שתף קטע נבחר

זיכרונות ממוטי קירשנבאום: באפריקה בעקבות אבא

אחרי מותו של איש הטלוויזיה המיתולוגי, ארזו שניים מבניו ושניים מנכדיו את המצלמות ונסעו לצלם סרט חדש במסלולי סרטי הטבע האהובים שלו. על הגעגועים, ומה הם חושבים על בת זוגו לשעבר חני אילן. הכתבה המלאה - מחר ב"7 ימים" של "ידיעות אחרונות"

ביציאה מנמל התעופה קילימנג'רו, רגע לפני שאנחנו מטפסים לג'יפ המשפחתי, כנען קירשנבאום, בנו הבכור של מוטי קירשנבאום ז"ל, מסביר: "מטרת המסע הזה של ארבעתנו נו: אני ובני לירי (9), אחי נועם ובנו אופק (16.5) היא לזכר אבינו מוטי, בעקבות המסלולים שעשה ואהב, וכדי לצלם סרט טבע חדש. לצערי, אחי אביב לא היה יכול לבוא. אבא נעלם לנו, ואנחנו עדיין לא מעכלים את האובדן ואת מותו. פתאום החליט מי שמחליט מתי הכל נגמר — שזהו. ומאז אני חי בסרט... אומרים שהחיים הם סרט", הוא דומע.

נענעו: הבן כנען, אחיו נועם, הנכד לירי, שלמה כרמל (בעלי "עולם אחר"), הנהג פיטר והנכד אופק (צילום: כנען קירשנבאום) (צילום: כנען קירשנבאום)
נענעו: הבן כנען, אחיו נועם, הנכד לירי, שלמה כרמל (בעלי "עולם אחר"), הנהג פיטר והנכד אופק(צילום: כנען קירשנבאום)

 

רק באוגוסט האחרון, מוטי קירשנבאום עוד צילם בטנזניה חצייה של הגנו את נהר המארה לסרט ששודר לאחרונה בערוץ 10 . "מדי שנה בעונה הזאת עדר עצום של כ־ 1.5 מיליון גנו חוצה את הנהר השורץ תנינים. הם נמצאים בדרכם לשמורת המסאי־מארה בקניה, בעקבות המזון. זה נחשב לאחד המחזות הכי יפים באפריקה, אבל אבא עד אז לא ראה את זה. נסעתי איתו לשם עם בני לירי. ראינו ארבע־חמש חציות כאלה וצילמנו צילומים מדהימים", אומר כנען.

 

ואילו הבן נועם מספר: "אבא עשה טיולים בתת–תנאים, כמו באתיופיה כשהיה בקושי אוכל והתקלחנו עם דליים. בשביל הסרט הוא היה מוכן לעשות הכל". בהמשך אנו עוצרים ליד שיח שמאחוריו רובצים שני אריות קשישים. הבן כנען מספר: "הייתי כאן עם אבא וצילמנו אותם כך. הם תמיד יושבים ליד השיח הזה, ואבא השווה אותם לעצמו ולירון לונדון".

 

על הפרשה הטעונה של חני אילן, מי שהייתה בת זוגו של אהיבם, אומר הבן כנען: "בני המשפחה לא מתייחסים לחני אילן. נקודה. רק מתוך כבוד לאבא שלי נפגשתי איתה כמה פעמים. היא לא הייתה מעולם חלק מהבית או מהמשפחה שלנו. וזה לא שלא רצינו שתהיה לאבא אישה שנייה. להפך".

 

הכתבה המלאה - מחר במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: כנען קירשנבאום
קירשנבאום באפריקה
צילום: כנען קירשנבאום
מומלצים