שתף קטע נבחר

רב בכיר נגד צה"ל וההומואים: "הסוטים נכנסו לצבא"

הרב יגאל לוינשטיין, מאנשי החינוך הבולטים בציבור הדתי, כינה בכנס את חברי הקהילה הגאה "סוטים". לדבריו, "הקבוצה הזו מטריפה מדינה שלמה, נכנסה לצבא בכל הכוח - ואיש לא מעז לפתוח את הפה"

 

 

נמשכת המתקפה מצד רבנים על הקהילה הגאה: לאחר ביטול מצעד הגאווה בבאר שבע והתבטאויות הרב הצבאי הראשי המיועד נגד הומואים, מכנה הרב יגאל לוינשטיין, מאנשי החינוך הבולטים בציבור הדתי, את חברי הקהילה הגאה "סוטים", ומאשים את צה"ל כי אפשר להם להכניס את השקפת עולמם למערכת הצבאית.

 

בכנס שקיימו ביום שני השבוע רבנים נגד "השפעת הרפורמה על זהותה של מדינת ישראל", טען לוינשטיין ביחס ללהט"בים: "יש פה תנועה מטורפת של אנשים שפשוט איבדו את הנורמליות של החיים, והקבוצה הזו מטריפה מדינה שלמה. היא נכנסה לצבא בכל הכוח ואיש לא מעיז לפתוח את הפה ולצפצף".

 

הרב לוינשטיין הוא ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, שבה צמחו רוב קציני צה"ל הבכירים חובשי הכיפה, וככזה הוא נוקט בדרך כלל גישה ממלכתית בכל הנוגע ליחסים בין דת לצבא ונמצא בקשר הדוק ובשיתוף פעולה מתמיד עם צמרת צה"ל. הוא היה חבר בוועדות שונות שעיצבו את דרכו של הצבא בסוגיות ערכיות וחינוכיות כמו השילוב בין גברים לנשים. לפני כמה חודשים התפרסם בעקבות נישואיו לשרה קליין, אלמנת תלמידו, רס"ן רועי קליין, שנהרג במלחמת לבנון השניה לאחר שקפץ על רימון כדי להציל את חייליו בקרב בבינת-ג'בל.

 

בכנס הרבנים טען לוינשטיין כי עד לפני כמה שנים מערכת הערכים של הציונות הדתית עלתה בקנה אחד עם זו של הצבא והמדינה, אך בשנים האחרונות הוא מזהה שינוי דרמטי הן בזהותה של המדינה והן בערכי צה"ל. "בצבא יש לזה השלכות קשות כי בסוף מי ששומר את מדינת ישראל אלה חיילים שצריכים להיות נחושים בצדקת דרכם".

הפגנת הגאווה בבאר שבע, אתמול (צילום: AP) (צילום: AP)
הפגנת הגאווה בבאר שבע, אתמול(צילום: AP)

אחת התופעות שאותן הזכיר היא החינוך בצבא ל"יחס לאחר", ואמר: "במסגרת הפלורליזם מחנכים את החיילים ואת הקצינים ליחס למה שהוא (קצין חינוך ראשי) קרא להם גאים. אני לא מעז לקרוא לזה כך, 'סוטים' אני קורא להם. בבה"ד 1 יש הרצאות של סוטים. אנחנו לפני שנה הצלחנו להפסיק עם זה, אמרנו שזו פגיעה בזכויות הפרט של הדתיים, אבל הנושא לא יורד מסדר היום".

 

"היו גם סרטים סביב העניין", הוסיף הרב לוינשטיין, "היו חיילים שיצאו מהסרטים שהציגו את אורחות חייהם של הסוטים ונשפטו. במקרה אותו מג"ד ראה בזה ערך והשאיר אותם בקורס ולא סילק אותם למרות שהם סירבו פקודה להישאר בסרט". הוא סיפר על חניך בקורס טייס שנאלץ לבקר במועדון של הקהילה הגאה בתל אביב, שאליו נשלחו החיילים להתנדב – דבר העומד בסתירה להשקפת עולמו ופוגע ברגשותיו.

 

הרב לוינשטיין האשים את צה"ל כי "חיסל" את תחום התודעה היהודית ברבנות הצבאית, עד שהיום קצין חינוך ראשי הוא "הריבון המוחלט והיחידי בנושא חינוך לערכים והוא קובע ערכים חדשים שלא שמענו ולא שמעו אבותינו". לדבריו, הקצח"ר, אבנר פז צוק, מטמיע בקרב קצינים בכירים את תפיסת עולמו הפלורליסטית.

 

עוד טען: "יש ניסיון לזהות ולסמן חיילים דתיים, ובעיקר קצינים, בעלי השקפת עולם ציונית דתית של בית מדרשנו. חד משמעית אני אומר את הדברים האלה, יש לזה הוכחות. קצינים בכירים אומרים שבקורסים אי אפשר לפתוח את הפה, יש פוליטקלי-קורקט, יש מערכת ערכית שמותרת להיאמר בצבא ומערכת ערכים שאסור לדבר אותה בצבא. כל קצין יודע היום שאם יפתח את פיו הוא מסומן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיזם "בעוז רוחם"
הרב יגאל לוינשטיין
צילום: מיזם "בעוז רוחם"
מומלצים