיות

   

  "פרס דניאלי לרפואה עם לב" לשנת 2016

  פרס המעלה על נס את הרופאים והאחיות שצוינו לשבח על גישתם האנושית לחולה ולמשפחתו, בשנת תשע"ו 2016 התמקד הפרס במחלקות המטו-אונקולגיות לילדים מכל רחבי הארץ. קרוב לתשע מאות המלצות נאספו בידי צוות פרס דניאלי, משפחות רבות הביעו את הקושי הגדול בבחירה אחת וציינו את כלל הצוות כ'מלאכים בלבן', הושם דגש מיוחד לעידוד המחלקות הקטנות והיחידות האונקולוגיות שבפריפריה.

   

  בועדת הפרס חברים מר יוסי אקרמן, השופטת (בדימוס) הילה גרסטל, מר יהורם גאון, מר מיקי פדרמן, אלוף (מיל) יפתח רון טל, מר רמי אונגר, והאלוף (מיל) יוסי בן חנן. יועץ לועדה: הרב אלימלך פירר.

   

  הפרס זכה לעידוד ותמיכה מצד משרד הבריאות, שר הבריאות קרא לציבור להשתתף ולהמליץ על הראויים לפרס.

   

  חלק ממשפחות הממליצים זכו בסופי שבוע ברשת מלונות ברחבי הארץ, להטענת כוחות מחודשים, אוורור והרפיה, גיבוש משפחתי והמשך מלחמה על החיים.

  ב-3 באפריל 2016 הוענק הפרס השנתי בטקס מיוחד במשכן נשיאי ישראל ובמעמד נשיא המדינה, בהשתתפות שרי ממשלה וחברי כנסת, בכירי מערכת הרפואה, מנהלי בתי החולים והמחלקות האונקולוגיות, גלריה מרשימה של בכירי הממשל והמשק ובני משפחות הזוכים. לחתני הפרס הוענקו תעודות הוקרה מרשימות על ידי נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין ושר הבריאות הרב יעקב ליצמן, לזוכים הוענק גם מענק כספי נכבד.

   

  רשימת הרופאים והאחיות הזוכים ב"פרס דניאלי" לשנת תשע"ו/2016

  הרופאים: ד"ר דרור לוין, ביה"ח איכילוב / ד"ר עבד אבו קידר, ביה"ח סורוקה / ד"ר אילת בן־ברק, ביה"ח רמב"ם / ד"ר סרגיי פוסטובסקי, ביה"ח רמב"ם / ד"ר יורם ניומן, ביה"ח שיבא / ד"ר גיל גלעד, ביה"ח שניידר / ד"ר שפרה אש, ביה"ח שניידר / ד"ר מירה חריט, ביה"ח הדסה

   

  האחיות: אביבה ימין, ביה"ח איכילוב / קרן שטריגלר, ביה"ח הדסה / שולה בקל, ביה"ח העמק / חיה הירשברג, ביה"ח סורוקה / דינה קרסנטי, ביה"ח רמב"ם / גילי גילת, ביה"ח שיבא / תמר נתנזון־ברכה, ביה"ח שניידר / ענת יהל, ביה"ח שניידר

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשביל דניאלי – שרות לאומי לנוער בסיכון

  תוכנית "בשביל דניאלי" שהוקמה על ידי אגודת עמינדב לשרות לאומי, מעניקה לנוער בסיכון הדרכה ובניין במעגלי החיים, הן האישיים והן הכלכליים תוך התייחסות ונתינת כלים מעשיים להתמודדות בזמן השירות.

   

  התוכנית מופעלת בחמישה מרכזים בארץ: צפת, מרכז, דולב, ירושלים ואשדוד וכוללת כ-200 בני נוער.

   

  מלבד הפעילות היומ-יומית המסורה, הודגשו כמה פרוייקטים ייחודיים להנצחתה:

   

  יום חודשי -מדי חודש מוקדש יום מיוחד הנקרא 'יום נתינה', לפעילות ייחודית חינוכית – חברתית, בדרכיה והליכותיה של דניאלי שהייתה כל כולה "נתינה".

   

  חלוקת מלגות לסיוע בלימודי השכלה ורכישת מקצוע עתידי – על מנת להתחקות אחר מידותיה הנעלות וכישוריה הייחודיים של דניאלי, מדי חודש מוקדש יום לזכרה הנקרא 'יום דניאלי'. ביום זה נבחרת בת מצטיינת הזוכה במלגה שתסייע עבורה בלימודי השכלה וברכישת מקצועי עתידי.

   

  יום סדנאות לפיתוח יוזמות אחריות וביטחון- יום סדנאות ייחודי המקנה להן כלים לשיפור יכולותיהן, חיזוק ביטחונן ומפתח בהן את תחושת האחריות שכה חסרה להן.

   

  "מדרשת דניאלי"

  מדרשת דניאלי" הינה מדרשה ייחודית המכשירה בנות לקראת השירות הלאומי מתוך לקיחת אחריות לאומית בכל מרחבי החיים והקניית כלים אמיתיים לשלבים הבאים בחייהן, תוך התמקדות בבניית עולמן האמוני-רוחני.

   

  המדרשה נוסדה על ידי מוסדות "בני דוד" - עלי, מתוך רצון לתת מענה להעצמתן הרוחנית ולהכשרתן של הבנות המתעתדות להתנדב לשרות הלאומי.

   

  תוכנית הלימודים במדרשה כוללת מגוון רחב של נושאים העוסקים בבניין הנפש, בניין המידות, יסודות האמונה לאור אתגרי הדור והשעה, ולימוד הלכה. בתוכנית שיעורים כלליים, חבורות לימוד, חברותות עם נשות בני דוד, סדנאות ועוד.

   

  בראש המדרשה עומד הרב אליעזר קשתיאל, יחד עם ראשי מוסדות בני דוד - הרב אלי סדן והרב יגאל לוינשטיין. המדרשה ממוקמת ביישוב תפוח שבשומרון.

   

  "צוות דניאלי" בביה"ח שניידר

  דניאלי זוננפלד ע"ה התנדבה במסירות אין קץ ותמכה בילדים חולים במחלקה האונקולוגית בבית החולים 'שניידר' בפתח תקווה. לכן, לאחר פטירתה, אביה, מר מוטי זוננפלד וקרן דניאלי שהוקמה לזכרה – נענו לבקשת ביה"ח שניידר אשר ראו את הצורך במענה רפואי מקצועי וייחודי לטיפול בילדים חולים השוהים בביתם וזקוקים למעקב ולטיפול רפואי שלא במסגרת המחלקה בבית החולים.

   

  הם החליטו להרים את הכפפה ולהקים מיזם ייחודי המאפשר את שהותם של ילדים חולים אלו בתוך המסגרת המשפחתית החמימה לה הם זקוקים, מבלי לגרוע ברמה ובאיכות טיפולם הרפואי הנדרש.

   

  לשם כך הוקם 'צוות דניאלי' הכולל: רופאים, אחיות, פסיכולוגיות ועובדות סוציאליות שיערכו ביקורי בית ויתנו מענה לטיפול הרפואי לו הם נדרשים.

   

  המיזם פועל ונותן מענה לחולים מקום מגוריהם ונע בין חדרה לגדרה, במשך כל שעות היממה וכל ימות השבוע, בתקווה שעוד בתי חולים ברחבי הארץ יאמצו את בסיס הרעיון והוא יהפוך למעין 'מהפכה טיפולית רפואית' שתסייע רבות לחולים, (הן למטופלים בביתם והן לאלה המטופלים במחלקות האשפוז), למשפחותיהם ולמערך הרפואי בישראל בכללו.

   

  דניאלי זוננפלד. נהרגה בתאונת דרכים לאחר ששבה מהתנדבות עם ילדים חולי סרטן ()
  דניאלי זוננפלד. נהרגה בתאונת דרכים לאחר ששבה מהתנדבות עם ילדים חולי סרטן

  בית מדרש למורות

  פרויקט "בית מדרש למורות" במקצועות התנ"ך, הוקם כדי לסייע למורים/ות במקצועות התנ"ך להציג ולחשוף לאורם של חז"ל את היושר והטוב שבילדי ישראל כדי שיוכלו להמשיך להעמיד דורות של קדושה טוהר וחסד.

   

  אחת לשבועיים מגיע רב מדריך לחדר המורים, המורים/ות מקבלים תכנים רעיונות וכלים להוראת החומש, שילוו אותם בכל הלימוד איך ללמד נושאים מורכבים או טעונים? באילו תכנים לבחור לשיעור? איך להפוך את הלימוד לחי, חוויתי, מאיר ומעורר.

   

  תוכנית ההדרכה חושפת את המורות למבט חדש על הוראת החומש לאור אמונת ישראל ודברי חז"ל. שיטת הלימוד הופכת את לימוד החומש ללימוד חי וחוויתי, המעורר את ההזדהות עם הערכים והמידות הטובות של אבותינו.

   

  התוכנית מתקיימת במקביל בירושלים, גבעת שמואל ורמת גן. בכל מוקד משתתפות עשרות מורות.

   

  צורבא לנשים – על שם דניאלי זוננפלד

  הרעיון להקמת תוכנית "צורבא נשים" שבראשותו של הרב בן ציון אלגאזי, נהגה ע"י הרב מרדכי אליהו זצ"ל, מתוך צורך במסגרת בה יתאפשר לימוד הלכה מקיף ומעמיק לנשים. זוהי תוכנית ייעודית של לימוד הלכה לנשים, הפועלת במתכונת של שיעור חד שבועי, בקהילות ברחבי הארץ והעולם.

   

  התוכנית, אחות לתכנית "צורבא מרבנן" הכללית, נוסדה מתוך היכרות עם הציבור ומתוך ההכרה כי נשים כמעט שאינן נחשפות ללימוד הלכה באופן יסודי, זאת בזמן שההלכה סובבת סביב כל תחום בחייהן. הנחת היסוד הינה כי כשם שנשים מחוייבות לקיים את ההלכה, כך ישנו צורך שהן יכירו את הדיון ההלכתי והמקור לפסיקה לה הן מחויבות. לימוד הלכה ממקורותיה יביא לקיום מצוות כהלכתן.

   

  מתחילתה של שנת תשע"ו הוקמו מעל 130 מרכזי לימוד של צורבא נשים, בקהילות, אולפנות, מדרשות, מנהריה שבצפון ועד לירוחם שבדרום. המרכזים מוקמים על ידי הלומדות עצמן, ומתוך הצורך והרצון שלהן בלימוד ההלכה ממקורה ועד לקיומה למעשה.

   

  כחלק מהליווי המכוון את מרכזי הלימוד, מתקיימים ביקורים, ימי עיון ושבתות לרכזי ומגידי השיעורים לכל אורך השנה. בקיאותה של דניאלי ע"ה בהלכות בכלל, ובהלכות הנוגעות לבנות ישראל בפרט, היוו גורם מכריע לשיתוף פעולה זה.

   

  "אחוזת דניאלי" - רעננה

  אשכול גני הילדים של המרכז התורני רעננה (בית ספר חורב). המוסדות מצטיינים ברמתם החינוכית והלימודית הגבוהה, והתלמידים מגיעים מכל רחבי העיר רעננה וגם מהרצליה, רמת השרון וכפר סבא.

   

  הרב ישראל דנציגר, העומד בראש המערכת החינוכית הענפה, התווה מודל של התמסרות מוחלטת לחינוך התלמידים וטובתם, התוכניות החינוכיות, הלימודיות והחברתיות של בית-הספר בנויות במטרה לעצב את הבנין האישי והתורני של כל תלמיד ותלמידה.

   

  כתוצאה מהאמון וההערכה שההורים רוחשים, נוצרה סביב בית הספר קהילה מגובשת של ההורים שרואים בקו החינוכי שבית הספר מתווה גם כמודל לבנין המשפחתי.

   

  דניאלי ע"ה למדה בבית הספר חורב, דמותה כתלמידה מושלמת נותרה חקוקה בלב הצוות החינוכי, וזכרה הונצח על המתחם החדש של גני הילדים, שנקרא "אחוזת דניאלי", מרווח ומותאם לצרכי המקום עבור גני ילדים.

   

  "לב דניאלי"

  מערך ההדרכה והפיקוח ההלכתי של "בוני עולם" שהוקם בברכתם של בכירי הרבנים בארץ, בא לתת מענה לזוגות חשוכי ילדים. במסגרת הטיפולים שנעשים בהכוונת "בוני עולם", עולות לפעמים גם תהיות וחוסר בטחון בהתאמה ההלכתית של הפעילות הרפואית, לצורך זה הוקם פרויקט "לב דניאלי" תוך שיתוף פעולה והוקרה רבה מצד המפעילים ומנהלי המכונים.

   

  נציגות "לב דניאלי" נמצאות שם, לפי דרישה, אף בשעות לילה מאוחרות והן בשעות של טרם השכמה. משימתן היא לסייע ולהנחות את צוות המעבדה באחריות הכבדה ובהנחיות ההלכתיות כלפי המטופלים הרבים.

   

  המערך נחנך במרכז הרפואי "הדסה" עין כרם.

   

  באירוע מרשים שהתקיים בחודש מרץ 2016, נחנך מערך הפיקוח ההלכתי "לב דניאלי", בהשתתפות שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, שרת המשפטים הגב' איילת שקד, מר מוטי זוננפלד, רבנים חשובים, הרב אלימלך פירר יו"ר עזרה למרפא, וראשי המערך הרפואי של המרכזיים הרפואיים "הדסה" בראשותו של פרופ' זאב רוטשטיין שבימים אלו נכנס לתפקידו.

   

  כמו כן, התקיימו במקביל אירועים נוספים להשקת התכנית, במערך הרפואי של בתי החולים "אסותא" ובבית החולים "שיבא" בתל השומר, האירועים נועדו לציין את שיתוף הפעולה ה"פורה" בין "לב דניאלי" וארגון "בוני עולם" ובין בתי החולים ברחבי הארץ.

   

  גרעין דניאלי – עכו

  בתקופת השירות שלה בעכו, השאירה דניאלי חותם בל יימחה. דניאלי פעלה בעיר במסגרת גרעין בנות השירות הפועל בעיר למעלה משנתיים ימים, דניאלי היתה מלאת חסד ופשטות, וליבה הרחב היה פתוח לכל, בכל עת, כל אלו הותירו רושם עצום שממשיך עד עתה.

   

  הגרעין התורני בעכו - "גרעין דניאלי" - מציב לעצמו מטרות ואתגרים רבי משמעות. מטרת הגרעין הוא להרים את קרן התורה והיהדות במרכז העיר, להביא משפחות צעירות, תורניות ודינמיות, להחיות בית מדרש מרכזי שיהווה לב לאותן משפחות, ולהביא את בנות השירות ותלמידי המכינה לקבוע בעתיד את ביתם בעכו, במסגרת "גרעין דניאלי".

   

  המשפחות יהוו קהילה תומכת ומעורבת בכל המשימות בעיר - בליווי מכינת "אבנר" - המכינה הקד"צ בעכו בראשות הרב אחיקם גץ - ימלאו את בתי הכנסת, ימלאו את רחובות העיר ומוסדותיה בילדים וילדות.

   

  סידור תפילת דניאלי לנשים ולבנות

  דניאלי ראתה את עולם התפילה גם בממד האחדות שבו, והשתדלה ככל יכולתה להנחות, לכוון, לעודד ולקרב את סביבתה חברותיה ומכריה אל העולם הפנימי של התפילה והליכותיה.

   

  כדי למלא חלל זה, שנותר עם לקיחתה מעימנו, יצא לאור סידור "תפילת דניאלי", שמותאם במיוחד לנשות ובנות ישראל, בתוספת ההלכות, ההליכות וההנחיות הנצרכות לתפילת הנשים. הסידור משולב בפירוש וביאור מקיף, המחבר את העומד/ת בתפילה אל המילים ואל משמעותן.

   

  הסידור ופירושו נערכו בטוב טעם ובבהירות מרשימה, על ידי הרב יעקב וינגרטן, שנודע בספריו המצוינים.

  חוג פרשת השבוע ע"ש דניאלי זוננפלד במרכז מורשת בגין

  החוג לפרשת השבוע מתקיים במרכז מורשת בגין לקהל הרחב זו השנה האחת עשרה. החוג הינו המשך לשיעורי התורה שהנהיג בביתו, ראש הממשלה לשעבר מר מנחם בגין ז"ל מדי שבוע.

   

  החוג פתוח לקהל הרחב מדי יום חמישי בשעה 19:00 באודיטוריום הכט במרכז בגין. גם לאלו שלא יכולים להשתתף אישית, החוג מועבר בשידור חי באתר של מרכז בגין.

   

  לאחר שדניאלי נלקחה מעימנו, הונצח שמה על החוג השבועי, כהוקרה על הקשר העמוק של משפחת זוננפלד עם מרכז בגין.

   

  בשנת 2013 הונצח אולם הרצאות במרכז בגין לכבודו של מר משה יהודה זוננפלד, (יבלח"ט), סבה האהוב של דניאלי, כהוקרה על פעילותו בימי טרום עצמאות המדינה במסגרת האצ"ל ואח"כ במלחמת העצמאות בכיבוש רמת רחל ובקרבות הקשים בשכונת שייח ג'רח ובית הספר לשוטרים.

   

  נציין כי על פעלו זה ועל כל עשייתו הציבורית והחינוכית הוענק למר משה זוננפלד אות יקיר ירושלים.

   

  "לומדים ירושלמי"

  מוקדש לזכר ר' אברהם גליק ז"ל, ידיד יקר של מוטי זוננפלד, שהלך לעולמו השנה, ובחסות קרן דניאלי. מיזם חדשני המבוסס על שיעור שבועי בסוגיה מתוך התלמוד הירושלמי. בעשרות ערים וישובים ברחבי הארץ, קבוצה גדולה ואיכותית, המורכבת מפסיפס שלם של עם ישראל.

   

  רבני ערים שכונות וקהילות, דיינים, אנשי עסקים, אנשי חינוך והוראה, מנהלים ושכירים, פועלים ושאר עמך בית ישראל, יחד כל שבוע מניפים בגאווה גדולה את דגל התלמוד הירושלמי. מתחברים לסוגיה הנלמדת ומקושרים לתלמודה של ארץ ישראל. תוכנית הלימוד היא בראשותו של הרב ישראל מאיר ריאני.

   

  כיום, בזכות המיזם, אלפי לומדי דף יומי ירושלמי, המפנים מזמנם היקר, ומקדישים מזמנם ללימוד ירושלמי, אלפי לומדי הגיליון "ירושלמי אקטואלי", גליון אינטרנטי המופץ לאלפי מנויים, ובית מדרש ייחודי מסוגו, למגידי השיעורים בדף היומי הירושלמי.

   

  קומת דניאלי

  ישיבת שבי חברון שוכנת בלב העיר חברון ובה לומדים כיום, במסירות נפש, בהתמדה, בגבורה ובשלווה כ-300 תלמידים, ובתוכם כ-70 אברכים. בראשות הישיבה עומדים הרב משה בלייכר ביחד עם הרב חננאל אתרוג.

   

  הישיבה הציבה יעד חינוכי לאומי להקים דור של תלמידי חכמים, שיהיו ראויים להוות מנהיגות רוחנית קרובה וקשובה ללב העם, מתוך עומקה של הלכה ואמונה.

   

  בעקבות התפתחותה המהירה של הישיבה – נמשכת בה תנופת הבנייה, ובבניין הפנימייה החדש שנחנך בחול המועד סוכות תשע"ו הוקדשה קומה לזכרה של דניאלי זוננפלד ע"ה. תרומתם המשותפת של משפחות זוננפלד וטננבאום מרעננה.

   

  הישיבה שוכנת בבית רומנו שבתוככי עיר הקודש חברון. בית רומנו נבנה בשנת תרל"ו (1876) ע"י אברהם רומנו, יהודי עשיר מטורקיה. הבניין זכה להיות אכסניה של תורה, עוד מזמן רבי חזקיה מדיני זצ"ל – ה"שדי חמד", שגר בבניין ואף הקים בו ישיבה. מאוחר יותר נקנה בית רומנו ע"י האדמו"ר רבי שלום בער מלובביץ', ושכנה בו ישיבת "תורת אמת", הישיבה הראשונה והחשובה של חב"ד בארץ ישראל.

   

  "שירת דניאלי", ב'מתן השרון'

  ב"מתן השרון"- מכון תורני לנשים, חוברות יחדיו נשים ללימוד תורה מעמיק בחברותא ובשיעור. "מתן" מציע שיעורים לקהל הרחב במגוון נושאים: תנ"ך, מחשבת ישראל, מדרש, תלמוד, הלכה וחסידות.

   

  פעילות מתן מתרחבת אל מעבר לכותלי בית המדרש באמצעות התכניות הקהילתיות המגוונות שלו. כדי להמשיך את מנגינת חייה המיוחדת של דניאלי הונצח חדר פעילות במרכז החדש ברעננה של מתן השרון, החדר נקרא "שירת דניאלי" ומהווה המשך ישיר לצלילי דמותה והנהגותיה הנעלות. 

   

  הענקת מלגות ע"ש דניאלי לסטודנטים לרפואה

  במסגרת אירועי חבר הנאמנים לציון 61 שנה לאוניברסיטת בר אילן, התקיים ערב גאלה, ביום שני 07/06/2016, במלון דן אכדיה בהרצליה "בחסות קרן דניאלי", בו הוענקו המלגות לסטודנטים לרפואה, בערב גם הוענקו אותות נשיא האוניברסיטה לשוחרי האוניברסיטה בישראל ובחו"ל וכן אותות מנהיגות לבוגרי אוניברסיטה בולטים.

   

  אותות הוקרה הוענקו לבוגרי האוניברסיטה: ד"ר אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, ועו"ד ניצנה דרשן לייטנר, ראש הארגון המשפטי 'שורת הדין', עוד העניק הרב פרופ' הרשקוביץ את "אות הנשיא" לשוחרי האוניברסיטה בארץ ובחו"ל, ואת אות המנהיגות, "לאישים, בוגרי האוניברסיטה, שהם בעלי יושרה ודרך ארץ, המהווים באורח חייהם מופת ודוגמא".

   

  חמישה סטודנטים קיבלו מלגות מקרן דניאלי מידי מוטי זוננפלד, אביה של דניאלי ע"ה, שדיבר בהתרגשות על אישיותה הכה מיוחדת של דניאלי ע"ה, ובירך את ידידו, נשיא האוניברסיטה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ שימשיך להצליח בהנהגת האוניברסיטה המהווה אינטגרציה מדהימה של תורה ומדע.

   

  נכחו באירוע רוב חברי ועד הנאמנים של האוניברסיטה, וכן מנכ"ל נאס"א (NASA) האלוף (מיל) צ'רלס גולדן, נשיא האוניברסיטה הביע בברכתו את ההוקרה לתורמים שמחזקים את בר-אילן ומאפשרים לקדם את המדע והמחקר בישראל.

   

  מלגות למצוינות ולחסד ע״ש דניאלי זוננפלד ע"ה

  המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" בהוד השרון, בשיתוף מר מוטי זוננפלד, הקים תכנית מלגות למצוינות ולחסד ע״ש דניאלי זוננפלד ע״ה לשנת תשע״ו. מטרת תוכנית המלגות היא לעודד סטודנטים מכל חוגי הלימוד הקיימים במרכז האקדמי שעוסקים בפעילות חברתית-ערכית ותורמים לקהילה בזמן לימודיהם.

   

  תנאי הזכאות למלגה הינם מצוינות אקדמית והתנדבות מוכחת בקהילה.

   

  בחודש יולי 2015 התקיים במרכז, יום עיון מרתק לזכרה של דניאלי ע"ה, יום העיון הוקדש לליבון דילמות מוסריות ואתיות במבט היהדות.

   

  נשאו דברים הרב הראשי ישראל הרב דוד לאו, שדיבר על תורה ומוסר, מר מוטי זוננפלד שריגש את כל המשתתפים בזכרונה של דניאלי, פרופ' בנימין שרדני נשיא המרכז האקדמי בהווה והמדען הראשי של משרד הבריאות בעבר ששיתף את הקהל בנבכי המחקר, פרופ' אברהם דיסקין שהציג גישות ולבטים בממשל ציבורי, שר החינוך מר נפתלי בנט שהציג את הרצוי והמצוי במחוייבות המוסרית של איש ציבור, והרב קצין רב המרכז האקדמי.

  בית מדרש יום שישי - על שם דניאלי

  בית הכנסת "לכו נרננה" מהווה מרכז רוחני לתורה ותפילה בעיר רעננה. במסגרת זו קיים מזה 18 שנה בית המדרש לימי שישי, מאז פטירתה של דניאלי הלימודים מוקדשים לזכרה ולעילוי נשמתה, כאשר מידי יום שישי נמסרים שיעורים מגוונים בענייני היום על ידי רבנים שונים.

   

  חברי בית המדרש מייצגים פסיפס אנושי מגוון של תלמידי חכמים, אנשי אקדמיה ופקידים בכירים יחד עם אנשי עמל שכולם יחד מוצאים מכנה משותף בלימוד התורה השבועי.

   

  במלאת י"א חודש להילקחה של דניאלי התקיים אירוע לזכרה, בו נשאו דברים אביה מר מוטי זוננפלד והרב צבי אזרחי ראש הישיבה התיכונית כפר סבא. (בה למד אחיה של דניאלי ע"ה, י'הונתן זוננפלד).

   

  אירועים בחסות "קרן דניאלי"

  אירוע אחדות לזכר שלושת הנערים הי"ד

  אירוע חטיפתם של שלושת הנערים, גיל-עד שַׁעֶר, יעקב נפתלי פרנקל, ואיל יפרח הי"ד, והימים בהם כל עם ישראל התאחד בתפילה ובדאגה לשלומם, גילו את האחדות החבויה במעמקי ליבו של כל אחד ואחד, עם היוודע הבשורה הקשה בדבר רציחתם בידי בני עוולה, לא פסה רוח האחדות ששרתה בעם. רבים הרגישו בצורך למצוא דרכים לשמר בכל מצב ובכל מחיר רוח זו.

   

  אירוע "שירו אחים" הוא אחד האירועים המסמלים ביתר עוז את התחושה העמוקה שפעמה בכל הכח. וזכה לחסותו של מר מוטי זוננפלד, שנושא בעוז את דגל אחדות העם.

   

  במלאת שנה לחטיפה, התאספו בפארק רעננה אלפי בני נוער ובוגרים מכל שכבות האוכלוסיה הישראלית כדי לבטא את הרוח המאוחדת, ולשמרה בלבם. בתמיכת "קרן דניאלי" ע"ש ולזכרה של דניאלי ע"ה.

   

  נכחו באירוע: המשפחות וההורים השכולים, אופיר ובת גלים שער, אבי ורחל פרנקל אורי ואיריס יפרח, רב אלוף (מיל) בני גנץ (שהיה הרמטכ"ל בזמן החטיפה), שגריר ארה"ב בישראל מר דן שפירו, ראש עירית רעננה מר זאב ביילסקי, וזמרים מובילים שהופיעו בהתנדבות מול קהל של כ-5000 איש.

   

  כינוס שמירת הלשון לזכר דניאלי זוננפלד

  בניני האומה חודש אב תשע"ה

   

  ימי בין המצרים, המבטאים את האבלות על חורבן הבית שנחרב בשניה בשל שנאת חינם, מהווים ימים של חיזוק והתעוררות למקד את תשומת הלב האישית והציבורית ליחס שבין אדם לחברו. מידי שנה מתכנסות רבות מנשות ובנות ירושלים וגודשות את האולמות והיציעים השל בנייני האומה, כארבעת אלפים נשים ובנות משתתפות בכינוס שבא להעלות לראש סולם הערכים את שמירת הלשון וחיזוק היחס שבין אדם לחברו ובין אשה לרעותה.

   

  בשנה האחרונה נערך הכינוס בחסותה של משפחת זוננפלד וקרן דניאלי, הנואם המרכזי בכנס, הרב ישראל גנס, מגדולי הרבנים בירושלים, העלה על נס את מידותיה המיוחדות של דניאלי וקרא למשתתפות לראות אותן כסמל וכאבן דרך - ללכת בעקבותיה.

   

  אזכרה במלאת שנה לדניאלי ע"ה

  ביום י"ג אדר א השנה, התקיימה עליה לקברה של דניאלי בהר המנוחות בירושלים. למרות מזג האויר הסוער וקשיי התנועה בירושלים, הגיעו מאות מוקירי זכרה, בני משפחה חברים, ידידים שעדיין מסרבים להפרד מהחיוך הבלתי נשכח. כולם באו יחד להזיל דמעה. להתייחד עם זכרה ולהתחבר לדבריהם של הוריה, רחל ומוטי, שדבריהם הביעו חלק מן הכאב שבהעדרה.

   

  לאחר האזכרה, התקיים שיעור לזכרה באולם "בית המדרש להלכה בהתיישבות" בשכונת הר נוף, סמוך ומשקיף אל בית העלמין שבהר המנוחות. נשאו דברים הרב יוסף אפרתי, ראש בית המדרש, והרב זמיר כהן מראשי תנועת "הידברות".

   

  לימוד הדף יומי וסיום הש"ס בבית המדרש "בית נפתלי" אשדוד

  במלאת שנה להלקחה של דניאלי, התקיים מעמד מרגש של סיום ש"ס מהתלמוד הבבלי ותחילת לימוד ש"ס מהתלמוד הירושלמי.

   

  עשרות מחברי בית המדרש "בית נפתלי" למדו כל אחד אחת ממסכתות הש"ס לע"נ דניאלי ע"ה במשך השנה, וכך הצטרפו הדפים שנלמדו לש"ס שלם.

   

  במוצ"ש פרשת תצוה תשע"ו התכנסו בני הקהילה בראשות רב ביהמ"ד הרב יהושע פינק, דייני ורבני הקהילה, הרב אברהם צרויה רב קהלת סוכת דוד בבואנוס איירס, הרב אלימלך פירר יו"ר עזרה ומרפא, ר' מוטי זוננפלד, ועוד רבנים חשובים ואישי ציבור, לסיום הש"ס שנחוג בסעודת מלוה מלכה חגיגית. בסיום האירוע החלו גם בלימוד התלמוד הירושלמי שבני הקהילה קיבלו על עצמם לסיים בשנה הקרובה.

   

  שיעור דף היומי

  בכל יום מתקיים שיעור בדף היומי לזכרה של דניאלי ע"ה – השיעור מועבר בשידור ישיר בערוץ "קול הלשון".

   

  פורסם לראשונה 06/07/2016 07:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים