שתף קטע נבחר

אחרי 26 שנה: פוענח רצח ישראלית בהולנד

מרים שרון התחתנה עם צייר הולנדי, נולדו להם שני ילדים ומאוחר יותר התגרשו. לפני 26 שנה נרצחה בהאג והמשטרה לא הצליחה לפענח מאז את הרצח. הודות לבדיקות DNA חדישות נעצר חשוד, שזהותו עוד לא נחשפה

  

הכתבה על הרצח ב"ידיעות אחרונות" (צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות") (צילום: ארכיון
הכתבה על הרצח ב"ידיעות אחרונות"(צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות")

 

26 שנה לאחר רצח הישראלית מרים (מימי) שרון ז"ל בדירתה שבהולנד הצליח צוות מיוחד של משטרת אמסטרדם לפענח את הפרשה. גבר בן 52 נעצר בחשד למעורבות ברצח בזכות שכלול בדיקות ה-DNA.

 

מרים שרון עזבה את הארץ בשנת 1979 ובמהלך טיול הכירה צייר הולנדי והתאהבה בו. השניים התחתנו, נולדו להם שני ילדים אבל בשנת 1989 הם נפרדו. הפעם האחרונה ששרון הגיעה לארץ הייתה באוגוסט 1990. ב-8 באוקטובר באותה שנה נמצאה גופתה של שרון בדירתה בהאג, אחרי שנדקרה בסכין. המשטרה לא עצרה חשודים אחרי הרצח.

 

אביה אהרון מזרחי אמר אז ל"ידיעות אחרונות" כי "המשטרה ההולנדית סיפרה לנו שממש שחטו אותה בדירה שלה בהאג". שרון ז"ל הובאה למנוחות בישראל ובהלוויה השתתפו גם שני ילדיה הקטנים, אז בני 8 ו-10. אחרי השבעה הילדים חזרו לאביהם בהולנד. אחד מהם חי כיום בארץ.

 


 

ארבעה חודשים אחרי הרצח פנתה משטרת האג למשטרת ישראל וביקשה את עזרתה בחקירה. דווח אז כי המשטרה ההולנדית חשדה שרוצחיה של שרון ז"ל היו ישראלים שנמלטו לארץ אחרי הרצח. בסופו של דבר הרצח לא פוענח, התיק נשאר פתוח ונכנס למגירת 'התיקים הקרים', שם המתין לא פחות מ-26 שנה.

 

באחרונה מינתה משטרת אמסטרדם צוות מיוחד של חוקרים לפענוח 'תיקים קרים'. הצוות בחן את המקרה והחליט להעביר לבדיקות DNA חדישות את כל חומרי הראיות שנמצאו ונאספו אז בדירתה של שרון ז"ל. בזכות שכלול בדיקות ה-DNA החקירה הביאה ביום שני האחרון למעצרו של חשוד במעורבות ברצח. המשטרה פרסמה הודעה רשמית על הפענוח אך לא חשפה את זהותו של החשוד, את המניע שלו והאם הכיר את שרון ז"ל או היה קשור אליה. המידע היחיד ששוחרר הוא שמדובר בגבר בן 52 שמחר (חמישי) יוגש נגדו כתב אישום. לא ברור האם החשוד הוא אזרח הולנדי או אזרח זר.

 

בשל העובדה שמניע הרצח עדיין נותר תעלומה, משטרת הולנד מבקשת ליצור קשר עם ידידיה של הנרצחת, מכריה, קרובי משפחתה וכל מי שנחקר בפרשה לפני 26 שנה. במשטרת הולנד אומרים שזו הפעם הראשונה אחרי כל כך הרבה שנים שהם מצליחים להביא למעצר בחקירת "תיק קר". משטרת הולנד העבירה עדכון על החשיפה לנציגי משטרת ישראל באירופה.

 

ממשטרת ישראל נמסר כי "המשטרה פועלת בשת"פ בינלאומי הדוק עם רשויות אכיפה בעולם וככל שמתקבלת בקשה לסיוע היא מטופלת בכפוף לדין ולהסכמים. מטבע הדברים איננו מוסרים פרטים אודות חקירות המנוהלות על ידי רשויות אכיפה אחרות או פעולות המבוצעות במסגרתן בארץ או בחו"ל ואין בכך כדי לאשר או להכחיש כל פרט מפרטי הפנייה".


פורסם לראשונה 24/08/2016 21:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות"
מרים שרון ז"ל
צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות"
מומלצים