שתף קטע נבחר

ניצחון להרצוג: יישאר יו"ר העבודה לפחות עד יולי 2017

יו"ר העבודה התקבל אמנם בוועידת המפלגה בקריאות בוז, אך הוא יוצא ממנה לאחר שהשיג את מטרתו. "תם עידן האלימות במפלגה, מי שזו דרכו שיחפש מקום אחר", אמר לאחר פרסום התוצאות. בהצבעה חשאית הצביעו צירי המפלגה בעד דרישתו לדחות את הפריימריז לראשות המפלגה

 

 

יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג רשם הערב (יום א') הישג בוועידת מפלגת העבודה כשהצעתו לדחות את הבחירות לראש המפלגה ליולי 2017 התקבלה בהצבעה חשאית שנערכה בוועידת המפלגה. הרצוג ניצח ברוב של 750 תומכים מול 402 מתנגדים.

 

הרצוג אמר בנאום הניצחון שלו כי מדובר במאמץ עצום. הוא לא היסס לשלוח מסר ליריביו אראל מרגלית ושלי יחימוביץ': "אחרי שנה של גידופים ואלימות יש החלטה ברורה ונוקבת, בין אמון בדרך שלי לבין הדרך של יחימוביץ ומרגלית. ההצבעה נוהלה באופן דמוקרטי בכפוף להחלטת מוסדות המפלגה. הדרך שלנו ניצחה. מבחינתי תם עידן האלימות והאנרכיה אצלנו בבית, מי שזה דרכו שיחפש מקום אחר. אנחנו יוצאים לסדר יום חדש, לא נכנעים לספינים מבפנים ומבחוץ. מה שהיה לא יהיה עוד. נבנה מפלגה גדולה, נביא אישים דמויות וזרמים, נחליף את השלטון ונגיד להתראות לבנימין נתניהו".

 

 

 

מוקדם יותר התקבל הרצוג בקריאות בוז רמות בוועידת המפלגה שהתכנסה בבית החייל בתל אביב. פעילים רבים צעקו להרצוג: "בוז'י הביתה!". יו"ר העבודה השיב ואמר: "כבר קראו לי כלב וזה לא עזר. אני לא הולך לשום מקום. זה הבית שלנו ואנחנו נשמור על הבית הזה ונשמור עליו ממסיתים, מדיחים מפוצצים. מכאן נלך להצביע בהיגיון".

 

הרצוג הוסיף ואמר: "זה הבית שלי וכאן נולדתי, כאן התבגרתי וכאן בסופו של דבר מי שעושה את הרעש גורם נזק לעמדה שלו. במפלגה צריך לדעת לכבד". הוא הדגיש כי מי שקורא בוז נגדו מתנהג באופן לא ראוי וגורם לפיצוץ הוועידה. "לא לאלימות הזאת", אמר הרצוג, "נלמד אותם לקח. מי שלא רוצה, יש דלת מימין ודלת משמאל". לדבריו מדובר ב"תרבות לה פמיליה".

יו"ר תחת מתקפה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר תחת מתקפה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
  

מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר ניסה להשתיק את הקריאות, ואמר: "מי שלא טוב לו שיילך הביתה". הוא הוסיף ואמר: "אפשרנו הצבעה חשאית ואני אפתח את הקלפיות ואראה לכם מי כאן מחליט. יש גבול".

 

לאחר דבירהם של הרצוג ובר נקטעו הנאומים בשל הקריאות הרמות והחלה ההצבעה. בשיחה עם עיתונאים במקום אמר הרצוג: "צפינו מראש שיהיה ניסיון לפוצץ את הוועידה והתארגנו על זה. רצו לפגוע בי ובחיליק - מי שניסה, אני אומר לו שזה לא יילך להם. סיכמתי עם חיליק שהוא יוביל תהליך של סילוק של כל מי שנהג היום באלימות וניסה לפוצץ את הוועידה".

 

כשנשאל אם ח"כ יחימוביץ עמדה מאחורי הקריאות, השיב: "יש לי טענות קשות מאוד כלפי ההתנהלות של שלי בנושא הזה, כי הקו המתלהם שלה ושל אראל מרגלית גורם לאנשים לשבור מסכמות בהתנהלות תוך מפלגתית. אני לא אאפשר תרבות לה-פמיליה במפלגת העבודה".

הרצוג משיב לקריאות הבוז (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג משיב לקריאות הבוז(צילום: מוטי קמחי)

מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ שלי יחימוביץ' (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ שלי יחימוביץ'(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

ברקע קיום הוועידה מאבקי כוחות בין היו"ר המכהן הרצוג, שביקש לקיים את הבחירות באמצע השנה הבאה, לבין חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ואראל מרגלית, שדורשים לקיימן עד לסוף שנת 2016.

 

בשבוע שעבר הוחלט לבצע את הבחירות בצורה חשאית מתוקף כך שעל פי תקנון המפלגה הדבר אפשרי כשמדובר בהחלטות פרסונליות, ואכן הערב הצביעו צירי המפלגה בצורה חשאית.

פורסם לראשונה 31/07/2016 16:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יצחק הרצוג, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים