שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר חוק "שעת הנקה" גם לאבות
  מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את החוק לפיו שני בני הזוג יוכלו לחלוק ביניהם את הזכות להיעדר ממקום העבודה לטיפול בתינוק לאחר הלידה. מדובר בזכות היעדרות לשעה אחת במשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה, הניתנת כיום לנשים בלבד
  גם אבות יוכלו לנצל את "שעת ההנקה". מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') סופית את החוק לפיו שני בני הזוג יוכלו לחלוק ביניהם את הזכות להיעדר ממקום העבודה לטיפול בתינוק שלהם לאחר לידתו. מדובר בזכות ההיעדרות של שעה אחת למשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה של היולדת, הניתנת כיום לנשים בלבד.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה  

   

  החוק הוא יוזמה של קבוצת ח"כים בראשות רחל עזריה (כולנו). הזכות לאבי הילד תינתן בתנאי ששני בני הזוג יודיעו זאת למעסיקיהם לא יאוחר מ-21 יום לפני תום חופשת הלידה, ויציינו את הימים שבהם הם צפויים להיעדר.

   

  עם זאת, עובדים במשמרות ימסרו הודעה כזאת חודש מראש. עובדי משמרות בענפי התעשייה והמלונאות ובענפים נוספים, יוכלו לנצל את ההטבה רק בהיעדרות למשך 3 שבועות רצופים, ולא בימים מסוימים לבחירתם. ענפים אלה ייקבעו בהחלטה של שר הכלכלה באישור ועדת העבודה. השוויוניות בין ההורים תעוגן גם בתיקון המינוח הקיים בחוק של "חופשת לידה", ל"תקופת לידה והורות".

   

  ח"כ עזריה, יו"ר השדולה למשפחות צעירות ויוזמת החוק אמרה: "חוק הורות שוויונית הוא צעד נוסף לקראת שוק עבודה שוויוני, והוא מצטרף לרצף של חוקים שאני מקדמת כנציגת מפלגת כולנו, שמתאימים את שוק העבודה לחיי היומיום של משפחות: חוק החופשות, חוק חלוקת ימי מחלת הילד, וכעת חוק הורות שוויונית. אבות צריכים לדרוש את שעת ההורות מהמעסיק ולנצל את הזכות הבסיסית הזאת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים