שתף קטע נבחר

החוליה נחשפה: חוסל רוצחו של מיכאל מרק ז"ל, נעצרו מחבלים נוספים

הבוקר הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית חוסל אמש מוחמד פקיה (29), המחבל שרצח את מנהל ישיבת ההסדר בעתניאל בתחילת החודש. כמו כן נעצרו שלושה מחבלים אחרים. אחד מהם, איש מנגנון הביטחון של הרשות הפלסטינית, נעצר שלושה ימים לאחר הפיגוע והוביל לחשיפת שותפיו

 

   

הותר לפרסום: המחבל שרצח את מנהל ישיבת ההסדר בעתניאל הרב מיכאל מרק ז"ל ופצע את בני משפחתו חוסל אמש (יום ג') בתום מצוד שערכו אחריו שב"כ, צה"ל והמשטרה. מוחמד ג'בארה פקיה, פעיל חמאס כבן 29 מדורא שהתגורר בחברון, ירה מתוך הבית שבו התבצר בצוריף, וכוחות צה"ל הגיבו בירי טיל נ"ט שהוביל לקריסת חלק משמעותי מהבית. בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת נעצרו שלושה מחבלים נוספים שהיו שותפים ברצח וכן נעצרו כמה מבני משפחותיהם.  

 

מצד שמאל למעלה, עם כיוון השעון: המחבל מוחמד פקיה שחוסל, אחיו סהיב פקיה שנעצר, מוחמד עמאירה שנעצר והוביל לחשיפת החוליה ובן דודו של המחבל, מועאז פקיה שנעצר  (צילום: תקשורת שב"כ)
מצד שמאל למעלה, עם כיוון השעון: המחבל מוחמד פקיה שחוסל, אחיו סהיב פקיה שנעצר, מוחמד עמאירה שנעצר והוביל לחשיפת החוליה ובן דודו של המחבל, מועאז פקיה שנעצר (צילום: תקשורת שב"כ)
  

בית המחבל שחוסל הלילה בצוריף (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
בית המחבל שחוסל הלילה בצוריף(צילום: דובר צה"ל)

 

צוריף, הלילה ()
צוריף, הלילה

 

 

פקיה נכלא בעבר בשל פעילותו בג'יהאד האיסלאמי, שבמסגרתה תכנן פיגועים יחד עם נוספים. במהלך מאסרו עבר לשורות חמאס. אמש דווח על חילופי אש עזים בין כוחות צה"ל לפלסטינים בכפר צוריף שליד חברון במבצע המעצרים. הכוחות נתקלו בהפרות סדר אלימות בכפר והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. על פי הפלסטינים, זרם החשמל לכפר נותק ונשמעו קולות ירי ופיצוצים.

 

הרב מיכאל מרק ז"ל על רקע מקום הפיגוע ()
הרב מיכאל מרק ז"ל על רקע מקום הפיגוע
 

מח"ט עציון, אל"מ רומן גופמן, ומפקד פקמ"ז, אלוף רוני נומה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מח"ט עציון, אל"מ רומן גופמן, ומפקד פקמ"ז, אלוף רוני נומה(צילום: דובר צה"ל)
,

חבר בחמאס: המחבל מוחמד פקיה שחוסל ()
חבר בחמאס: המחבל מוחמד פקיה שחוסל
 

מוחמד עמאירה. איש מנגנון הביטחון של הרשות הפלסטינית (צילום: תקשורת שב"כ) (צילום: תקשורת שב
מוחמד עמאירה. איש מנגנון הביטחון של הרשות הפלסטינית(צילום: תקשורת שב"כ)

מועאז פקיה. נעצר (צילום: תקשורת שב"כ) (צילום: תקשורת שב
מועאז פקיה. נעצר(צילום: תקשורת שב"כ)

סהיב פקיה. נעצר (צילום: תקשורת שב"כ) (צילום: תקשורת שב
סהיב פקיה. נעצר(צילום: תקשורת שב"כ)
 

במסגרת הפעילות הצבאית נעצר מוחמד עא מג'יד עמאירה, בן 38 מדורא, שביצע את הפיגוע יחד עם פקיה ונוספים שסייעו לשניים לבצע את הפיגוע הרצחני. עמאירה הוא פעיל מנגנון הביטחון הלאומי של הרשות הפלסטינית.

  

עמאירה נעצר לחקירה שלושה ימים לאחר הרצח. הוא הודה כי שימש נהג במהלך הפיגוע בעוד פקיה ביצע בפועל את הירי הקטלני. בחקירה בשב"כ הוסגרו הנשק והרכב שבאמצעותם בוצע הפיגוע.

 

אחיו של פקיה, סהיב, נעצר והודה בחקירתו כי סייע למוחמד פקיה להסתתר ולהחביא אמצעי לחימה שהיה ברשותו של מוחמד פקיה. במקביל נעצר בן דודם של האחים, מועאז פקיה, שמסר בחקירתו כי סייע בהלנתו של מוחמד פקיה בימים שלאחר הפיגוע.

 

כמו כן, נעצרו לחקירה קרובי משפחה נוספים אשר סייעו למוחמד פקיה להסתתר.

 

מיכאל (מיכי) מרק, בן 48, שנרצח בתחילת החודש בפיגוע הירי בדרום הר חברון, היה מנהל ישיבת ההסדר בעתניאל ובן דודו של ראש המוסד יוסי כהן. למרק ולרעייתו חוה, שנפצעה קשה בפיגוע, עשרה ילדים - שניים מהם, פדיה בן ה-15 ותהילה בת ה-13, היו גם הם ברכב ונפצעו - הבן באורח קל והבת באורח בינוני-קשה. מרק היה איש מוכר מאוד במועצה המקומית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תקשורת שב"כ
המחבלים שנעצרו
צילום: תקשורת שב"כ
מומלצים