שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מצטלם בעירום, אבל אני יותר מחתיכת בשר"

  לאורך רובו של הסרט "האגדה של טרזן", אלכסנדר סקושגורד מופיע כמעט בלי בגדים, וכדי להתחטב הוא נדרש לאימונים מפרכים ודיאטה קפדנית. בראיון הוא מגלה שיצא חבול דווקא מסצנת הסקס עם מרגו רובי: "חטפתי ממנה אגרופים, שריטות ומה לא". בסוף הוא התאושש בזכות האוכל של אבא

  מראה האליל הוויקינגי שאלכסנדר סקושגורד הציג בגאווה במשך כל עונות הסדרה "דם אמיתי", לא הספיק על מנת לגלם את דמותו האייקונית ונטולת החולצה של טרזן באדפטציה החדשה מבית דיסני. "למעשה, במשך תשעה חודשים התקיימתי על חזה עוף וברוקולי. לא סוכר, לא לחם, לא פסטה, לא גבינות. אכלתי שש ארוחות מאוד קטנות ביום, אז בזמן שגמרתי ארוחה אחת כבר פינטזתי על הארוחה הבאה. מה שאומר שבמהלך כל היום רק חשבתי על אוכל. זאת הרגשה נוראית. הרגשתי שאני רעב כל הזמן. וחוץ מזה, היו האימונים. כל יום כל היום. החל מארבע וחצי בבוקר. בקיצור, כיף גדול זה לא היה".

   

  הראיון עם סקושגורד מתקיים בלונדון דקה לפני עליית הסרט למסכים ונראה כי הפן הפיזי של התפקיד הוא שתופס את המקום המרכזי במפגש העיתונאים המצומצם איתו. סקושגורד מודה כי הוא היה מוכן לזה. "אני יותר מחתיכת בשר", הוא מתבדח אבל מיד מוסיף "ידעתי שזה יהווה חלק נכבד בקמפיין לקידום הסרט. טרזן הוא דמות מאוד פיזית והעובדה שבמשך כמעט שעתיים אני נמצא ללא חולצה על המסך לא בדיוק עוזרת. אבל, אף פעם לא היתה לי בעיה עם הגוף שלי או עם עירום בכלל ובסך הכל אני מוצא את העניין הזה מאוד משעשע".

   

  פרט לדיאטה הקטלנית עליה מדבר סקושגורד, ההכנה לתפקיד כללה גם אימוני תנועה אינטנסיביים, קפוארה ולימוד דרך התנהגותן של חיות בג'ונגלים, בעיקר גורילות, דבר שריתק אותו. בגלל שההכנה כללה כל כך הרבה אימונים פיזיים, הוא ביקש מההפקה שלא להביא לו מאמן כושר, אלא לקחת את אחד החברים הקרובים שלו מהבית, משוודיה, שיעבוד איתו על משטר האימונים הרצחני. "כשאתה קם כל יום בארבע וחצי בבוקר כדי לעשות משהו שהוא לא הנאה גדולה אלא יותר עינוי, דבר שמשפיע עליך גם באופן נפשי, אין לך חשק לעשות את זה עם בן אדם זר, אלא עם מישהו שאתה מרגיש קרוב אליו ויכול להיות פתוח איתו בלי לדפוק חשבון".

   

   

  שעתיים בלי חולצה. מתוך "טרזן" ()
  שעתיים בלי חולצה. מתוך "טרזן"

  דמותו של טרזן פרצה לתודעה בתחילת המאה ה-19, בספרו הקלאסי של אדגר רייס בורוז, "טרזן מלך הקופים". הסיפור על האציל האנגלי שאומץ בינקותו על ידי גורילה ביערות הפראיים של אפריקה כלל הרפתקאות, אהבה עמוקה של אם ורומנטיקה. בורוז תמיד אמר שהמשמעות של טרזן היא "עור לבן" בשפת הקופים. כף רגלו מעולם לא דרכה באפריקה אבל זה לא הפריע לטרזן להפוך להצלחה גלובלית שכללה עשרות אדפטציות לקולנוע, ביניהן גם גרסת האנימציה זוכת האוסקר של אולפני דיסני.

   

  "האגדה של טרזן", בבימויו של דיוויד ייטס (במאי ארבעת הסרטים האחרונים בסדרת "הארי פוטר"), מוצאת את האדם שהיה ידוע כטרזן, עשר שנים אחרי שעזב את הג'ונגלים של אפריקה. הוא חזר אל השם ג'ון קלייטון ואל הייחוס המשפחתי כלורד של אחוזת גרייסטוק כשאשתו האהובה ג'יין (מרגו רובי, "הזאב מוול סטריט", "פוקוס") לצדו. הוא מוזמן בחזרה לקונגו בשליחות הפרלמנט האנגלי מבלי לדעת שהזמנתו של המלך הבלגי, לאופולד, היא בעצם מלכודת קטלנית שתוכננה בקפידה על ידי שליחו של המלך, לאון רום (כריסטופר וולץ, "ממזרים חסרי כבוד", "ספקטרה").

   

   

  סקושגורד בסרט. "דמות פיזית" ()
  סקושגורד בסרט. "דמות פיזית"

  "אני אוהב את העובדה שהמסע שלנו מתחיל באופן לא צפוי עם טרזן בלונדון הוויקטוריאנית, אחרי שהוא כבר, כביכול, התרגל לחיים המודרנים מחוץ לג'ונגל. זה לא הסיפור שבדרך כלל מסופר. הוא מתחיל עשר שנים אחרי, אז חשבתי שזה נהדר שאנחנו מתחילים מהסוף, כשהוא בלונדון, נשוי, שותה תה עם ראש הממשלה ובחיים לא חושב שהוא ישוב לג'ונגל. אבל אפשר גם להרגיש שמשהו חסר לו, וזאת נקודה שמאוד נהניתי לחקור אותה. הרי על פניו יש לו הכל - אישה מדהימה, בית נהדר בעיר מהממת ומלא כסף ועדיין הוא לא שלם".

   

  "כשקראתי את התסריט לסרט הופתעתי", אומר סקושגורד. "הרגשתי שזה סיפור שונה מכל מה שאני מכיר עד עכשיו ומכל מה שגדלתי עליו. נהניתי מאוד מהאספקט ההיסטורי של הסיפור, העובדה שזה מתרחש בקונגו נתן לזה טון יותר רציני. אהבתי את הרעיון שהסיפור נפתח בלונדון כי זה נתן הקדמה נהדרת לדמויות של טרזן וג'יין". 

   

  סקושגורד מספר שכילד הוא היה מעריץ גדול של טרזן, קרא את רב הספרים של רייס בורוז ואף צפה בחלק גדול מהסרטים. "גדלתי על הסרטים של ג'וני וייסמילר שהוא ה-טרזן הקולנועי המקורי משנות השלושים. כשאומרים טרזן חושבים על וייסמילר. אני זוכר שבסופי השבוע ישבתי עם אבא וצפינו בסרטים שלו. אבל, כשהכנתי את עצמי ניסיתי להתרחק מאותם הסרטים הישנים. אני חושב שזה עוזר לי למצוא את הדמות שלי, את הטרזן שלי, אם אני לא נוגע בחומרים קודמים שקיימים ומתחיל לעבוד עם דף חלק".

   

  סקושגורד ומרגו רובי בבכורת הסרט (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
  סקושגורד ומרגו רובי בבכורת הסרט(צילום: Getty Images)

  זו גם אחת הסיבות שהוחלט כי הקריאה הכל כך מפורסמת של טרזן לא תיראה על המסך אלא רק תישמע. סקושגורד מסביר את ההגיון מאחורי ההחלטה. "את הקריאה הזאת עשיתי כל כך הרבה פעמים כילד אבל, זה טריקי. אם אתה הולך אחורה ומסתכל על הסרטים הישנים זה עובד רק כשג'וני וייסמילר עומד על צוק, דופק על החזה וצווח. זה עובד כי הסרט הוא מ-1934. היום, אני לא חושב שזה היה מתקבל באותה ההבנה. בסרט שלנו, הקריאה הזאת נשמעת כשהוא צד. אתה רוצה שהקריאה תהיה חוויה אינטנסיבית, וקשה היה למצוא את הבאלאנס הנכון בלי שזה יראה קיטשי, מגוחך או מבוים מאוד. זה לא היה יכול לעבור כדבר אמיתי".

   

  הקריאה של טרזן אמנם לא נראית על המסך אבל ההתנדנדות בין העצים, הריצה בג'ונגלים והדיבור בשפת החיות, כמיטב המסורת הטרזנית, בהחלט מופיעים. דבר נוסף שמופיע בסרט הוא סצנת סקס די לוהטת בין טרזן וג'יין. "הבמאי שלנו רצה שהצופים ירגישו שהמשיכה בין טרזן וג'יין היא חייתית, ראשונית. בצילומים הוא אמר לנו שזה אמור להרגיש סוער. לא כולם יודעים את זה אבל מרגו רובי, שמגלמת את ג'יין, היא בחורה מאוד חזקה וספורטאית אמיתית והיא הלכה עם זה. חטפתי ממנה אגרופים, שריטות ומה לא. למרות שצילמנו המון סצנות של קרבות שהם יותר מסוכנים ואינטנסיביים, זו הייתה הסצנה שיצאתי ממנה הכי פצוע וחבול".

   

   

  בתפקיד הערפד ב"דם אמיתי". שינה את דעתו על הסדרה בזכות היוצר (צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)
  בתפקיד הערפד ב"דם אמיתי". שינה את דעתו על הסדרה בזכות היוצר(צילום: באדיבות yes)

  אלכסנדר סקושגורד (39) נולד בשטוקהולם שבשוודיה, הבן הבכור לשחקן הקולנוע הותיק והמוערך סטלאן סקושגורד ("מאמא מיא", "ת'ור") ואשתו הראשונה. לאלכנסדר חמישה אחים צעירים (מתוכם שלושה שהם גם שחקנים) ועוד שני חצאי אחים. בגיל שבע קיבל את התפקיד הראשון שלו בקולנוע ובגיל 13 תפקיד ראשי בסדרת טלוויזיה בשוודיה, דבר שהפך אותו למפורסם מאוד בארצו. בעקבות הפרסום, הוא פרש מהמשחק.

   

  "פרשתי בגיל 13 כי זה הפך אותי לפרנואידי ומבוהל והרגשתי מאוד לא בנוח עם זה שאנשים מזהים אותי. בשנות העשרים לחיי שיניתי גישה. הבנתי שאם מישהו ניגש אליך ברחוב או רוצה תמונה או חתימה, אז זו בסך הכל מחמאה ולא יותר מזה. כשהייתי בן 13 זה היה לי מאוד לא נעים ואפילו מפחיד. היום אני מבין שזה בדיוק ההפך. אני מלא תשוקה למה שאני עושה ושופך כל כך הרבה אהבה לתוך כל תפקיד וכשזה יוצא, אם אף אחד לא רואה את זה או מגיב לזה, זו לא הרגשה נעימה. אז ברור שהרבה יותר כיף שהקהל מכיר בעבודה שלך. פשוט למדתי איך להתנהל בתוך זה".

   

  הפרישה שלו נמשכה כשבע שנים, במהלכן הוא התגייס לשירות צבאי למשך 18 חודשים ביחידה שעסקה בחבלה ומאבק בטרור. לאחר מכן נרשם לאוניברסיטת לידס שבאנגליה ללימודי אנגלית ומאוחר יותר ללימודי משחק במנהטן, שם בילה עוד שישה חודשים. הזמן שבילה בניו יורק הבהיר לו שהוא באמת רוצה לחזור למשחק. ב-2004  עבר סקושגורד להתגורר בלוס אנג'לס, שם קיבל את העבודה הראשונה הגדולה שלו בסדרת הטלויזיה המצליחה של HBO - "ג'נריישן קיל" על קורותיה של יחידת לוחמה של המארינס בשלבים הראשונים של מלחמת עיראק. התפקיד הזה הוא שסלל לו את הדרך לסדרה נוספת של הרשת - "דם אמיתי".

   

  הקאסט בבכורת הסרט (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
  הקאסט בבכורת הסרט(צילום: Getty Images)

  סקושגורד מספר שהוא לא היה בטוח בהתחלה אם הוא מעוניין לגלם ערפד. "הסדרה התחילה כשהיה הייפ מאוד גדול מסביב לערפדים עם הסרטים של 'דמדומים' ולא הייתי בטוח שבא לי להיכנס לז'אנר הזה. אבל אז שמעתי שאלן בול, שיצר את סדרת הטלויזיה 'מתחת לאדמה' שאני כל כך מעריך וכתב את התסריט ל'אמריקן ביוטי' זוכה האוסקר, עומד מאחורי הפרויקט הזה, ושיניתי את דעתי". סקושגורד לוהק לסדרה בתפקיד של אריק נורת'מן, ערפד ויקינגי בן אלף שנים שהוא גם שריף וגם הבעלים של בר מקומי. הסדרה הפכה להצלחה עולמית וכיכבה במשך שבע עונות עד שב-2014 ירדה מהמסכים.

   

  כיום מתגורר סקושגורד במנהטן, שם הוא חולק דירה עם חברתו הדוגמנית ואשת האופנה אלכסה צ'אנג, אולם למרות המרחק הוא נותר מאוד

   קרוב למשפחתו. "כמעט לא עובר יום בו אני לא מדבר עם אחד האחים שלי. עם כל כך הרבה אחים, זה לא כל כך קשה", הוא צוחק. אבל האדם שהוא כנראה הכי קרוב לשחקן הוא אבא, סטלאן, היצוא הכי מוצלח של שוודיה עד היום. "אני מאוד אוהב לבלות עם אבא וגם מתייעץ איתו המון. זו הרי שטות לא לעשות את זה עם כל הניסיון והחוכמה שיש לו".

   

  "אני גם נותן לו לטפל בי כשצריך", הוא מודה. "אפילו עכשיו, כשסיימתי את הצילומים של טרזן בלונדון, אבא היה בעיר כי הוא צילם בדיוק את 'הנהר', מיני סדרה של נטפליקס, והייתה לו דירה חמודה כזו במזרח לונדון. אז איך שנגמרו הצילומים דפקתי אצלו בדלת, התיישבתי אצלו על הספה ובמשך ארבעה ימים נתתי לו לבשל לי ולפטם אותי. ותאמיני לי, אין כמו האוכל של אבא שלי בעולם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים