שתף קטע נבחר

שיתוף פעולה מתהדק: רוסיה הציבה מפציצים באיראן

המפציצים מסוג Tupolev-22 כבר יצאו לתקיפות נגד המורדים בסוריה. לא ידוע כמה מפציצים הוצבו שם, אך הדבר יכול לסמן הגברה של שיתוף הפעולה בין מוסקבה לטהרן. צפו במפציצים ממריאים מאיראן ותוקפים בסוריה

 

 

 

רוסיה הציבה מפציצים מסוג Tupolev-22 בבסיס חיל האוויר האיראני בעיר המדאן באיראן. כך דיווח היום (ג') ערוץ "רוסיה 24", ערוץ בתמיכה ממשלתית רוסית. זמן קצר אחר כך הודיע משרד ההגנה הרוסי עצמו על הצבת המפציצים, ומסר כי הם ביצעו תקיפות בסוריה.

 

לפי הדיווח בערוץ הרוסי המפציצים שהוצבו בבסיס האיראני אמורים לצאת משם למשימות תקיפה בסוריה, שם מוסקבה ממשיכה לסייע לנשיא בשאר אסד, בן בריתה של איראן, במלחמתו נגד המורדים המנסים להפיל את משטרו.

מפציצים רוסיים, לכאורה בבסיס באיראן ()
מפציצים רוסיים, לכאורה בבסיס באיראן

התקיפה בסוריה ()
התקיפה בסוריה

הערוץ הרוסי ציטט בדיווח שלו מקורות איראניים וערביים, וציין כי לא ידוע כמה מפציצים רוסיים הגיעו לבסיס. הוא שידר תמונות של שלושה מפציצים ושל מטוס תובלה צבאי רוסי, אבל לא ידוע מתי צולמו התמונות האלה. התמונות הובאו גם באתר "Al-Masdar".

 

רק השבוע פרסם משרד ההגנה הרוסי תמונות נדירות של מפציץ מדגם TU-22M3 מטיל פצצות מעל פרבר באזור דיר א-זור בסוריה ותוקף, כך לפי הרוסים, יעדים של דאעש. שישה מפציצים רוסיים פועלים בשמי סוריה ומסייעים לכוחות הקרקע.


ההתפתחות הזו באה בזמן שהקרב על העיר האסטרטגית חלב בצפון סוריה בין המשטר הסורי לבין פלגי המורדים ובהם "פתח א-שאם" ("ג'בהת א-נוסרה" לשעבר) נמצא בעיצומו. המורדים הכריזו לאחרונה כי שברו את המצור על השכונות המזרחיות בדרום חלב, אולם לפי שעה הם לא הצליחו להתקדם משמעותית באזורי השליטה של המשטר הסורי בתוך העיר עצמה.

 

המשטר עצמו מגייס את כל בני בריתו לקרב על חלב. גם חיל האוויר הרוסי חובר לחיל האוויר של המשטר הסורי ומפציץ את עמדות המורדים בדרום-מערב העיר. חיזבאללה שקוע עמוקות אף הוא בקרבות, והוא

סופג שם אבידות. בימים האחרונים נודע כי ארגון הטרור השיעי שלח את יחידת העילית שלו על שם עימאד מורנייה, "כוח רדוואן", כדי לסייע לצבא הסורי בשטח ולראשונה הוא גם מפציץ עמדות של המורדים מהאוויר באותה חזית באמצעות כלי טיס בלתי מאוישים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים