שתף קטע נבחר

בשל הדו"ח המשמעתי: הודח ראש חטיבת המודיעין במשטרה

תת-ניצב גיא ניר, שהוצא לחופשה כפויה בחודש דצמבר בעקבות דו"ח של קצין בודק על תפקודו, סיים את תפקידו. תת-ניצב קובי זריהן, שנמצא בצוות שמקיים בדיקה בנושא ראש הממשלה נתניהו, צפוי להחליפו

תת-ניצב גיא ניר, מי שהיה ראש חטיבת המודיעין במשטרה, הודח היום (ה') באופן רשמי מתפקידו לאחר מאבק משפטי ממושך, ולאחר שבית המשפט התיר אתמול למשטרה למנות לו מחליף. בשעות הצהריים חתם השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, על מסמך ההדחה של תנ"צ ניר. מי שאמור להחליפו בתפקיד הוא תנ"צ קובי זריהן, שנמצא בצוות המצומצם שמקיים בדיקה בנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

ניר הוצא לחופשה כפויה בדצמבר בהוראת המפכ"ל רוני אלשיך, בעקבות חשד שביצע לכאורה עבירות משמעת חמורות במגוון תחומים. בשל כך מונה קצין בודק שהגיש דו"ח שמצא ליקויים בחטיבה שאותה ניהל ניר, ובעקבות כך מתכוונת המשטרה להעמידו לדין משמעתי. 

תנ"צ ניר. נמצאו ליקויים בחטיבה שאותה ניהל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תנ"צ ניר. נמצאו ליקויים בחטיבה שאותה ניהל(צילום: מוטי קמחי)

מי שאמור למלא את התפקיד הוא מספר 2 באגף המודיעין והחקירות של המשטרה, תנ"צ קובי זריהן, שנחשב לקצין מוערך ובימים אלו מרכז את הבדיקה ואת איסוף החומרים בפרשה האחרונה של ראש הממשלה נתניהו.

 

בימים האחרונים החלו במשטרה בביצוע הבדיקות הביטחוניות והמבדקים הנדרשים כדי למנות את זריהן לתפקיד. אם הכול יתנהל כשורה, זריהן צפוי לקבל הודעה רשמית על מינויו בימים הקרובים.  

ההדחה הפכה רשמית. המפכ"ל אלשיך והשר לביטחון הפנים ארדן (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
ההדחה הפכה רשמית. המפכ"ל אלשיך והשר לביטחון הפנים ארדן(צילום: אביהו שפירא)

בחודש שעבר התבטא המפכ"ל אלשיך בעניין תנ"צ ניר, שהוביל את התלונה בחשד להטרדה מינית נגד ניצב רוני ריטמן מפקד לה"ב 433, ואמר כי הקרב היה בעיקר תקשורתי: "היה ניסיון להציג את מה שקורה

כמלחמה וקרבות בתוך משטרת ישראל. יש קצין וקצינה שלא משרתים בפועל במשטרה, ומשטרת ישראל שמה עצמה נגדם.

 

"אני יכול להתייחס רק למה שמותר משפטית וזה סנדול. אני לא יכול להתייחס או להסביר אם ניר ומ' (הקצינה שהתלוננה) היוו איום על אגף החקירות, אבל האגף הוצג הפוך ממה שהוא באמת, בצורה מגמתית, ואני שמח שהציבור הבין את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תת-ניצב גיא ניר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים