שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: נשים רוצות סקס יותר משנדמה לכם

  גברים בזוגיות נוטים להעריך את הרצון המיני של בנות הזוג שלהם בצורה לקויה. כך לפחות, טוען מחקר חדש ששופך אור על האופן בו אנשים בזוגיות תופסים האחד את השני מבחינה מינית

   

   

  "מי יותר חרמן: נשים או גברים?" היא ככל הנראה שאלת מיליון הדולר, אבל לצערנו, אין תשובה אחת נכונה. הסיבה העיקרית לכך פשוטה מאד – קשה לחקור את תחום מיניות האדם בתנאי מעבדה אובייקטיביים, לכן רוב המידע שיש לנו מבוסס על השערות, הנחות וסקרים, אשר מסתמכים על מידת הנכונות של אנשים לחשוף פרטים אישיים על החיים האינטימיים שלהם. או בקיצור, המידע הוא מועט וכלל לא מדויק.

   

  אך למרות שאי אפשר באמת לבדוק אם גברים או נשים יותר להוטים לעשות סקס בצורה גורפת, פסיכולוגים כן יכולים לחקור כיצד אנחנו תופסים ותופסות את בני ובנות המין השני, ובאיזו מידה אנחנו חושבים עליהם כעל יצורים מיניים וחרמנים. ואולי השאלה שבאמת צריך לשאול פה היא האם גברים חושבים שנשים פחות חרמניות ממה שהן באמת?

   

  בעוד שפסיכולוגים מזמן טענו והוכיחו שגברים נוטים להעריך את מיניות האישה יתר על המידה כאשר הם נפגשים איתה בפעם הראשונה, מסתבר שאחרי שהם נכנסים למערכת יחסים רצינית ומחייבת, הדעה שלהם משתנה כמעט לחלוטין. כך לפחות, מצא מחקר חדש שנערך באוניברסיטת טורונטו ופורסם ב-Journal of Personality and Social Psychology.

   

  במחקר השתתפו בעיקר זוגות הטרוסקסואלים שנחקרו בשלושה שדות מחקר שונים. במחקר הראשון השתתפו 44 זוגות שנתבקשו למלא שאלון יומי במשך שלושה שבועות. השאלון מדד את רמת החרמנות שלהם ואיך הם מרגישים כלפי הזוגיות שלהם ביום-יום.

   

  במחקר השני ראיינו החוקרים 84 זוגות שנשאלו על חיי המין שלהם, על מידת החשק המיני שלהם, התבקשו לדרג עד כמה הם מרוצים מחיי המין שלהם ומה הם חושבים על רמת החרמנות של בן או בת הזוג שלהם. במחקר השלישי השתתפו 101 זוגות שמלאו שאלון ארוך יותר כל יום במשך שלושה שבועות. בשאלון החדש הם נשאלו על רמת החרמנות שלהם, ועד כמה גדולה או נמוכה המוטיבציה שלהם ליזום סקס עם בן או בת הזוג.

  אצל גברים ישנה הפרדה בין תקופת הרווקות לזוגיות, מבחינת האופן בו הם תופסים את האישה שאיתם (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אצל גברים ישנה הפרדה בין תקופת הרווקות לזוגיות, מבחינת האופן בו הם תופסים את האישה שאיתם(צילום: Shutterstock)
   

  נמצא שגברים שנמצאים במערכת יחסים רצינית, לא חושבים שבת הזוג שלהם חרמנית כמו שהיא הייתה כשהם רק התחילו לצאת איתה, למעשה, רוב הגברים במערכות יחסים רציניות משוכנעים שבת זוגם אינה חרמנית כלל. "זה די הגיוני", מסבירה החוקרת מיוז. "המטרה העיקרית של גברים בתקופת החיזור היא למשוך אליהם בת זוג פוטנציאלית, לכן הקצנה של המיניות ורמת החרמנות שלה יכולה להקל על הלחץ והמבוכה שהם חשים בזמן שהם מזמינים אותה לדייט או סתם יוזמים עמה שיחה".

   

  "לעומת זאת, המטרה של גברים במערכת יחסים רצינית היא לשמר את הקשר כדי שיחזיק מעמד לאורך זמן, ולכן עליהם לדאוג לשלומה ולשביעות רצונה, וזה אומר גם לא לעצבן אותה ולהימנע מלהציק לה לגבי סקס".

   

  עוד ממצא מעניין שגילו החוקרים הוא שגברים חושבים שחברה שלהם לא חרמנית, דווקא בתקופות שהיא מצהירה על עצמה שהיא מרגישה ביטחון, מחויבות וסיפוק בקשר, כלומר שביעות רצונה של האישה משום מה מתפרשת בעיניהם כחוסר חשק מיני. אצל נשים החוקרים לא זיהו הבדלים באופן בו תפסו את מידת החרמנות של בני זוגן, אולם בימים שהן עצמן העידו על חרמנות, נמצא שגם הן היו משוכנעות שהגברים שאיתן - פחות.

   

  ממצא זה מעיד על כך שלא מדובר בהבדל בין המגדרים או ברמת החרמנות שלהם, אלא ברצון של שני בני הזוג להתחמק מתחושה של דחייה - גברים ונשים כאחד מעדיפים לא לנסות כדי שלא יידחו אותם, ומתרצים את זה בחוסר חרמנותם של בן או בת זוגם.

   

  במחקר השתתפו גם זוגות חד-מיניים, אך מאחר ולא השתתפו הרבה זוגות כאלה החוקרים לא הצליחו להגיע למסקנה ברורה או חד משמעית בנוגע להבדלי מגדר או לנטייה לחרמנות בקרב זוגות להט"בים.

   

  אנדראה מלטזר, עוזרת מחקר בתחום הפסיכולוגיה מאוניברסיטת מדינת פלורידה, הסבירה למה הממצאים מפתיעים ומאוד מעניינים: "אנשים נוטים להגיב לבני או בנות הזוג שלהם בהתבסס על איך שהם תופסים את מערכת היחסים. למשל, אם הם תופסים את בת זוגם כמסופקת מינית, הם יתנהגו בצורה חיובית יותר כלפי סקס. לכן, כדי באמת להבין את טיב מערכות היחסים שלנו, עלינו לחקור יותר לעומק את הדרך בה אנחנו תופסים את העולם ואת האנשים הקרובים אלינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  מי קבע שאנחנו לא חרמניות?
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים