שתף קטע נבחר

שני מאסרי עולם נגזרו על שמעון קופר שרצח את שתי נשותיו

קופר גם ישלם 258 אלף שקל לקרוביהן של כל אחת משתי הנשים. נציגת הפרקליטות מסרה לבית המשפט דברים בשם אמה של אחת הנשים. "אין לאפשר לרוצח לרשת את הרכוש של מי שרצח". קופר: "אמשיך להילחם על חפותי"

 

 

 

  

בית המשפט גזר היום (א') שני מאסרי עולם על שמעון קופר, שהורשע בסוף החודש שעבר ברצח שתי נשותיו, אורית קופרשמידט בשנות ה-90 ואשתו השלישית ג'ני מור חיים בעשור שעבר. בנוסף, בית המשפט קיבל את בקשת נציגת הפרקליטות להטיל על קופר לשלם פיצויים לקרובי הנרצחות, והוא ישלם 258 אלף שקל לקרוביהן של כל אחת משתי הנרצחות.

 

עורכת הדין נאווה טולדנו-יהודה מפרקליטות מחוז מרכז: "אחרי מסע לא פשוט ומורכב בסיומו הושגה הרשעה ברצח כפול, ביקשנו שני עונשי מאסר עולם מצטברים כפי שראוי לעשות, ובית המשפט אימץ זאת. הוא לא יראה אור יום בקרוב. בנוסף הושתו על הנאשם פיצוי לבניו ולהוריה של אורית (לבני הזוג היו ילדים משותפים), ולהוריה של ג'ני ובנותיה הפיצוי המקסימלי שקבוע בחוק של 258 אלף שקל לכל רצח. גזר הדין נותן תשובה ראויה למעשי הנאשם, הנזק והרס שזרע במשפחות שייקח שנים לשקם".

 

נציגת הפרקליטות אמרה לפני תחילת הדיון: "שוחחתי עם אימא של אורית והיא אמרה שהיא בטלטלה עמוקה. היא מסרה לידיי דברים שאביא לבית המשפט בשמה. היום הגענו לסופו של מסע ארוך ולא פשוט".

 

עוד אמרה הנציגה כי "הנאשם גזל זיכרונות לבנות של ג'ני ושרף אלבומים. הן ייאלצו להיפגש עמו במסגרת המאבק על הירושה. ניתנה לו הזדמנות לוותר על תביעותיו הכלכליות לגבי המשפחה, והנאשם עומד על תביעתו לנהל את ההליך ולקבל את מה שמגיע לו כפועל יוצא מהירושה מהמסמכים שהוא החתים את ג'ני ז"ל עליהם".

קופר בבית המשפט בחודש שעבר, בעת הרשעתו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קופר בבית המשפט בחודש שעבר, בעת הרשעתו(צילום: מוטי קמחי)
 

"אין לאפשר לרוצח לרשת את הרכוש של מי שרצח. הצענו לו לחזור בו מתביעתו ביחס לדירה של הוריה שלל ג'ני שאותה הוא מחזיק עדיין והוא סירב. הרצחת וגם ירשת? לשאלה זו האיש הזה יכול להשיב - כן". לקופר, כך טוענת הפרקליטות, יש עדיין דרישות ביחס לירושה של ג'ני, שהוא הואשם ברצח שלה.

 

קופר יצא באמצע הדיון מהאולם לעבר תא המעצרים. עורך דינו אמר כי "הנאשם מוותר על זכותו להיות בדיון והוא מבקש משב"ס שיורידו אותו לתא המעצר למטה". השופט לא הסכים וקופר נותר במסדרון עם דלת פתוחה לדיון.

 

אשתו השנייה של קופר (משמאל), בבית המשפט היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אשתו השנייה של קופר (משמאל), בבית המשפט היום(צילום: ירון ברנר)

לאחר מכן טען עורך דינו דן באומן מהסנגוריה הציבורית כי הוא חף מפשע וגם הוריה של אורית, שאף אותה הוא רצח, עומדים מאחוריו. השופט הורה לקופר להיכנס ממסדרון המעצרים לאולם. "אני עומד על חפותי המלאה, לא עשיתי שום עבירה ושם פשע", אמר קופר. "המשפחה הקטנה שנשארה לי עומדת מאחוריי, וכל עוד אני נושם אמשיך להילחם על חפותי עד הסוף, כמה זמן שזה ייקח. כל האמת תצא החוצה".

 

שרה, האימא של ג'ני, אמרה לאחר גזר הדין: "לפחות אנחנו רגועים שהוא לא ייצא משם. היה לנו פחד שיעשה רע לילדים כי יש לו מח שעובד 24 שעות ביממה. אני קצת יותר רגועה שהוא לא יוכל לעשות דברים נוספים אם לא יברח. יש חשש שגם את זה יעשה. אני מפחדת ממנו אחרי כל מה ששמעתי במשך כל השנים שהיינו בדיונים. עדיין יש לי צמרמורת ואני לא יכולה להסתכל עליו. היינו כל כך קשורים אליו, הוא היה מנומס איתנו. איך נפלנו בהכי רע שיכול להיות? אין רע מזה. יש צדק, חיכיתי לו שבע שנים ותודה לאל שזה הגיע".

 

קופר, תושב קיבוץ אייל בן 55, הועמד לדין בעקבות תחקיר התוכנית "עובדה" בערוץ 2. רצח מור חיים נכלל בכתב האישום הראשוני שהוגש ב-2012, ורק כשנה לאחר מכן, כשהתגלה עוד מידע על עברו, התווסף סעיף בגין רצח אשתו הראשונה, אורית קופרשמידט.

 

שתי הנשים מתו בנסיבות דומות. קופרשמידט נרצחה על ידי קופר ב-18 בינואר 1994 בדרך שלא הותירה סימן בגופה. לפי האישום הוא פיזר סביבה כדורים וחפיסות ריקות של תרופות הרגעה, כדי ליצור מצג שווא לפיו היא התאבדה, ואז הזעיק את אביה ואת מד"א.

 

לימים הוא התחתן עם מי שהייתה המאהבת שלו ולאחר מכן התגרש ממנה. אז הכיר את ג'ני מור חיים, אם לשניים מקיבוץ אייל, והתחתן איתה. זמן מה לאחר מכן הוא הכיר את ד"ר מריה זקוטסקי, רופאה מרדימה

מבית החולים מאיר בכפר סבא. קופר סיפר לה שהוא "צריך לצאת לחו"ל לרצוח אדם בשליחות ביטחונית", וביקש חומר קטלני שממית ולא משאיר סימן בגוף. הרופאה גנבה כמות קטלנית של החומר מבית החולים ותדרכה את קופר איך להשתמש בו. על פי האישום, קופר רצח את מור חיים בלילה שבין 20 ל-21 באוגוסט 2009. גם במקרה זה הוא פיזר כדורים וחפיסות של תרופות כדי ליצור מצג שווא של התאבדות. הבדיקה לגילוי רעלים לא איתרה דבר.

 

הרופאה, שלא ידעה על כוונתו של קופר לרצוח את מור חיים, הורשעה בהסדר טיעון בעבירות מינוריות של גניבת תרופה ואספקת חומר מסוכן בדרך רשלנית. על כך נגזרו עליה שישה חודשי עבודות שירות. בחודש יוני האחרון השופטים הרשיעו את קופר פה אחד לאחר שמצאו דמיון רב בין שני המקרים.

 

 

 


פורסם לראשונה 24/07/2016 09:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שמעון קופר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים