שתף קטע נבחר

כחלון: נבצע הפחתות מסים במיליארדי שקלים

שר האוצר אמר בישיבת סיעת כולנו: "בתקציב הרוב נתמקד בצעדים שיעודדו את הצמיחה, נחזק דרמטית את התחום ההשקעות ונשקיע בהפחתת מסים. גם כשהחלטנו על הפחתת מע"מ ומס חברות היו ביקורות"

שר האוצר, משה כחלון, שב ומבטיח כי יוריד מסים בתקציב הקרוב. בישיבת סיעה של מפלגת כולנו אמר כחלון: "כפי שהתחייבתי - בתקציב הקרוב אנחנו הולכים להתמקד בצעדים שיעודדו את צמיחת המשק. לתפישתי יש שני מנועים עיקריים שמעודדים את הצמיחה - השקעות והפחתת מסים. בתקציב הקרוב אנחנו הולכים לחזק דרמטית את שני המנועים האלו - גם בתחום ההשקעות וגם בהפחתת מסים. נשקיע בהשקעות ונבצע הפחתות מסים במיליארדי שקלים. התחייבנו להמשיך ולהקל על חיי האזרחים ואנחנו שוקלים מספר צעדים שיפחיתו את נטל המס המושת עליהם"

 

הוא הוסיף: "גם בשנה שעברה כשהחלטנו על הפחתת מע"מ ומס חברות היו ביקורות ומתקפות על המהלך - היום המהלך הוכח כנכון ומי שתקף מודה שהוא טעה. כספי המסים הם כספים ששייכים לציבור וכשיש עודפים חובתנו להחזיר אותם לאזרחים".

 

הוא גם התייחס להחלטת בג"ץ מוקדם יותר שהוציא צו עיכוב זמני לביצוע חוק שכר הבכירים: "אנחנו כמובן מכבדים את החלטת בג"ץ. כפי שאמרתי כבר - למדינה מעולם לא הייתה כוונה לפגוע בזכויות העבר של הבנקאים, אלו זכויות קנייניות. מטרתו של החוק היא לקבוע נורמות ערכיות ומוסריות. אני סומך על שופטי בג"צ שיקבלו את ההחלטה הטובה ביותר שלוקחת בחשבון את כל השיקולים המוסרים הנדרשים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים