שתף קטע נבחר

"בלומברג" מדווח: בכיר ישראלי מאשר שמל"טים ישראליים תקפו בסיני

האתר מצטט בכיר ישראלי לשעבר שאמר כי ישראל תקפה בשנים האחרונות כמה פעמים מעוזי טרור באמצעות מל"טים. הכתבה עסקה ביחסים המתהדקים בין המדינות, ובין השאר צוטט בה סגן הרמטכ"ל יאיר גולן, שאמר: "לא חווינו בעבר רמת שיתוף פעולה כזאת"

 

מל"ט "איתן" מתוצרת התעשייה האווירית (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
מל"ט "איתן" מתוצרת התעשייה האווירית(צילום: gettyimages)

בכיר ישראלי לשעבר אומר כי בשנים האחרונות תקפה ישראל כמה פעמים מעוזי טרור בחצי האי סיני. לדבריו התקיפות בוצעו באמצעות מל"טים והיו שיתוף פעולה עם מצרים. הדברים פורסמו הבוקר (יום ב') באתר "בלומברג".

 

בכתבה, שעסקה ביחסים המתהדקים בין ישראל למצרים, צוטט גם סגן הרמטכ"ל יאיר גולן, שאמר: "לא חווינו רמת שיתוף פעולה כזו בעבר. לא מדובר באהבה או ערכים משותפים. לא הייתי מתאר את זה כמו את מערכת היחסים שיש לנו עם ארה"ב, אבל אני חושב שזו נקודת התחלה טובה".

 

בשנים האחרונות הועלו טענות דומות, בעיקר מגורמים המזוהים עם שלוחת דאעש בסיני, על כך שישראל מבצעת מעת לעת תקיפות בין השאר באמצעות מזל"טים נגד יעדים בחצי האי סיני במסגרת שיתוף הפעולה הביטחוני עם משטר א-סיסי. הטענות האלה הועלו באופן רשמי בחודשים האחרונים במאמר מפורט באחד מכלי התקשורת של הארגון, העיתון "א-נבא". בדצמבר האחרון חשף ynet כי צה"ל יירט משלוח נשק מדאעש בחצי האי סיני לחמאס בעזה

כוחות דאעש בסיני ()
כוחות דאעש בסיני
 

 

בחודשים האחרונים ממשיך הצבא המצרי ביתר שאת במבצע למיגור הטרור בחצי האי סיני שמתרכז בעיקר בצפון חצי האי. צבא מצרים הצליח עד כה לבלום לרוב את התפשטות השלוחה למרכז סיני וחשוב עוד יותר לדרום סיני, שבו נמצא המרכז התיירותי של חצי האי. עם זאת, הפיגועים של שלוחת דאעש בסיני ממשיכים ביתר שאת, וצבא מצרים ספג אבידות לא פשוטות בעקבות המבצע שלו בחצי האי סיני שישראל מסייעת להצלחתו, בין השאר באמצעות תגבור כוחות ואמצעי לחימה משמעותיים שחורגים ממה שהוסכם עליו בהסכם השלום.

 

על רקע זה, אתמול הגיע לישראל שר החוץ המצרי סאמח שוכרי, לביקור נדיר וראשון אחרי תשע שנים. לאחריו הוא הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על קיום הפגישה וציין: "הביקור שלי בישראל מתרחש בצומת קריטי ומאתגר למזרח התיכון. המצב במזרח התיכון הופך למסוכן יותר, במיוחד כשהטרור ממשיך לגדול ומעמיד איום ממשי לתושבי האזור ולעולם. אף אזרח, קבוצה או עם אינו מחוסן מהאיום הזה. הקונפליקט נפוץ מעבר לאזור, מעורר סבל אנושי ומאיים על היציבות של המזרח התיכון".

 

גורמים מדיניים בירושלים אמרו כי הפגישה הייתה באווירה טובה מאוד. הם הוסיפו כי הדיון הקיף הרבה נושאים, ובאופן נרחב נדונו סוגיות אזוריות, קידום השלום והביטחון אל מול הרשות הפלסטינית ומדינות האזור. נתניהו העלה בשיחה את עניין השבויים והנעדרים של ישראל בעזה, וביקש עזרה בכל מה שמצרים תוכל לעזור כדי להשיבם לישראל. שר החוץ המצרי, כך לפי הגורמים, הבטיח לסייע.

 

ראש הממשלה נועד הבוקר בירושלים עם ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר. שני האישים שוחחו על עתיד הביטחון והשלום באזור. בפגישה השתתף גם שליחו המדיני של ראש הממשלה עורך הדין יצחק מולכו. בלייר הוא הגורם הבינלאומי שמתווך בין ישראל לבין מצרים והפלסטינים. נתניהו אמר שבלייר עוזר מאוד לקידום השלום והביטחון במזרח התיכון והוא אסיר תודה על כך. בלייר אמר שביקורו של שר החוץ המצרי בישראל הוא בעל חשיבות גדולה, והוא מקווה שביקור זה יביא הזדמנויות חדשות לעתיד של שלום וליציבות באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
מל"ט מתוצרת ישראל. ארכיון
צילום: gettyimages
מומלצים