שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: ג'ומעה אבראהים אבו ענימה הוא הישראלי שחצה את הגדר לעזה

אבו ענימה, מכפר חאשם זאנה שבפזורה הבדואית, זוהה אתמול בצהריים כשחצה את הגדר לכיוון רצועת עזה. בצה"ל חוקרים את נסיבות האירוע. אביו: "מצבו הנפשי לא פשוט. מקווה שיחזור לחיק משפחתו"

 

ג'ומעה אבראהים אבו ענימה והמקום שבו חצה את הגדר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
ג'ומעה אבראהים אבו ענימה והמקום שבו חצה את הגדר(צילום: רועי עידן)

בצהריים (יום ד') הותר לפרסום כי האזרח הישראלי שחצה אתמול את הגדר לכיוון רצועת עזה הוא ג'ומעה אבראהים אבו ענימה, המתגורר בכפר חאשם זאנה שבפזורה הבדואית.

 

אתמול בצהריים זוהתה דמות חוצה את הגדר. הנסיבות אינן ברורות והנושא נמצא עדיין בבדיקת כוחות הביטחון. אבו ענימה חצה את הגבול במרכז הרצועה, וככל הנראה טיפס על הגדר במהירות. התצפיות זיהו אותו והקפיצו כוחות מחטיבת גבעתי, שאחראים לגזרה - בקרבת נחל הבשור ובמקביל לעיירה הפלסטינית חאן יונס. מול אזור החצייה חמאס מפעיל רצועת ביטחון משלו הכוללת ציר מערכת ומוצבי ביטחון שוטף.

אביו של הצעיר שחצה את הגבול ()
אביו של הצעיר שחצה את הגבול

אבראהים אבו גנימה, אביו של הצעיר, אמר: "בני סובל ממצב נפשי לא פשוט. בגלל התנהגותו לקחנו אותו לבית החולים גם לשייחים אבל לצערי כלום לא עזר. אני לא מבין מאיפה עלתה לו מחשבה לחצות את הגבול. לא צפינו שהוא יעשה דבר כזה. אם היינו יודעים לא הייתי מאפשר לו לצאת מהבית".

 

עוד הוסיף: "אתמול נסע קרוב לגבול. פתאום הוא נעלם לנו. השתגענו כשידענו שהוא נכנס לעזה. מאז שנעדר לא יצר איתנו קשר ואין לנו מושג איפה הוא נמצא. מקווה שהוא יחזור לחיק משפחתו כי מקומו צריך להיות בבית ולא במקום אחר".

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

לפני כשנתיים חצו שני ישראלים את הגדר לרצועת עזה. הראשון הוא אברהם (אברה) מנגיסטו, בן 29 מאשקלון, שנמצא ברצועה מאז 8 בספטמבר 2014. השני הוא הישאם א-סייד, בדואי תושב הדרום,

המוכר כלוקה בנפשו, שחצה את הגבול לרצועה שלושה חודשים לאחר מכן. הפרסום על אודותיהם הותר רק לפני כשנה, לאחר שמנהיג חמאס חאלד משעל הצהיר כי ישראל מנהלת מגעים עם הארגון בנוגע להשבת גופותיהם של החיילים אורון שאול והדר גולדין, שנהרגו במבצע צוק איתן. חרף התבטאויות ופרסומים סותרים, העמדה הישראלית הרשמית היא ששני האזרחים מוחזקים ברצועת עזה על ידי חמאס.

 

מנגיסטו צעד מאשקלון עד למתקן חברת החשמל רוטנברג. שם ירד אל קו החוף, צעד בחוף זיקים וחצה גדר תיל אלקטרונית שנמתחת מקו החוף לתוך הים. בהודעה שמסר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, נטען כי ממידע שקיים מנגיסטו מוחזק בידי חמאס ברצועת עזה. עם זאת גורמים ביטחוניים בכירים טענו כי לא ברור אם הצעיר מאשקלון אכן נמצא בידי הארגון. גורם פלסטיני בכיר ברצועת עזה שמעורה בסוגיה אמר ל-ynet כי אברהם מנגיסטו אכן הוחזק בעבר על ידי מנגנוני הביטחון של חמאס, אך הוא שוחרר ועזב את הרצועה דרך המנהרות ברפיח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
המקום שבו חצה אבו ענימה את הגבול
צילום: רועי עידן
מומלצים