שתף קטע נבחר

חגיגות באבו גוש: מדליית זהב לבן משפחה מירדן

אחמד אבו גוש (20) עשה הלילה היסטוריה כשהעניק לירדן את המדליה האולימפית הראשונה אי פעם. מתברר כי קרוביו מתגוררים באבו גוש: "זה לא רק חומוס, יש גם מדליית זהב". המלך עבדאללה התקשר לברך והמלכה ראניה צייצה שזו הייתה שנה נהדרת לירדן: "מהאוסקרים ועד לאולימפיאדה"

 

 

חגיגות במועצה המקומית אבו גוש בעקבות ניצחונו של לוחם הטאקוונדו הירדני אחמד אבו גוש (20), שזכה הלילה (בין חמישי לשישי) במדליה הראשונה אי פעם עבור מדינתו במשחקים האולימפיים. ולא סתם מדליה - מדליית זהב. אבו גוש שהפך לגיבור הלאומי של ההאשמים כבר קיבל שיחת טלפון אחרי שעשה היסטוריה מהמלך עבדאללה שאמר לו: "אני מאושר מאוד כמו כל הירדנים".

 

אחמד אבו גוש שזכה במדליית זהב (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אחמד אבו גוש שזכה במדליית זהב(צילום: EPA)

 

 

תושבים באבו גוש צפו יחד בזכייתו וחגגו יחד עם ממתקים. גם מהמסגד נשמעו קריאות שמחה בתום תפילות יום השישי. ג'אוודת איברהים, בעלי מסעדת "אבו גוש", אומר כי סבו וסבתו של המדליסט האולימפי עקרו מהכפר לירדן לפני עשרות שנים ואחמד נולד שם. הם נותרו בקשר הדוק עם כל קרובי המשפחה בכפר ומגיעים לביקורים ממושכים מדי שנה. הוא מספר כי "יש קהילה גדולה מאוד מהכפר אבו גוש בירדן והם מקורבים למלך. זה כבוד גדול לאבו גוש - אנחנו מתכננים לחגוג לו ולמשפחה, לנסוע לירדן לברך אותו ואת המשפחה ביחד עם נכבדי הכפר".

 

איסמעיל עותמן. "אבו גוש זה לא רק חומוס" ()
איסמעיל עותמן. "אבו גוש זה לא רק חומוס"

חגיגות וחלוקת ממתקים באבו גוש (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
חגיגות וחלוקת ממתקים באבו גוש(צילום: עמית שאבי)

 

איברהים מחמוד, מאבו גוש: "אמא שלו זו הדודה שלי, גאווה גדולה. כולנו עקבנו וראינו את התחרות. זה כבוד גדול לאבו גוש. הם הרבה זמן לא גרים פה אבל הם באים לבקר מדי פעם". סלים ג'אבר, ראש המועצה לשעבר: "גאווה גדולה וכבוד גדול. אנחנו גאים ומחזקים. אנחנו ניסע לשם ונברך אותו. הוא עשה כבוד גדול למשפחת אבו גוש". 

 

איסמעיל עותמאן סיפר: "בלילה כולם ראו את המשחקים, כולנו התאספנו. הוא ניצח קרב אחרי קרב והייתה חגיגה, גם היום בערב תהיה חגיגה. הוא ביקר כאן לפני תקופה. אבו גוש זה לא רק חומוס, יש גם מדליית זהב. סמל השלום מאחד את כל העולם, לא רק חומוס". איאד איברהים הוסיף: "פגשתי את אחמד בירדן בחתונה. סיפר לי שהוא מתאמן. הוא בחור טוב ונמרץ". 


הציוץ המפרגן של המלכה ראניה ()
הציוץ המפרגן של המלכה ראניה

אבו גוש באחד הקרבות בדרך למדליה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
אבו גוש באחד הקרבות בדרך למדליה(צילום: gettyimages)

אבו גוש עם שאר זוכי המדליות בטקוואנדו (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
אבו גוש עם שאר זוכי המדליות בטקוואנדו(צילום: gettyimages)
כתב רשת "ביין ספורט" ניסה לדווח ()
כתב רשת "ביין ספורט" ניסה לדווח

אך פרץ בדמעות אושר ()
אך פרץ בדמעות אושר

 

כבר בשעות הלילה עם היוודע עלייתו של אבו גוש לגמר הרשתות החברתיות געשו אחרי שהבטיח את הזכייה ההיסטורית במדליית כסף או זהב. לאחר שניצח לפנות בוקר את היריב הרוסיוזכה בזהב היסטורי השמחה התחלפה באופוריה. כאמור מדובר במדליה אולימפית ראשונה של ירדן במשחקים האולימפיים. כבר בתחילת האולימפיאדה סומן אבו גוש כמי שעשוי להביא את הבשורה לממלכה ההאשמית.

 

בשעות הבוקר צייצה המלכה ראניה באנגלית ובערבית וסיכמה כי זו הייתה שנה נהדרת לירדן בזירה הבינלאומית אחרי הזכייה של אבו גוש. "מהאוסקרים ועד לאולימפיאדה". עוד אמרה: "עשית את ירדן מאושרת עם ההישג האדיר". לאחר מכן יורש העצר הירדני ובנו של המלך, חוסיין, העלה את תמונתו של אבו גוש עם דגל ירדן ואמר כי מדובר בהישג ירדני מכובד: "מברוכ!.. הרמת את ראשנו".

 

בקרבות המוקדמים ניצח אבו גוש, שהתחרה בקטגוריה של עד 68 ק"ג, יריבים ממצרים ומדרום קוריאה. בחצי הגמר הוא גבר על הספרדי יואל גונסאלס, אלוף משחקי לונדון 2012. הוא לא ידע את נפשו מרוב אושר וחגג בהתרגשות רבה עם הדגל והמאמן שלו, בדיוק כמו שחגיגה במעמד שכזה אמורה להיראות.

 

בגמר מול אלכסיי דניסנקו הרוסי היה אבו גוש בלתי ניתן לעצירה, ניצח 6:10 ויחזור הביתה כגיבור לאומי עם מדליה מדהימה על הצוואר. ההתרגשות הרבה ניכרה גם בשידורים מריו, שבהם נראה אחד הכתבים בוכה מאושר. הירדנים עקבו בדריכות אחר הקרבות של אבו גוש וכאשר זכה במדליה פרצו בשאגות שמחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים