שתף קטע נבחר

פלה מועמד להדליק את אש המשחקים בטקס הפתיחה

כוכב העבר לא נכלל בין נושאי הלפיד בסאו פאולו, ובברזיל סבורים שהסיבה לכך הייתה הרצון לא לפסול אותו לקראת ההחלטה לגבי זהות מדליק אש המשחקים האולימפיים בטקס הפתיחה של ריו 2016

מי ידליק את אש המשחקים האולימפיים בטקס הפתיחה של ריו 2016 ? זהות הספורטאי הזוכה לכבוד הגדול נשמרת כמיטב המסורת בסוד ותיחשף רק בזמן הרגע שירתק למסכים מיליארדי צופים ברחבי העולם.

 

ריו 2016 - העמוד האולימפי המיוחד של ynet ספורט

 

רגע הדלקת הלפיד נחשב למרגש ביותר בטקס הפתיחה ונחרט בזיכרון בכל טקסי העבר, כמו במקרה המפורסם של מוחמד עלי המנוח ב-1996. ברחבי ברזיל מתעסקים בימים אלה בסוגייה לקראת טקס הפתיחה של המשחקים ב-5 באוגוסט באצטדיון המראקנה בריו דה ז'ניירו.

 

הדמות המפורסמת ביותר בספורט הברזילאי. פלה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הדמות המפורסמת ביותר בספורט הברזילאי. פלה(צילום: AFP)

 

רבים סבורים שכדורגלן העבר פלה יזכה לכבוד הגדול למרות שמעולם לא השתתף במשחקים האולימפיים, אבל נחשב לדמות הספורטיבית המפורסמת ביותר בברזיל. פלה (75) השתתף בסוף

השבוע במסע הלפיד האולימפי בסאו פאולו, אבל לא היה אחד מנושאיו.

 

התקנון קובע שכל המשתתפים הנושאים את הלפיד בדרכו לטקס הפתיחה אינם רשאים להיכלל ברשימת המועמדים להדליק את האש בטקס הפתיחה. בברזיל נמסר רשמית שפלה לא נכלל ברשימת נושאי הלפיד בסוף השבוע בשל מגבלות גופניות ובהמלצת רופאיו, אבל במדינה רבים סבורים שההחלטה נבעה מהרצון לא לפסול אותו לקראת ההחלטה הסופית לגבי המדליק של המשואה האולימפית.

 

פלה אמור להשתתף בטקס הפתיחה, אבל עדיין לא נמסר רשמית מה יהיה תפקידו. בטקס תופיע הזמרת אליזה סוארס ותשתתף בו הדוגמנית הברזילאית המפורסמת ג'יזל, אשר תגלם את הנערה מאיפנמה בעת שיושמע השיר המפורסם.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים