שתף קטע נבחר

דיווח: האקרים רוסים גנבו תוכנות ריגול של ה-NSA

קבוצת האקרים מסתורית טוענת כי הצליחה לפרוץ למחשבי קבוצת האקרים העובדת בשיתוף עם ה־NSA, ולגנוב תוכנות רגישות ורבות עוצמה שפותחו בין השאר בישראל. לטענת המדליף אדוארד סנודן מדובר בהאקרים רוסים

האם האקרים מרוסיה שמו את ידיהם על תוכנות הריגול המתוחכמות ביותר של הסוכנות לביטחון לאומי האמריקאית ה-NSA? קבוצת האקרים מסתורית בשם Shadow Brokers טענה בימים האחרונים כי פרצה למערכות של קבוצת האקרים אחרת, אשר לה מיוחס שיתוף פעולה עם ה-NSA ומעורבות בפיתוח נוזקת-העל "סטקסנט", אותה תולעת שלפי פרסומים זרים פותחה על ידי ארה"ב וישראל כדי לגרום נזק לכור האיראני.

 

קבוצת ההאקרים טוענת עוד כי הצליחה לשים את ידיה על כלי ריגול, וירוסים ותוכנות זדוניות רבות עוצמה פרי פיתוח של הסוכנות, שבהן נעשה שימוש על ידי ממשלות שונות כדי לפרוץ למדינות ולאנשים אחרים. בין השאר טענו ההאקרים כי הם מחזיקים ב"נשקי סייבר" שנוצרו על ידי יוצריהם של סטקסנט, דוקו ופליים - שתי האחרונות גם הן נוזקות חזקות שנחשפו בשנים האחרונות.

מטה משרדי ה-NSA במרילנד (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מטה משרדי ה-NSA במרילנד(צילום: AFP)

 

עוד הצהירו ההאקרים כי בכוונתם להעמיד תוכנות אלה לכל המרבה במחיר. ההאקרים הבטיחו כי אם יקבלו הצעה בשווי 560 מיליון דולר, ישחררו את המידע גם לציבור כולו.

 

עדיין לא ברור אם אותה קבוצה מסתורית דוברת אמת, וזאת על אף שחבריה שחררו קטע מהקוד של כלי הריגול כדי להוכיח את אמיתות דבריהם. כלי תקשורת בארה"ב ציטטו מומחי אבטחת מידע, כולל חברת סימנטק, שטענו כי על פניו נראה שמדובר בכלים אמיתיים.

 

אתר ההדלפות "ויקיליקס" צייץ כי המידע הגנוב נמצא בידו וכי הוא מתכוון לפרסם אותו.

 

אדוארד סנואדן, המדליף הידוע של סודות ה־NSA, טוען כי מדובר בהאקרים מרוסיה, וכי המידע אכן אמיתי. לטענתו, מדובר בכלים שפותחו לפני שנת 2013 - השנה שבה הדליף לעולם את המסמכים הסודיים. לטענתו, מאז ההדלפה שלו, ה־NSA הקפיד לאבטח את המידע שלו בצורה הדוקה יותר וחיזק את הגנותיו ולכן אין בידי ההאקרים כלים עדכניים יותר. לפיכך, גם אם כלי הריגול שבידי ההאקרים אמיתיים - ייתכן שהם כבר ישנים ולא יעילים. "אין בעד מה, NSA", צייץ סנודן בטוויטר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים