שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החייל שהצית את מחאת יוצאי אתיופיה - קצין
  רגע מרגש השבוע בבה"ד 1: דמאס פיקדה, שהותקף על-ידי שוטר ללא סיבה ורק הודות לתיעוד במצלמה לא הואשם בעצמו בתקיפה, פרץ בבכי בסיום קורס הקצינים. עורך דינו: "רק לחשוב איפה הוא היה היום אלמלא נחשפו טענות השווא נגדו - הוא היה הופך לעבריין מורשע בלי עתיד"

  החייל דמאס פיקדה שתקיפתו על ידי שוטר תועדה במלואה במצלמה ביתית של אחד משכניו והציתה בשנה שעברה את מחאת יוצאי אתיופיה על אפליה, סיים השבוע את קורס הקצינים בבה"ד 1.

   

  עורך דינו של פיקדה, אייל אבולפיה, שעדיין מייצג את פיקדה בתביעתו האזרחית נגד משטרת ישראל והשוטר התוקף, פרסם בפייסבוק פוסט ובו תמונתו של פיקדה בסיום הטקס, מתחבק עם אחיו בבכי. "הוא לא בוכה סתם כך כי סיים קורס קצינים, הוא בוכה כי אם לא הייתה מצלמה שמצלמת את המקרה שבו הוא הותקף על ידי שוטר ונעצר בטענות שווא שקריות כמי שתקף שוטר וגידף אותו, הוא לא היה היום חייל מצטיין בצה"ל ובוודאי לא קצין גאה, אלא עבריין מורשע ללא אופק", כתב עורך הדין.

  דמאס פיקדה. המשפחה: "גאים יותר מתמיד - לא שברו אותו" ()
  דמאס פיקדה. המשפחה: "גאים יותר מתמיד - לא שברו אותו"

  דמאס פיקדה בטקס הסיום ()
  דמאס פיקדה בטקס הסיום

  נזכיר כי בשנה שעברה הותקף פיקדה בעודו לבוש במדי צה"ל על ידי שוטר. השוטר לא הועמד לדין פלילי והתיק נגדו נסגר. לאחר סגירת התיק הגיש פיקדה באמצעות עו"ד אבולפיה תביעות אזרחיות נגד משטרת ישראל והשוטר התוקף, ובנוסף לא תמו הניסיונות לפתוח את תיק החקירה מחדש ולהעמיד לדין פלילי את השוטר, ששוחרר בינתיים משורות המשטרה.

   

  הסרטון שהסעיר את המדינה - תקיפת דמאס פיקדה    (צילום: מוטי קמחי)

  הסרטון שהסעיר את המדינה - תקיפת דמאס פיקדה    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עורך הדין אבולפיה. עדיין פועל למען העמדה לדין פלילי ()
  עורך הדין אבולפיה. עדיין פועל למען העמדה לדין פלילי

  "נפגשנו שוב עם היועץ המשפטי לממשלה לגבי פתיחת התיק מחדש והעמדתו של אותו שוטר לדין, ואנחנו מקווים שבחודש הקרוב תתקבל ההכרעה", סיפר הערב (יום ו') עורך הדין אבולפיה. "לא ייתכן שרק משום שאותו שוטר כבר לא נמצא במשטרה הוא לא יעבור הליך חוקי של עמידה לדין. מדובר במקרה שבו אלמלא מצלמת אבטחה אקראית, היה הופך חייל ואדם מצטיין לעבריין מורשע ומאבד כל סיכוי לבנות את עתידו. גם לאחר האירוע בחר צה"ל, אשר שתק בזמנו, בדמאס כקצין בשורותיו והדברים מדברים בעד עצמם. אזכיר כי בימים הקרובים תתקבל החלטה בנוגע

  להעמדתו לדין של השוטר האלים וכן יתחיל ההליך המשפטי האזרחי נגדו ונגד המשטרה. לא נשקוט עד שהצדק ייצא לאור בהחלטה שיפוטית".

   

  ממשפחתו של דמאס נמסר: "היום יותר מתמיד אנחנו גאים בדמאס. הוא דוגמה ומופת בעינינו. אף אחד לא שבר אותו והוא בחר ללכת קדימה במצוינות שמאפיינת אותו. לנו כמשפחתו היה ברור ששום דבר לא ישבור אותו ואנחנו מודים לכל התומכים ומקווים שמי שתקף אותו ייתן את הדין בקרוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "חייל מצטיין, לא עבריין". פיקדה בטקס הסיום
  מומלצים