שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חבר'ה מאחורה מדברים בלי סוף: הדרך לפסגה של סטטיק ובן אל תבורי

  הראפר הממורמר שהביא להם את הלהיט הראשון ונותר מאחור, הזמר שטיפח את בן אל והיום לא מצליח לתפוס אותו בטלפון, החברה לשעבר שאיבדה את סטטיק רגע אחרי הפריצה - ואז גילתה שהוא יוצא עם חברתה הטובה, וגם הילדות הלא פשוטה, הכישלונות והחיים החדשים תחת אור הזרקורים. זהו סיפורם של בן אל תבורי ולירז "סטטיק" רוסו, הדבר החם ביותר במוזיקה הישראלית

  האולפן הזה רגיל לכוכבים. אייל גולן, דודו אהרון, שרית חדד, משה פרץ - כולם עלו לכאן לרגל. אבל אף אחד מהם לא הצליח להפוך את החדר הקטן ממנו משדר אליקו ברדיו לב המדינה לקייטנה מאולתרת וצפופה כמו זו שהרימו שם הצמד בן אל תבורי וסטטיק.

   

  זה לא תמיד היה כך. הראשון היה תמיד "הבן של", כוכב ריאליטי לרגע שחלם בגדול והגשים בקטן. "הוא היה מוציא סינגלים ואז רודף אחריי שאשמיע אותם. זה לא תפס", נזכר אליקו. השני הגיע משום מקום: "ילד כאפות שחולם להיות ראפר", לדברי אלה שהיו שם לפני הפריצה הגדולה, עם עבר לא פשוט של אימוץ והתעללות. לבד, ללא השידוך המפתיע הזה, ספק אם היינו שומעים עליהם. יחד, הם חתומים על הלהיטים הכי גדולים של השנה האחרונה. או כפי שאומר זאת אליקו בעצמו: "יצא שאחד ועוד אחד שווה עשר".

   

  עם המשוואה הזו קשה להתווכח. אם הרומן הטרי של אבא שימי הוא הסיפור הגדול של הקיץ במדורי הרכילות - בנו בן אל ושותפו סטטיק הם הסנסציה הגדולה ביותר במוזיקה הישראלית של 2016. רק לאוגוסט נקבעו להם לא פחות מ-36 הופעות - לא כולל אירועים סגורים, עליהם הם גובים עשרות אלפי שקלים. ההמנונים שלהם - ובראשם "ברבי" ו"דובי גל" - מתנגנים בכל מקום, וזוכים למיליוני צפיות ביוטיוב. ובשביל לשרטט את המסלול שלהם לפסגה, צריך לחזור 24 שנים אחורה - להתחלה האמיתית שלהם, בשני קצוות שונים של החברה.

   

  לא כל כך ברור איפה מתחיל הסיפור של לירז "סטטיק" רוסו. הוא כבר דיבר בעבר בגלוי על הליך האימוץ שעבר - וגם על הצלקות שצבר בדרך. "עד גיל ארבעה חודשים הייתי אצל משפחה אומנת שהייתה מתעללת בילדים", אמר בראיון ל"פנאי פלוס" לפני כשלושה חודשים. "הם היו לוקחים מלא ילדים כדי לקבל את הקצבאות. עד היום יש לי כתף פרוקה כי היו מרימים אותי מהיד".

   

  למזלו, הוא לא נשאר שם הרבה זמן. תוך כמה חודשים הגיע אל הוריו החדשים בחיפה, ולמרות שהם אף פעם לא הסתירו ממנו את היותו מאומץ ("היו מספרים לי את זה כסיפור לפני השינה"), מבחינתו הם משפחה לכל דבר: "הייתי נכנס מתחת לחולצה של אמא ואמר לה: 'עכשיו אני רוצה שאת תולידי אותי בעצמך'", נזכר באותו ראיון.

   

  האהבה למוזיקה כמעט תמיד הייתה שם. "בבית ספר הוא היה מתלבש כמו ראפר - שם כובע ושרשראות. אנשים לא ידעו לאכול את זה, זה היה קצת מוזר", מספרת חברה לשעבר. "הוא היה אאוטסיידר, לא ממש מקובל", מוסיף חבר ילדות.

   

  בינתיים, בראשון לציון, בן אל תבורי העביר את שנות ילדותו אצל סבתו מצד אמו אביבה. בגיל 13 עבר להתגורר אצל אמו, וכעבור שלוש שנים הצטרף אל אביו שימי תבורי בבית דגן. הנדודים הללו בין הבתים לוו בדרמות ותככים משפחתיים: "אני לא זוכר משפחה של אמא, אבא וילדים", אמר בעבר בראיון ל"לאשה".

   

  "התבורי'ס". קריירה לא יצאה משם (צילום: יוסי צבקר) (צילום: יוסי צבקר)
  "התבורי'ס". קריירה לא יצאה משם(צילום: יוסי צבקר)

  מגיל אפס הוא ראה מקרוב את חיי התהילה - ואת המחיר שהם גבו. "לא קיבלתי את ההורים הכי טובים", הודה, "כשאבא שלך מפורסם מגיל קטן זה קשה". אבל למרות הכל, הוא התעקש ללכת באותו המסלול. "בן אל תמיד רצה להצליח", מספרת אמו, וגם הוא סיפר בעבר שחלם להתפרסם. בשביל זה, הוא הסכים לעשות כל מה שנדרש. חברה שעבדה איתו באופן צמוד לאורך שנים מספרת על הופעות בבתים פרטיים, עוד כנער. "אין לו בושה", היא אומרת, "הוא יעשה הכל בשביל להצליח - וככה צריך להיות בשביל לפרוץ כאמן".

   

  ב-2009 בן אל נבחן ל"כוכב נולד" לצד אחיו דניאל. הוא לא עבר, דניאל כן. בהמשך הצטרף אל אביו ואחיו בסדרת הדוקו-ריאליטי "התבורי'ס" בערוץ 24, ומשם התגלגל ל"גולסטאר" של HOT. דאחקות יצאו משם בשפע, קריירה - לא ממש. אבל הוא לא נכנע: תבורי ג'וניור הוציא סינגלים רבים - 17, לפי אתר "לינקטון" - ועדיין אף אחד מהם לא הפך ללהיט אמיתי.

   

  לא עבר. בן אל תבורי ב"כוכב נולד" ()
  לא עבר. בן אל תבורי ב"כוכב נולד"

  "עשיתי טעויות, השירים לא היו מספיק טובים", סיפר באחרונה ל"פנאי פלוס". "היו תקופות שהייתה באסה, לא יצאתי מהבית, הייתי בדיכאון. היום, כשאני עובד עם סטטיק, אני מבין אילו שירים הייתי צריך לעשות. הייתי במזרחית אבל זה לא הייתי אני, אני אהבתי פופ בכלל. עשיתי מזרחי בגלל שחשבתי שזה יפרנס אותי".

   

  "הימרתי על בן אל - והוא ברח לי מהיד"

  השידוך שגאל את שניהם מקריירה מקרטעת והזניק אותם לצמרת ההשמעות הגיע לפני כשנה, בחסות הראפר רון "סקיי" נשר. "את סטטיק טיפחתי במשך שנים. בן אל התראיין אצלי וכך נוצר בינינו הקשר", הוא נזכר. "כתבתי את השיר 'דובי גל' והתחלתי לעבוד עליו עם סטטיק וראפר אחר - אבל זה לא הלך והצעתי לו את בן אל. סטטיק התנגד: הוא חשב שבן אל זה רק מוזיקה מזרחית, אבל דחפתי שזה יקרה".

   

  נשר לא מכחיש את התסכול שהוא חש מכך שנותר בצללים, בעוד הם נהנו מפירות ההצלחה. "ברור שאני ממורמר", הוא מודה. "כל אחד ירצה לקחת בעלות על מה שמצליח - אבל בסופו של דבר כתבתי את השיר שנתיים לפני שהוא יצא. יצרתי משהו, והם הופיעו איתו הרבה יותר ממני. בזמן שהם תפרו הופעות בכל הארץ, אני אספתי בקבוקי בירה כדי לשלם שכר דירה".

   

  לדבריו, הוא וסטטיק בכלל תכננו לצאת לסיבוב הופעות משותף - עד שהחיבור עם תבורי טרף את הקלפים. אבל ההערכה שלו לראפר הצעיר נותרה בעינה. "אני לא מאמין באמני אינסטנט", הוא מצהיר, "וסטטיק יהיה פה לאורך שנים. הוא אדם מדהים ומוכשר. בן אל יצטרך להוכיח מה הוא שווה בהמשך, אחרי שהם ייפרדו".

   

  דורון מירן. "זה לא אותו בן אל" (צילום: אור גפן) (צילום: אור גפן)
  דורון מירן. "זה לא אותו בן אל"(צילום: אור גפן)

  בזמן שסטטיק השאיר מאחור את נשר, גם בן אל הבריז לשותף מוזיקלי משלו. במקרה של תבורי ג'וניור, מדובר בזמר דורון מירן - שכיכב לצידו ב"גולסטאר". "היינו אמורים לצאת יחד לסיבוב הופעות - אפילו ארגנו כבר לו"ז להופעות, הקלטות וצילומים", מספר מירן. "אני הייתי אמור להביא את השירים שביצעתי לאורך השנים, בן אל אמור היה להביא את האנרגיה העכשווית. ערב אחד הוא מתקשר אליי ואומר, 'אני באולפן עם איזה ראפר, מקליטים שיר'. אמרתי לו, 'לך על זה בינתיים', אפילו שהשקעתי קצת כסף. זה קצת מבאס, כי הימרתי על זה - אבל מצד שני אני שמח בשבילו. האמנתי בו והייתי שם ראשון. זה נגנב לי, ברח לי מהיד".

   

  יחד עם השותפות המקצועית, גם החברות הסתיימה. "אני הייתי בשיא ההצלחה שלי - אחרי 'האח הגדול' ו'גולסטאר' - והוא גר אצל אבא שלו, נסע בשברולט ישנה עם מזגן מקולקל. באותה תקופה בילינו יחד המון", נזכר מירן. "היינו יושבים ערב-ערב, צוחקים, אוכלים יחד. הוא היה כמו בן בית פה. היום הוא גר במגדלי יו ונוסע באוטו חדש, ובקושי עונה לטלפון. זה לא אותו בן אל". מקורב לתבורי מספר דברים דומים: "הוא עף על עצמו וזה בסדר, כי הוא בסך הכול ילד שקיבל את ההצלחה בבום. אני מאמין שזה יתיישר בסוף".

   

  "בן אל וסטטיק עברו אבולוציה מטורפת", מסביר איש מתחום חיי הלילה, שסגר הופעות של השניים העבר. "לפני שלושה חודשים הם לקחו עשרת אלפים שקל להופעה. השבוע יצרתי קשר עם המנהל שלהם - וביקשו ממני 50 אלף. הביקוש הפך מטורף. ביולי האחרון היו להם עשרות הופעות, וסיפרו לי שהם קרסו - וביקשו לצמצם את כמות ההופעות ולהעלות את המחיר. 'מתחילת אוגוסט, כל מי שמתקשר אני אומר לו 50 אלף', סיפר לי המנהל שלהם".

   

  ד"ר רוסו ומיסטר סטטיק

  עם ההצלחה ותג המחיר החדש, גם החיים הפרטיים שלהם השתנו. תבורי עזב את בית אביו (לדברי מקורבים, בעקבות הקשר הזוגי החדש שלו עם יהודית באומן). הוא עבר לדירה במגדל יוקרה וקנה רכב חדש. סטטיק נשאר בחיפה, אבל לפני כמה חודשים יצא מבית הוריו לדירה משלו. לפני חודש השוויץ גם הוא ברכב חדש בתמונה שהעלה לאינסטגרם. "הוא קונה הרבה בגדים, אוכל הרבה בחוץ", מספרים בסביבתו, "אבל יודע גם לשים כסף בצד".

   

  בן אל תבורי עם אורטל עמר. "עף על עצמו, וזה בסדר" (צילום: נשמות טובות) (צילום: נשמות טובות)
  בן אל תבורי עם אורטל עמר. "עף על עצמו, וזה בסדר"(צילום: נשמות טובות)

  בן אל מנהל זוגיות טרייה עם אורטל עמר, עיתונאית ממערכת "ערב טוב עם גיא פינס". בשבועות האחרונים הספיקו לטוס יחד לבולגריה (שם נצפו בין היתר כשהם מבלים בקזינו מקומי) וגם לצאת לגיחה משותפת לאילת. גם סטטיק בזוגיות - טרייה גם היא. מחברתו הקודמת, ליאור נחום בת ה-22, נפרד רגע אחרי הפריצה הגדולה.

   

  "אני חושבת שכל בן אדם, כשהוא מגיע לרמה כזאת שהוא פשוט מוחא כף ומשיג מה שהוא רוצה - צריך להיות רווק", אומרת נחום, שהזוגיות שלה ושל רוסו נמשכה ארבע שנים. "רגע לפני זה עוד היינו מאוהבים, דיברנו על לעבור לגור יחד. עכשיו אנחנו כבר לא בקשר. הוא יוצא עם מישהי שהייתה החברה הכי טובה שלי. זה פגע בי מאוד אבל אני כבר לא כועסת. אני לא יכולה לשלוט ברגשות שלו".

   

  נחום מעדיפה להפריד בין סטטיק, האיש והתופעה, ולירז, האדם שמסתתר שם בפנים: "לירז רוסו הוא ילד מדהים. סטטיק יותר בליין. יותר בקטע של בחורות ושתייה. יותר בזבזן. אחד שיגשים את החלום שלו לא משנה מה יעמוד בדרכו. אני לא אגיד שהוא עשה פנייה של 180 מעלות, אבל אין מה לעשות, ההצלחה משנה כל בן אדם, וזה עשה לו משהו".

   

  ואיך מערכת היחסים בינו לבין בן אל?

  "יש שם ענייני אגו, כמו בכל זוגיות, אבל הם באמת אוהבים זה את זה. תבין, כשלירז היה בא לישון אצלי, בן אל היה בא איתו - והיה ישן בחדר ליד".

   

  מסטטיק ובן תבורי נמסר בתגובה: "סטטיק ובן אל תבורי נמצאים בתקופה נפלאה של הופעות, חזרות והקלטות. לצערנו בתקופה כל כך אינטנסיבית ועמוסה קשה מאד לתקשר מפאת חוסר זמן. ההרכב נמצא בעומס של יותר מ-100 הופעות בקיץ.

   

  "סטטיק ובן אל לא נוהגים במכוניות פאר ונשארים עם הרגליים על הקרקע. אין אנו מתכוונים להתעסק בחייהם הפרטיים והזוגיים של הצמד בתקשורת, אך בכל זאת נשמח לנצל את הבמה ולבקש סליחה ממאות אלפי המעריצים שמגיעים להופעות - לצערנו לפעמים אנו לא מספיקים להצטלם עם כולם בשל לוחות הזמנים וריבוי ההופעות. רון נשר הוא חבר קרוב ויקר של הצמד, ואנו מאחלים לו הצלחה רבה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אור גפן
  סטטיק ובן אל תבורי. "יש ענייני אגו, אבל אוהבים זה את זה"
  צילום: אור גפן
  לאתר ההטבות
  מומלצים