שתף קטע נבחר

במקום צ'ק: תשלום דחוי והסבת תשלום - באפליקציה

אפליקציה חדשה מאפשרת הסבת תשלום שהתקבל, לאדם אחר וכן אפשרות להפקיד תשלום דחוי. העמלה? בין 2 ל-4 שקלים שייגבו ממפקיד התשלום

תחליף לצ'ק? מיזם ישראלי חדש, מבקש להציב אלטרנטיבה לתשלום בצ'קים ולתשלומים בכלל. באמצעות אפליקצית V-Check ניתן לבצע העברות כספים אלקטרוניות, סחירות ועתידיות בדומה לפעולה של משיכה, קבלה והסבת צ'ק, ללא שימוש בנייר הצ'ק וללא צורך במפגש פיזי.

 

  • צ'ק דחוי: עליה במספר הימים לפירעון צ'קים

 

לאחר הרשמה קצרה באפליקציה, הכוללת הזנת קוד אבטחה ומתן הרשאה לחיוב חשבון הבנק, ניתן לבצע תשלומים וכן הפקדת תשלום דחוי, אפשרות לסחור בתשלום ולהעבירו לצד ג' והוצאת תשלום המאושר על ידי שתי חתימות (מתאים לשותפים עסקיים).

 

מה העלויות? האפליקציה היא חינמית וגם העברות הכספים, והעמלה שנגבית היא ממקבל התשלום הסופי. העמלה נעה סביב 4-2 שקלים תלוי בגובה התשלום.

 

לדברי קובי רם, מנכ"ל ומייסד V-Check "בישראל, נכון ל- 2015, קיימים כ-500,000 בעלי עסקים קטנים ובינוניים, שמשתמשים, מפקידים ורושמים ביום-יום עשרות צ'קים לספקים השונים ולחשבונות העסק. ניתן לצמצם עלויות של עד עשרות אחוזים לבעל העסק, על ידי קיזוז העמלות הנגבות על ידי הבנקים וחברות האשראי, בנוסף לייעל תהליכי עבודה, אם בלוגיסטיקה של גביית הכספים, ובהתנהלות האדמיניסטרטיבית בהקשר זה."

 

במה זה שונה מאפליקציות תשלומים שכבר קיימים או האפליקציות של הבנקים? לדברי רם, האפשרות להסב תשלום לאדם אחר או לאפשר תשלום דחוי, ללא עמלה, היא ייחודית.

 

רם מציין כי ניתן לשלם באפליקציה עבור כל מטרה, כאשר מי שקיבל תשלום ואין לו בסמארטפון את האפליקציה , מקבל מסרון עם לינק להורדת האפליקציה.

 

על פי נתוני בנק ישראל שפורסמו בחודש שעבר, ברבעון הראשון של 2016 נמשכו 258 מיליארד שקל ב-34 מיליון צ'קים שניתנו מחשבונות העו"ש של הציבור. בתקופה זו חזרו 765 אלף צ'קים, מתוכם 293 אלף צ'קים חזרו מסיבת אי כיסוי מספיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים