שתף קטע נבחר

אחרי 14 שנה: אתי אלון בדרך החוצה מהכלא

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, בעוד שלושה שבועות תשוחרר האישה שגנבה 250 מיליון שקל מהבנק למסחר והובילה למיטוטו. אם ועדת השחרורים תקבל את בקשתה, היא תצא מיידית

אתי אלון. יוצאת לעבודה וחוזרת לכלא  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אתי אלון. יוצאת לעבודה וחוזרת לכלא (צילום: עידו ארז)

 

לא רק משה קצב: אתי אלון, שהורשעה בגניבת רבע מיליארד שקל מהבנק למסחר, צפויה להשתחרר בעוד שלושה שבועות מהכלא. אם תתקבל בקשתה היא תשחרר מיידית, מאחר וריצתה 14 מתוך 17 שנה שנגזרו עליה.

 

בתחילת חודש אוגוסט תתכנס ועדת השחרורים שליד שב"ס ותדון שוב בבקשתה של אלון, שהוגשה על ידי עורכת דינה לימאי מור. אלון נחשבת לאסירה שהתנהגותה טובה והיא נמצאת בשיקום במסגרתו היא יוצאת מדי בוקר לעבודה מחוץ לכלא נווה תרצה וחוזרת בערב. שחרורה של אלון מותנה בהמשך שיקומה והתנהגותה בכלא במהלך החצי השנה האחרונה. בפרקליטות הבטיחו כי אם לא יהיה שינוי לרעה הם לא יתנגדו לשחרורה המוקדם.

  

עו"ד לימאי מור (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד לימאי מור(צילום: עידו ארז)
 

בעבר התנגדה פרקליטות מחוז מרכז לבקשה לשחרור מוקדם, וזאת בשל "נסיבות ביצוע העבירה והנזק האדיר שלו גרמה -

מאות מיליוני שקלים שהגיעו לארגוני פשע, מיטוט בנק, פגיעה קשה במערכת הבנקאית בישראל והקורבנות הישירים בקרב לקוחות הבנק". לכך נוספה העובדה שעובדה שטרם שילמה את הקנס בסך חמישה מיליון שקלים שהוטל עליה בגזר הדין.

 

לפני כחצי שנה התקיים דיון נוסף בוועדת השחרורים ובסיומו אמר נציג הפרקליטות, עו"ד גיא אברס, כי ועדת השחרורים המליצה לצדדים לדחות את הדיון בחצי שנה. "בפרק זמן זה ייבחנו המשך שיקומה והתנהגותה של האסירה. בתום תקופה זו נשקול בחיוב את שחרורה". עו"ד מור אמרה אז "ההסכמה הזאת מגיעה כנראה בעקבות זה שהמדינה מבינה את מה שאנחנו הבנו לאורך כל הדרך - שאתי אלון לא מסוכנת יותר לציבור, ושהיא כן ראויה לשחרור מוקדם".

 

לדברי גורמים המקורבים לאלון, מאז אותו דיון לא חל שינוי בשיקומה או בהתנהגותה ולכן אין מניעה שוועדת השחרורים לא תקבל את הבקשה. אם אכן זה יקרה, אלון תשתחרר באופן מיידי מכיוון שהיא נמצאת בשליש האחרון של מאסרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אתי אלון. הבנק התמוטט
צילום: עידו ארז
מומלצים