שתף קטע נבחר

פייסבוק השמיטה את שמה של ישראל מרשימת המשתתפות באולימפיאדה

בלעדי: בכוונה או בטעות? הוועד האולימפי פנה במכתב בהול לרשת החברתית בכדי שתוסיף את ישראל לדף המשחקים. רבים התלוננו

הוועד האולימפי הישראלי שיגר אמש (ד') מכתב בהול לפייסבוק העולמי, בבקשה להוסיף את ישראל ודגל המדינה לרשימת המדינות המופיעות בו שמשתתפות במשחקים האולימפיים בריו, כך נודע ל-ynet ספורט.

 

מתברר כי מאחורי הקלעים היתה דרמה של ממש. כבר בשעות הערב התקבלו תלונות בפייסבוק של הוועד האולימפי הישראלי כי בפייסבוק לא צויין שמה של ישראל וגם לא דגל המדינה מבין 206 המשתתפות במשחקים בריו. במקום זאת מופיע הסמל של הוועד האולימפי בישראל.

 

ישראל לא מופיעה בדף הפייסבוק של משתתפות האולימפיאדה
ישראל לא מופיעה בדף הפייסבוק של משתתפות האולימפיאדה

גם לא בשפה העברית
גם לא בשפה העברית

 

בעקבות כך, אף נעשו על ידי חלק מהישראלים פניות לרשת החברתית, באחת מהן נכתב: "הגיעו תלונות רבות שישראל לא חלק מרשימת המדינות בפייסבוק של המדינות המשתתפות בריו 2016, נשלחה תמונת מסך בכדי להמחיש זאת בפניכם".

 

כשפנינו לוועד האולימפי הם אישרו את הידיעה והגיבו: "כבר אתמול הוציא הוועד האולימפי פנייה דחופה לחברת פייסבוק בבקשה להוסיף את ישראל ודגל המדינה לרשימת המדינות המשתתפות. הציבור מוזמן להיכנס לעמוד הוועד האולימפי בישראל כדי להביע תמיכה בחברי המשלחת שלנו לריו".

 

יש לציין שישראל היא המדינה היחידה בה מופיע סמל הוועד האולימפי המקומי, ללא הדגל הישראלי. למדינות כמו ארה"ב, בריטניה וקנדה, מופיע השם Team בנוסף לשם המדינה, אך הדגל המקורי נשאר.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק ישראל וועד אולימפי
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים