שתף קטע נבחר

טלטלה במטה טראמפ: "ככה לא תוכל לנצח"

המועמד הרפובליקני לנשיאות הודיע על שינוי גדול בצוות הקמפיין שלו - כולל מנכ"ל חדש וקידום של הסוקרת קליאן קונוויי: "הם ווינרים, אנחנו חייבים לנצח". ברקע: טענת בתו וחתנו שהוא חייב להיות "נשיאותי" יותר. סקר NBC: קלינטון שומרת על היתרון של 9%

82 יום לפני שארצות הברית הולכת לקלפי – עוד טלטלה במטה הבחירות של המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ. על רקע מצבו העגום בסקרים הודיע היום (ד') טראמפ כי החליט לערוך שורה של שינויים בצוות הקמפיין שלו, ובראשם מינוי סטיבן באנון מ-Breitbart News למנכ"ל הקמפיין וקידום הסוקרת קליאן קונוויי למנהלת הקמפיין.

 

מדובר בטלטלה האחרונה בשורה של טלטלות בקמפיין של טראמפ. זו הפעם השנייה בתוך חודשיים שטראמפ עורך מינויים וחילופי תפקידים במטהו. בריאיון טלפוני לסוכנות AP הוא הסביר כי הוא מכיר הן את באנון והן את קונוויי זה זמן רב. לדבריו "הם אנשים נהדרים, הם ווינרים, הם אלופים, ואנחנו צריכים לנצח". הוא אמר כי יו"ר הקמפיין, פול מנפורט, יישאר בתפקידו.

 

סקרי דעת קהל מהשבועות האחרונים מראים שטראמפ מתקשה לסגור את הפער מיריבתו הדמוקרטית הילרי קלינטון הן במישור הארצי והן בשורה של מדינות מפתח שהוא חייב לנצח בהן אם הוא רוצה שיהיה לו סיכוי להגיע לבית הלבן.

טראמפ ופנה נייטו. "אנסה לעבוד עם כל נשיא אמריקני" (צילום: רויטרס, AFP) (צילום: רויטרס, AFP)
טראמפ ופנה נייטו. "אנסה לעבוד עם כל נשיא אמריקני"(צילום: רויטרס, AFP)

אתמול פרסמה רשת NBC סקר חדש, שלפיו קלינטון שומרת על פער תשעת האחוזים מטראמפ – נכון לעכשיו 50% מבעלי זכות הבחירה אומרים שיצביעו לקלינטון ורק 41% אומרים שיצביעו לטראמפ. מדובר בנתונים דומים לאלה של סקר שנערך בשבוע שעבר.

 

לפי הסקר של NBC, למרות התמיכה הגדולה יותר בקלינטון, בדעת הקהל עדיין בולטת בעיקר הדעה השלילית של הציבור האמריקני על שני המועמדים. 59% מבעלי זכות הבחירה דיווחו על רגשות שליליים כלפי קלינטון ו-64% דיווחו על רגשות כאלה כלפי טראמפ.

תוכנית סינון המהגרים שהציג השבוע טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
תוכנית סינון המהגרים שהציג השבוע טראמפ(צילום: AP)

בשבועות האחרונים, לאור הירידה בסקרים, התהלך טראמפ עצבני ומריר במשרדי הקמפיין ועל פי עדות העובדים שם הוא צעק עליהם ולא היה מוכן לשמוע את העצות שנתנו לו. חתנו ג'ארד קושניר, הנשוי לבתו איוונקה ומשמש בעצם מנהל העל של הקמפיין, הוא זה שדחף להבאת הצוות החדש. בשיחה שהייתה בינו לבין טראמפ הוא אמר לו לפני עשרה ימים: "לא תנצח במצב הזה".

 

קושנר הוא שיזם את הטלטלה בהרכב הקמפיין, כפי שיזם יחד עם הבת איוונקה את הטלטלה הקודמת – החלפת קורי לבנדובסקי, שפוטר מתפקידו כמנהל הקמפיין אחרי שהוביל את טראמפ לניצחון בפריימריז. לבנדובסקי אמר אז כי טראמפ ינצח "רק אם הוא יהיה טראמפ" ואילו איוונקה ושאר בני המשפחה חשבו שטראמפ צריך להיות נשיאותי יותר.

 

בינתיים, הלילה אמר נשיא מכסיקו אנריקה פנה נייטו כי הוא מוכן להיפגש עם דונלד טראמפ – אף שרק לפני כמה חודשים השווה את טראמפ לאדולף היטלר ולבניטו מוסוליני. "כן, אני מוכן להיפגש איתו", אמר.

"מעולם לא פגשתי אותו, אני לא יכול להסכים איתו על חלק מהדברים שהוא אמר, אבל בהחלט אתייחס אליו בכבוד ואנסה לעבוד עם כל מי שייבחר לנשיא הבא של ארה"ב".

 

טראמפ עורר כעס במכסיקו כבר בשלבים הראשונים של הקמפיין שלו, כשהבטיח לבנות חומה בגבול בין ארה"ב למכסיקו כדי למנוע כניסה של מהגרים בלתי חוקיים וסוחרי סמים לארה"ב, והבהיר שיאלץ את מכסיקו לשלם על בניית החומה הזו.


פורסם לראשונה 17/08/2016 10:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
טראמפ. 64% לא אוהבים אותו
צילום: AP
מומלצים