שתף קטע נבחר

מי חזה את ניסיון ההפיכה?

ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה, הוא רק עוד סימפטום של האסלאם הקיצוני. במקום לשבת בחיבוק ידיים או לשמוח לאיד, כדאי שנתחיל להיות מודאגים. הרב לייטמן מסביר את נבואת השתלטות האסלאם, שנכתבה כבר לפני אלפיים שנה בספר הזוהר

בשיתוף קבלה לעם

 

"אטאטורק" (אבי הטורקים) הלוא הוא מוסטפא כמאל, היה הראשון שביצע הפיכה מהותית בטורקיה. מאז נפילת האימפריה העות'מאנית במלחמת העולם הראשונה לפני כמאה שנה, הוביל אטאטורק סדרת רפורמות מהפכניות ששינו את פני הרפובליקה הטורקית והפכו אותה למדינה חילונית, מודרנית בסגנון אירופאי. הוא סגר את בתי הספר האסלאמיים, פיזר את בתי הדין מבוססי השריעה והכפיף את כל המערכת המשפטית לחוק האזרחי. בדרך הוא גם אסר על פוליגמיה, חייב את הגברים להוריד את התרבושים המסורתיים מראשם, ועודד את הנשים לרכוש השכלה גבוהה ולפתח קריירה.

 

אחד התוצרים היה התפתחותה של טורקיה ליעד תיירותי מבוקש. לאורך השנים שגשג בטורקיה מגזר חילוני, ליברלי, כמעט מערבי, ולצדו חי בשלווה מגזר דתי, מסורתי אסלאמי, אלא שהמתח השרוי בין שני המגזרים המאוד שונים, לא פסק. בכל עת שהממשל נטה ל"יתר דתיות", התקומם הצבא - מגן החילוניות. על אותו רקע התפתח ניסיון ההפיכה הצבאית שנכשל בסוף השבוע האחרון, הניסיון החמישי במספר להיפטר מהשלטון האסלאמי. אלא שהפעם היתה ידו של האסלאם על העליונה.

 

מרס טורקי כפול

חוט בלתי נראה מחבר את ניצחון האסלאם בטורקיה, להתפשטותו והשתלטותו הצפויה על חלקים נרחבים ביבשת אירופה. אנחנו ניצבים בפתחה של תקופה חדשה, שבה הנצרות שוקעת ומפנה את הבמה לאסלאם הקיצוני שמתודלק בקיתונות של מרמור, תסכול וכעס שבאים לידי ביטוי בהתפרצויות אלימות ביותר. "רוב הפליטים מוסלמים ולא נוצרים", אמר ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, בדיון עם מנהיגי האיחוד האירופי על משבר המהגרים החריף. "זרם המהגרים מאיים לערער את השורשים הנוצריים של היבשת".

הנצרות שוקעת ומפנה את הבמה לאסלאם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הנצרות שוקעת ומפנה את הבמה לאסלאם(צילום: AFP)

הגל האחרון של הפליטים כולל בתוכו מיליוני מוסלמים בעלי השקפות אנטישמיות קיצוניות, מסתננים בעלי אופי אכזר, שליבם יוצא אל בית היוצר של דאעש שמבטיח אשליה מתוקה. הם נטמעים ממזרח ועד מערב, סוללים את הדרך למה שעלול להתפתח למלחמת עולם שלישית, אשר בה האסלאם יתקוף את הנצרות במאבק על ההגמוניה בעולם. מפתיע? לא צפוי? את המהלך הזה בדיוק חזה ספר הזוהר לפני אלפיים שנה: "ועתידים בני ישמעאל (המוסלמים) לעורר מלחמות גדולות בעולם, ויתאספו בני אדום (הנוצרים) עליהם, ויערכו עמהם מלחמה" (ספר הזוהר, פרשת וארא).

 

האירופאים קיוו בתמימותם שהפליטים יצטרפו אליהם כ"דם חדש" וישלימו אותם, אבל הפליטים ושולחיהם חושבים אחרת: אירופה היא קרקע פורייה להשתלטות, ודרכה אפשר להפיץ את תורת האסלאם לכל רחבי העולם. מה שהחל כניסיון לכור היתוך תרבותי, הופך לגידולי פרא בלתי ניתנים לריסון. אירופה מזדקנת וגם הרצון להילחם על החיים דועך בה.

 

המאבק החילוני, ההתנגדות הנוצרית והתפכחות ממשלות אירופה לנוכח ההרס שהמוסלמים זורעים בה, מכריחים את תושבי היבשת הנאורה וחסרת האונים לטכס עצה ולנקוט בצעדים על מנת להינצל.

 

בין היתר, מעורר החיפוש הזה שאלות מהותיות ובעלות משמעות, כמו: למה אנחנו חיים? מהי הזהות שלנו? ומה צפוי לנו כאיחוד אירופי או כמדינות ריבוניות? האסלאם מרים את ראשו מחדש ומכתיב סדר עולמי חדש באירופה. מי שמכיר את תהליכי ההתפתחות שהטבע האנושי מוביל אותנו אליהם, יכול לראות במהלכים האחרונים כיצד דוחק האסלאם ביבשת הזקנה להגיע לאיחוד אמיתי בין שותפיה, ולהתקדם לשלב ההתפתחות הבא הנכון לה.

 

אירופה מוסלמית - זה רע ליהודים

לכאורה, זו לא הבעיה שלנו. רוב הישראלים אדישים למצב המוסלמים באירופה. אלא שכמו תמיד, ברגע שהמצב יסלים יופנו כלפינו חִצֵי השנאה, "וכל העמים ומלכיהם יתייעצו יחד עליהם ומעוררים כמה גזירות רעות, וכולם בעצה אחת באים עליהם, ותבואנה צרות על צרות" (ספר הזוהר, פרשת שמות). אומות העולם מרגישות שביהודים גלום פוטנציאל עצום - ויתכן שגם המפתח הנסתר ליציאה מהמצב הקשה שהן נקלעו אליו. אם קיים בידנו פתרון שאיננו מספקים להן, הרי שהדרך היחידה לבטא את התלות שלהן בנו היא באמצעות התרופה הישנה והמוכרת: גילויי אנטישמיות.

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

ומה שלא טוב לאירופה, בטח ובטח שלא טוב ליהודים. ספר הזוהר מתאר בצורה מדויקת את התהליך שבו האסלאם יכבוש את אירופה, כיצד הוא צפוי להכריע את המלחמה כנגד הנצרות, ואיך בסופו של דבר יקומו נגדנו שני הכוחות בניסיון לכיבוש משותף. "ובדור כזה, כל בעלי החורבן שבאומות העולם מרימים ראש, ורוצים בעיקר להשמיד ולהרוג את בני ישראל, כמו שכתוב: 'אין פורענות באה לעולם, אלא בשביל ישראל' (יבמות ס"ג). כלומר, שהם (היהודים) גורמים עניות, חרב, שוד, הריגות והשמדות בעולם כולו" (הרב יהודה אשלג - "בעל הסולם", "הקדמה לספר הזוהר", ע"א).

 

הפיכה רוחנית תוצרת ישראל

אמנם יש לנו צבא איתן, טכנולוגיה מתקדמת ואת מיטב המוחות המבריקים בעולם, אך לא בזה טמון כוחנו. תמיד הובלנו את האנושות אל פסגת הקִדמה, אלא שעתה הגיע הזמן להוביל את האנושות בדרך אידיאולוגית חדשה, אל הטבע הרוחני שיתגלה בעזרת לימוד החכמה העתיקה ביותר באנושות, חכמת הקבלה.

 

מאז ומעולם היה ליהודים תפקיד מרכזי בהתפתחות החברה האנושית, "ישראל בין שאר האומות, כמו לב בין האיברים", נכתב בספר הזוהר. "וכמו שאיברי הגוף לא יכלו להתקיים בעולם אפילו רגע אחד בלי הלב, כך כל העמים אינם יכולים להתקיים בעולם בלא ישראל" (ספר הזוהר, פרשת פנחס, קנ"ב).

 

המערכת שאנו שרויים בתוכה (הטבע) שואפת להרמוניה מתמדת, וכל עוד אין בינינו אחדות, הגוף כולו נידון לחולי ולסבל. תהליך הריפוי של אירופה ורגיעת הטרור האסלאמי תלוי בהצלחתו של עם ישראל לשקם את עצמו תחילה ולהתחבר.

הוטל עלינו התפקיד להנחיל את מסר האחדות לעולם (צילום: קבלה לעם) (צילום: קבלה לעם)
הוטל עלינו התפקיד להנחיל את מסר האחדות לעולם(צילום: קבלה לעם)

דווקא בזמן ש"מנהלי העולם ושליטיו" אינם רואים עתיד ברור או דרך לפתרון, כדאי לנו לחזור למקורות העתיקים שלנו, אל ספרי הקבלה, שהכתוב בהם מכוון דווקא לימינו. מאז שלמדנו להתאחד לראשונה כעם, הוטל עלינו התפקיד להנחיל את מסר האחדות לעולם. אברהם אבינו לימד אותנו אידאולוגיה רוחנית פשוטה שבבסיסה כלל אחד: "ואהבת לרעך כמוך". כלומר, "כל הדברים שאתה רוצה שיעשו אותם לך אחרים, עשה אתה אותם לאחיך" (הרמב"ם).

 

היכולת שלנו לעצור את האסלאם המתפשט באירופה או במזרח התיכון תלויה ביכולת שלנו להתחבר זה לזה. היכולת הייחודית הזו היא שהופכת אותנו לכוח החזק באנושות. הכול תלוי באיחוד ובחיבור בינינו. הכוח החיובי שיתגלה כתוצאה מהחיבור שניצור בקרבנו, יתפשט לכל אומות העולם ויביא את השקט המיוחל. "בהיות האדם מישראל מגביר ומכבד את פנימיותו, שהיא "ישראל" שבו, על חיצוניותו, שהיא "אומות העולם" שבו. כלומר, שנותן רוב את טרחתו להגדיל ולהעלות את הפנימיות שבו לתועלת נפשו, וטרחה מועטת הוא נותן לקיום "אומות העולם" שבו, כלומר לצורכי הגוף, הנה אז גורם במעשיו, גם בפנימיות וחיצוניות של כללות העולם, שבני ישראל עולים בשלמותם מעלה מעלה, ואומות העולם, שהם החיצוניות שבכללות, יכירו ויחשיבו את ערך בני ישראל" (הרב יהודה אשלג - "בעל הסולם", "הקדמה לספר הזוהר", ס"ז).

 

בתקופה שבה העולם כמרקחה ומלחמת עולם שלישית איננה עוד נבואה הזויה של נביאי זעם, כי אם חשש אמיתי שכבר נלחש בחדרי חדרים של שליטים שונים בעולם, רק כוח חיבור מתוצרת ישראל מסוגל לבלום את התפשטות האסלאם הקיצוני, להציל את אירופה ולהמתיק את גורל העולם כולו.

 

מהי ההוכחה שכבר הגיע דורנו זה לימות המשיח?

 

לקריאת הכתבה בשפה הרוסית

 

הרב ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש תנועת "קבלה לעם " העולמית, ומדי יום מעניק שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66  ובאתר האינטרנט. לפרטים על מסלולי הלימוד של מכללת "קבלה לעם" התקשרו לטלפון 1-700-509-209.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ארדואן איסטנבול ניסיון הפיכה טורקיה
צילום: רויטרס
צילום: טים נוקס
הרב ד"ר מיכאל לייטמן
צילום: טים נוקס
מומלצים