שתף קטע נבחר

צפו: משאיות שופכות פסולת בשטח חקלאי

ראשי המועצות כוכב יאיר ושומרון תיעדו משאית שופכת פסולת ליד צופים. בכוכב יאיר חוששים מהצפות בשל חסימת נחל, מפעילי המשאיות טוענים שקיבלו אישור ואילו במנהל האזרחי הבטיחו לעקוב

מי שעובר באזור מעבר אייל בין היישוב צופים לכוכב יאיר לא יכול שלא להבחין במשאיות הכבדות שנכנסות לשטח המפריד בין היישובים ופורקות פסולת בנייה.

 

 

אתמול (יום ד'), ולאחר פניות רבות לאנשי המנהל האזרחי, החליטו יוסי דגן ושימי אליאל ראשי המועצות שומרון וכוכב יאיר להגיע לשטח ולעצור את נהגי המשאיות בעצמם. "אם התופעה הזו תימשך היישוב כוכב יאיר-צור יגאל יהיה בסכנת הצפה, פגיעה בסביבה ובנחל והכי חמור הדבר מהווה סיכון ביטחוני לתושבים". אמר אוליאל.

 

מדובר על שטח חקלאי שנמצא בין היישוב צופים שמחוץ לקו הירוק לבין כוכב יאיר שנמצא בתוך. התושבים בשני היישובים רואים כבר כמה חודשים  את המשאיות נכנסות לשטח, פורקות פסולת בנייה ויוצאות חזרה וזאת למרות שעל-פי טענת ראשי המועצות אין להן כל אישור לכך.

 

חוששים מהצפות בחורף (צילום: אסתר אלוש) (צילום: אסתר אלוש)
חוששים מהצפות בחורף(צילום: אסתר אלוש)

 

ראשי המועצות טוענים כי לשטח נגרם נזק סביבתי חמור, שאף יכול להשפיע על היישובים עצמם. "נראה שהטבע לא מבחין בקו הירוק ועבודות לא חוקיות כאן עומדות לפגוע ביישובי השרון בחורף הקרוב", הסביר דגן. עיקר הבעיה היא השלכת פסולת לתוך הנחל, המאיים להביא להצפה של בתי כוכב יאיר-צור יגאל והיישובים באיזור. זאת משום שחסימת הנחל בעפר אינה מאפשרת ניקוז של המים והם עלולים להציף בחורף הקרוב את הבתים הסמוכים.

 

ראשי המועצות פנו לנהגי המשאיות בשטח ואמרו להם לחזור על עקבותיהם. בנוסף התקשרו ראשי המועצות למפעיל של נהגי המשאיות שטען כי השטח פרטי ובעל הקרקע אישר להם לשפוך א הפסולת במקום.

 

 

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה: " נדגיש כי המנהל האזרחי מקיים סיורי פיקוח במקום ואם יתבצעו עבודות בלתי חוקית הן יטופלו בהתאם להליך המקובל. האדמה נבדקה על ידי קציני המטה לענייני חקלאות ואיכות הסביבה ונמצאה כמיועדת להכשרה חקלאית כשבתוכה כמויות מזעריות של פסולת מוצקה אשר אינה יכולה לחלחל למי התהום ואינה מהווה מפגע סביבתי. כמו כן, על פי התוכנית התקפה במקום ייעוד הקרקע חקלאי, הקרקע פרטית והסוגייה המשפטית הינה בדבר זהות הבעלים".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסתר אלוש
דגן ואליאל ליד אחת המשאיות
צילום: אסתר אלוש
מומלצים