שתף קטע נבחר

בן כהן נאשם במעשה מגונה בכוח: "את שייכת לבן כהן"

העבריין, שערך "מסיבת שחרור" מבית החולים, ביצע על פי האישום נגדו מעשה מגונה בכוח באחת המטופלות, ואף איים עליה: "את יודעת מי זה בן כהן". לטענתו, "אולי עברתי את הגבול, אבל זה באמת לא-כלום"

 

 

העבריין בן כהן (41) נאשם במעשה מגונה בכוח ואיומים: בבית משפט השלום תל אביב הוגש הבוקר (יום ד') כתב אישום נגד כהן, ובו נטען כי בשבוע שעבר ביצע מעשה מגונה במטופלת בבית החולים השיקומי בתל השומר. במקביל נדחתה בקשת הפרקליטות למעצר עד תום ההליכים, והשופט שמאי בקר הורה על שחרורו בערבות עצמית ובתנאים מגבילים: פיקוח, מעצר בית במלון ואיסור ליצור קשר עם המתלוננת. נאסר על התקהלות של יותר מ-10 אנשים במלון. הפרקליטות מבקשת לערער על ההחלטה.

 

לשופט שמאי בקר אמר כהן: "אני קודם כל מצטער. יש לנו היכרות בינינו (כהן והמתלוננת). רק התחלתי איתה. ביקשתי סליחה, זה לא היה בכוונה לפגוע או משהו כזה אני מצטער מאוד על התוצאה. הלקח נלמד ונחרט".

 

עורכי הדין תמיר סננס, שחר חצרוני ורותם טובול מסרו בתגובה: "לא ברור מדוע הוגשה בקשת מעצר יחד עם כתב האישום. החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה".

   

על פי כתב האישום, שהגישה עו"ד אריאלה בן-אהרון מפרקליטות מחוז תל אביב, ערב שחרורו ממחלקת השיקום האורתופדית בבית החולים תל השומר, הוא נכנס לחדרה של אחת המטופלות, סילק משם את שאר המאושפזים, ו"הבהיר" לה: "את שייכת לבן כהן, את יודעת מי זה בן כהן". בהמשך ביצע בה מעשה מגונה בכוח. היא התנגדה למעשיו, אך הוא המשיך לפעול בכוח בניגוד לרצונה. 

בן כהן  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בן כהן (צילום: מוטי קמחי)

  

 

בידי המשטרה תשאולים מוקלטים של המתלוננת, שבהם תיארה בפירוט את המקרה ואת פחדיה מכהן. הפרקליטות טוענת כי בשל כך היא גם סירבה למסור תלונה כתובה.

 

נגד כהן נטען בכתב האישום כי ב-29 ביולי, סמוך לשעה 02:00, נשמעו באזור בית החולים יריות, שהעירו את הנפגעת משנתה וגרמו לבהלה ואי-שקט במחלקת השיקום ובקרב המטופלים. כשעה לאחר מכן נכנס הנאשם לחדרה על כיסא גלגלים "מבושם מאלכוהול. כהן ניגש למיטתה, לחש באוזנה שהוא מעוניין לשוחח עמה ביחידות וביקש ממנה להוציא את יתר המטופלים מהחדר. היא הכירה את הנאשם בשמו וב'מוניטין' שלו כעבריין, וביקשה מיתר המטופלים לצאת מהחדר. היא נותרה עם הנאשם לבד בחדרה כשדלת החדר סגורה, ומחוץ לדלת עמד מאבטחו של הנאשם. הוא שהה בחדרה 20 דקות לפחות" (המאבטח סלבה נוביקוב נעצר גם הוא אך שוחרר כבר אתמול למעצר בית בתנאים מגבילים)..

 

באישום נטען כי כהן החמיא לה, והצהיר שהוא מעוניין שהיא תהיה בת זוגו. "היא הסבירה לנאשם כי היא אינה מעוניינת בקשר זוגי באופן כללי עם אף אחד. הנאשם המשיך והפציר בה, 'אני לא גבר בעינייך?', אך היא חזרה והסבירה לו שאינה מעוניינת. הוא לא הרפה ואמר לה, 'את שייכת לבן כהן, את יודעת מי זה בן כהן', ובהמשך, ביצע בה מעשה מגונה בכוח. היא התנגדה למעשיו, אך הוא המשיך לפעול בכוח בניגוד לרצונה". 

עו"ד שחר חצרוני, אחד מפרקליטיו של בן כהן (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד שחר חצרוני, אחד מפרקליטיו של בן כהן(צילום: עידו ארז)

באישום מתוארת תגובתה של הנפגעת למעשה ובקשתה שיחדל ממעשיו. עוד תואר כיצד הפחיד אותה כשניסה לברר: "איפה את גרה? יש לך הורים? את בטח אוהבת אותם", ואז יצא מחדרה. לאחר חצי שעה נכנס שוב לחדרה, ביקש מכל המטופלים ששהו בו לצאת, ניגש למיטתה ואמר לה שהוא מתנצל אם עשה משהו לא בסדר וכי היה תחת השפעת אלכוהול.

 

בחקירתו הראשונה טען כהן כי הוא אינו זוכר את שאירע כיוון שהיה שתוי. בחקירתו השנייה הסביר שכל האירוע היה על רקע ניסיון חיזור מצדו וייתכן שניסה לנשק אותה, אך חדל מכך כשהיא ביקשה זאת ממנו. לאחר מכן התנצל והסביר שהיה שתוי.

 

בחקירתו השלישית הכחיש כהן שאיים עליה וטען כי דבריו היו חלק ממהלך חיזור.  

 

בדיון על הארכת המעצר אמר השופט בקר:"מעצר עד תום ההליכים אינו אלא כלי אחרון רב משקל שבו משתמשת המדינה, במקום שבו לא ניתן לאיין מסוכנותו של אדם כלפי הזולת. המקרה כאן הוא מכוער, ללא ספק, ולא לחינם הלך הנאשם בעצמו על כסא הגלגלים להתנצל בפני המתלוננת, אולם מדובר במעשה מגונה בכח מהרף התחתון של מעשים מגונים, מבלי להקל ראש כהוא זה בדבר. גם מעשה מכוער זה נעשה כאשר המדינה עצמה מציינת כי כהן היה מבושם באלכוהול וגם לנתון זה יש משקל ששוקל בית משפט"

 

אתמול אמר כהן: "לא עשיתי שום דבר, ציפיתי להשתחרר. שופכים לי את הדם רק בגלל שזה אני. המתלוננת סיפרה למשטרה הכול וזה לא מתאים להם שאין להם כלום ביד, אז הם מנפחים. זה באמת כלום. אני והיא מכירים חודש וחצי ויש בינינו יחסי ידידות. אין היום סעיף של כליאת שווא, בגלל זה המאבטח משתחרר הביתה. אני לא ניסיתי לנשק. אולי עברתי את הגבול, אבל זה באמת לא-כלום. התיק יסתיים בכלום".  

 

כהן, שטופל במרכז אחרי שרגליו נקטעו בניסיון חיסול לפני כחצי שנה, ערך בשבוע שעבר "מסיבת שחרור" בחצר המרכז בתל השומר, ובמהלכה השתכר עם חבריו. על פי החשד, בשלב מסוים עלו הוא ונוביקוב לחדרה של מטופלת במחלקה האורתופדית, כלאו אותה שם וכהן ביצע בה מעשה מגונה. נוביקוב, סבורה המשטרה, עמד בחוץ ומנע מאנשים להיכנס. 

 

עו"ד רותם טובול המייצג את כהן: "מאירוע של פיצוצים ויריות וכליאת שווא, אנחנו מבינים שמדובר באירוע מצומצם. בן מסר גרסה מפורטת, אמר שהיה אצלה בחדר, ששתה אלכוהול ושוחח איתה. הוא אמר שגם יכול להיות שדיבר אליה לא יפה, ולכן חזר לחדר שלה להתנצל. היא מאשרת את זה ואומרת שהוא ביקש סליחה. משטרת ישראל עברה אחות-אחות, מטופל-מטופל, כדי להגיד שהוא פגע במטופלת בחדר". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים