שתף קטע נבחר

נתניהו על שוק התקשורת: "עיקר הרפורמה - בערוצי הטלוויזיה המסחריים"

ראש הממשלה, שמשמש גם שר התקשורת, התייחס בישיבת הממשלה לסוגיית שוק התקשורת הישראלי. על תאגיד השידור הציבורי אמר: "דרושה הארכת זמן כדי לאפשר לו לעלות לשידור כראוי"

 

 
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לסוגיות במפת התקשורת הישראלית. "אני שומע לאחרונה הרבה מלל על הניסיונות שלי כביכול להשתלט על שוק התקשורת. ההפך הוא הנכון. אם הייתי רוצה להחשיך את המסך של השידור הציבורי, הייתי נותן לתאגיד החדש לעלות לשידור כשהוא לא מוכן והוא היה נכשל והמסך של ערוץ 1 היה או מוחשך או מקרטע. לכן דרושה הארכת זמן כדי לאפשר לתאגיד להתארגן כראוי ולעלות לשידור כשהוא מוכן. לא תהיה החשכת מסך".
 
"אבל עיקר הרפורמה היא לא שם, היא בערוצי הטלוויזיה המסחריים. הגיע הזמן שייכנסו עוד ערוצי טלוויזיה וחדשות שיוכלו להתחרות בערוצים הקיימים. בישראל ישנה ריכוזיות בשידורי הטלוויזיה שכמעט ואינה קיימת בעולם החופשי. בדקתי מדינות בגודל שלנו, קטנות מאיתנו. דנמרק - שישה ערוצי טלוויזיה, בלגיה - חמישה, פינלנד - שמונה ערוצים. הציבור הישראלי משווע וזכאי לקבל חופש בחירה גם בטלוויזיה, ולטובת זה אני פועל".

 

נתניהו הוסיף: "כמו שפעם היו רק שתי חברות סלולר, שתי חברות אוטובוסים, שתי חברות תעופה, והיום יש יותר כי פתחנו את השווקים לתחרות - כך יהיה גם בשוק התקשורת. כל משקיע שירצה - כל אחד יוכל להשקיע בערוצים הללו", אמר נתניהו, שמשמש גם שר התקשורת. "הציבור הישראלי הוא זה שיבחר במה לצפות ולא יבחרו בשבילו. הסיבה שאני מחזיק בתיק התקשורת היא כדי לפתוח את השוק לתחרות כמו שפתחתי לתחרות שווקים רבים אחרים בישראל".

  

ראש הממשלה הוסיף: "אותי לא יקנו ולא ירתיעו: לא בביקורת, לא בהכפשות וגם לא בזמן מסך מלטף - שכידוע לכם אני מקבל בלי סוף... דבר אחד אני מבין: ככל שההתנגדות לפתיחת התחרות בשוק התקשורת גדולה יותר, כך אני מבין שאני עושה את הדבר הנכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים