שתף קטע נבחר

300 רבנים תומכים ברב שאמר "הומואים הם סוטים", בהם המועמד המוביל לרב המשטרה

פרסום ראשון: בין הרבנים שחתמו על הצהרת התמיכה ברב יגאל לוינשטיין, גם מי שנחשב למועמד המוביל לתפקיד רב המשטרה: "אין מקום למתן לגיטימציה לתופעות ולהתנהגויות הבאות להעלות על נס אורח חיים המנוגד למוסר האנושי ולדרכה של תורה". אחד היוזמים תקף את השר בנט

 


 

 

פרסום ראשון: גיבוי חסר תקדים ל"נאום הסוטים" של הרב מעלי: מאות רבנים בציונות הדתית מביעים תמיכה בראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד", יגאל לוינשטיין, וברב העיר רמת גן, יעקב אריאל, בעקבות דבריהם בימים האחרונים נגד הלהט"בים. בעצומה של הרבנים ערב מצעד הגאווה בירושלים - המתפרסמת כאן לראשונה הערב (יום ד') - הם קובעים ביחס להומואים: "אין מקום למתן לגיטימציה לתופעות ולהתנהגויות הבאות להעלות על נס אורח חיים המנוגד למוסר האנושי ולדרכה של תורה".

 

  

"האהבה כלפי כל אדם מישראל והחובה לנהוג בכל אדם כבוד, אינן יכולות לשמש סיבה לסילוף האמת ההלכתית או ל'עיגול פינות' ביחס למעשים אסורים", כתבו הרבנים. "חובתו של רב בישראל להתייחס לסוגיה הלכתית או מוסרית בצורה ברורה ונוקבת, כמורה הוראה בישראל, ומשום כך אנו דוחים את הניסיון לסתום פיות של רבני ישראל".

 

אחד מיוזמי העצומה אמר כי היא באה כתגובת נגד לדברי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, אשר תקף השבוע את הרב לוינשטיין וטען כי התבטאויותיו נגד הקהילה הגאה אינן מייצגות את דרכה של הציונות הדתית. "אנו מתקשים להבין כיצד אדם פוליטי - מוכשר ככל שיהיה - לוקח על עצמו להוציא מהמחנה את הרבנים שעיצבו במשך שנים את הציונות הדתית, חינכו והעמידו אלפים ורבבות של תלמידים, ובהם דמויות מופת כדוגמת רועי קליין, עמנואל מורנו ואלירז פרץ", אמר.

  

הרב יעקב אריאל. חיזק את דבריו של לוינשטיין (צילום: יחסי ציבור) (צילום: יחסי ציבור)
הרב יעקב אריאל. חיזק את דבריו של לוינשטיין(צילום: יחסי ציבור)

300 רבנים חתמו על ההצהרה, בהם גם רבני ערים, ישובים וקהילות המכהנים מטעם המדינה, וכן אנשי חינוך בולטים וראשי ישיבות, אולפנות ומכינות קדם צבאיות – רובם מזוהים עם הזרם הימני-שמרני בציבור הדתי. בין השמות המוכרים: הרב שלמה אבינר, הרב דב ליאור, רבה של ירושלים, אריה שטרן, רב העיר צפת שמואל אליהו, רב המועצה האזורית שומרון אליקים לבנון והרב של פתח-תקווה, מיכה הלוי.

 

עוד חתומים על המכתב הרב יוסף אליצור, ממחברי הספר "תורת המלך", הרב יהודה בן ישי, המוכר כסב (והאב המאמץ) של ילדי משפחת פוגל מאיתמר, וכן הרב רחמים (רמי) ברכיהו, ראש תוכנית "מאמינים במשטרה", המועמד המוביל לתפקיד רב משטרת ישראל ומומלצו של המפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך.

 

השר בנט. העצומה היא בתגובה לביקורת שלו על הרב לוינשטיין (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
השר בנט. העצומה היא בתגובה לביקורת שלו על הרב לוינשטיין(צילום: שאול גולן)

"לאור הדיון הציבורי שהתעורר לאחרונה סביב אמירות של הרב יעקב אריאל, הרב יגאל לוינשטיין ורבנים נוספים", כתבו הרבנים, "ברצוננו להביע תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל, ללא משוא פנים וללא התנצלות".

 

לדבריהם, הם כואבים את צערם של ההומואים כאנשים פרטיים ורוצים להקל ולסייע להם, אך כאשר רבנים נדרשים לבירור דתי-עקרוני בנושא זה - אין מקום לפשרות. "עם ישראל כולו חש את הבריאות הטבעית שבהקמת המשפחה בישראל", נכתב בעצומה. "אנו מודעים היטב לכובד האחריות המוטלת על כתפי הרבנים, ודווקא בשל כך דברים אלה נכונים גם כאשר מדובר בסוגיות קשות ומורכבות".

 

הרבנים סיכמו את מכתבם בהצהרה כי ימשיכו להביע את דעתם ההלכתית בכל סוגיה שיידרשו לה, ללא חשש, מתוך אחריות ציבורית "למען הרוב הדומם, דתיים וחילונים".

 

מנכ"ל התנועה הרפורמית, גלעד קריב, אמר בתגובה לגילוי הדעת: "התגייסותם של מאות רבנים להענקת גיבוי לרב לוינשטיין מוכיחה שאין מדובר בפליטת פה, מעידה או סגנון אישי, אלא בתפישת עולם מושרשת היטב המשפיעה על אלפי תלמידים. מצער לראות כיצד שדרת מנהיגות שלמה אינה מוכנה לערוך בדיקה עצמית וחשבון נפש על חילול שם שמים ושנאת החינם שגרמו התבטאויותיו של הרב לוינשטיין. זו אותה רוח קנאית שהביאה על העם היהודי אסונות גדולים בעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים