שתף קטע נבחר

העליון דחה את ערעורו של גואל רצון - ירצה 30 שנות מאסר

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש גואל רצון והשאיר על כנו את עונש המאסר הכבד שנגזר עליו. רצון הורשע לפני כשנתיים בביצוע עשרות עבירות מין בנשותיו, אך זוכה מסעיף ההחזקה בעבדות

בית המשפט העליון, בהרכב של שלושה שופטים, דחה הבוקר (יום ב') את הערעור שהגיש גואל רצון והשאיר על כנו את עונש 30 שנות המאסר שגזר עליו בית המשפט המחוזי באוקטובר 2014. רצון הורשע בביצוע עשרות עבירות מין בנשותיו, אך זוכה מסעיף ההחזקה בעבדות. בנוסף, גזר עליו אז בית המשפט תשלום פיצויים בסך 470 אלף שקל.

 

עו"ד שלומציון מנדלמן גבאי, שמייצגת את רצון מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה כי "היה זיכוי מאחת העבירות וצר לנו שהעונש לא שונה בהתאם. הוא זוכה מהעבירה העיקרית של החזקה בתנאי עבדות. גואל מאוכזב בעיקר מזה שהעונש נותר על כנו. מדובר בעונש חמור".

 

רצון, שחי עם 21 נשים והוליד איתן 49 ילדים, הורשע בעבירות של אונס, מעשים מגונים, מעשי סדום, עבירות מין במשפחה ובעילה אסורה בהסכמה.

גואל רצון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גואל רצון(צילום: מוטי קמחי)

יגאל רצון, בנו של גואל רצון, בבית המשפט, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יגאל רצון, בנו של גואל רצון, בבית המשפט, היום(צילום: גיל יוחנן)

 

 

בהכרעת הדין כתבו שופטי המחוזי כי "אין ספק שבמישור העובדתי ניצל רצון את המתלוננות כלכלית והפעיל עליהן מערך יעיל של לחצים נפשיים ומניפולציות. עם זאת, כל המתלוננות העבירו את שנות ילדותן בחברה נורמטיבית והיו מודעות לשוני שבין החיים הרגילים לבין החיים לצד הנאשם.

 

"לא נשללה מהן גישה למידע לפיו ניתן לנהל חיים תקינים שלא לצד הנאשם. לא הופעל עליהן באופן רציף לחץ מלבד איומים בענישה ובאמצעים פנטסטיים או בהעדפת אחרות על פניהן כשותפות מיניות ואימהות לילדיו. לא נעשתה כל פעולה המעמידה בפניהן מחסום שאינו נפשי מלעזוב. לא למקרים אלו נועדה עבירת ההחזקה בתנאי עבדות כפי שנחקקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גואל רצון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים