שתף קטע נבחר

נפטר ראש ישיבת "מיר ברכפלד" - אלפים השתתפו בהלווייתו

הרב אריה פינקל, מבכירי ראשי הישיבות בישראל וממנהיגי יהדות התורה, הלך לעולמו. בהלווייתו השתתפו אלפי בני אדם. כל צירי התנועה נפתחו

ההלוויה יצאה ממודיעין עילית (צילום: חיים שפירא - הפקות וידאו) (צילום: חיים שפירא - הפקות וידאו)
ההלוויה יצאה ממודיעין עילית(צילום: חיים שפירא - הפקות וידאו)

 

אלפי בני אדם השתתפו היום (ד') בהלווייתו של הרב אריה פינקל, מבכירי ראשי הישיבות בישראל וממנהיגי "יהדות התורה", שהלך הלילה לעולמו. פינקל, בן 85 במותו, היה מראשי הישיבה הליטאית היוקרתית "מיר", מהגדולות בעולם, ומייסד הסניף שלה במודיעין עילית - "מיר ברכפלד" - שבראשו עמד. צירי תנועה מרכזיים נחסמו בעקבות מסע ההלוויה. 

 

ההלוויה בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ההלוויה בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

 

הרב המנוח כיהן כחבר "מועצת גדולי התורה" של הזרם הליטאי בציבור החרדי, וכאחד מנשיאי "ועד הישיבות". בשנה האחרונה חלה, ואמש התמוטט בביתו ונפטר.  

 

 

הצירים נפתחו לתנועה

אלפי בני אדם ליוו את הרב למנוחת עולמים, במסע שיצא בשעות הצהריים ממודיעין עילית, והסתיים בהר המנוחות בירושלים. כחלק מההיערכות חסמה המשטרה החל מהשעה 16:30, את הרחובות: בית ישראל, כיכר השבת, שטראוס, יחזקאל, ישעיהו, מלכי ישראל, שמגר, שרי ישראל, תורה מציון, ירמיהו עד הכניסה לעיר, ויצמן, בן גוריון, עקיבא אזולאי, מחלף גבעת שאול והכניסה להר המנוחות.

 

הרב אריה פינקל ז"ל (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת) (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)
הרב אריה פינקל ז"ל(צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)

 

הרב נועם אלון, אחד מראשי ישיבת "מיר ברכפלד", הספיד את רבו ברוח תשעת הימים שלפני ט' באב. "קשה סילוקן של צדיקים כפליים מחורבן בית המקדש", ציטט מדברי חכמים, "יש לפעמים שבמיתת הצדיק אנחנו מאמינים שיבוא צדיק אחר וימלא את מקומו. אבל יש צדיקים שבפטירתם מרגישים שיש כאן סילוק. יש סוג של צדיק שאין תמורתו. סוג ששייך לדורות קדומים".

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

ראש ישיבת פוניבז', הרב ברוך דב פוברסקי, ספד: "נשארתי לבד, לבד. כל היום חשבתי עליך ואתה חשבת עליי. זה קשר של שנים רבות. לא אשכח שכאשר היינו ילדים קטנים, אחרי הארוחה, הלכנו לשחק מחוץ לבית, בהיכל התלמוד, ורבי אריה ואני למדנו מדרש עם האבא (של הרב פינקל), רבי חיים. רבי אריה, אל תשכח מאיתנו!"

 

מוקדם יותר, בשעה 11 בבוקר, הוצבה מיטתו של הרב בהיכל הישיבה במודיעין עילית, שם הספידו אותו רבנים ואדמו"רים בכירים. לאחר מכן יצא מסע הלוויה לירושלים, ובהיכל ישיבת מיר המרכזית, בשכונת בית ישראל בעיר, נישאו הספדים נוספים.

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נערכים להלוויה
צילום: גיל יוחנן
צילום: שלומי כהן, כיכר השבת
הרב אריה פינקל ז"ל
צילום: שלומי כהן, כיכר השבת
צילום: גיל יוחנן
אלפים מלווים את הרב בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים