שתף קטע נבחר

בוגרת "כוכב נולד": "הורדתי מהבמה כי לבשתי בגד ים"

חנה גור, שהתפרסמה בעונה השנייה של התוכנית "כוכב נולד", הופיעה בחוף הים באשדוד כחלק מפסטיבל "לחגוגוסט", ולטענתה התבקשה להפסיק כיוון שלבשה בגד ים. "אולי אם החזה שלי היה קטן יותר זה היה נמנע", אמרה. משרד התרבות: "הופעתה אינה מכבדת את כלל הציבור שהגיע לאירוע"

 

"הורדתי מהבמה בגלל שהופעתי עם בגד ים, שוטר חיכה לי ליד הבמה בגלל שהמשכתי לשיר", כך טוענת הזמרת חנה גור שהופיעה אתמול (ו') בפסטיבל לחגוגוסט של משרד התרבות שנערך באשדוד.

 

גור, שהשתתפה בעבר בתוכנית "כוכב נולד", הוזמנה על ידי משרד התרבות להופעה בעיר כחלק מפסטיבל סיום הקיץ. "עליתי להופיע ואחרי שני שירים ניגש אלי נציג ההפקה ואומר לי 'אני צריך שתתלבשי'. אמרתי לו שאני לא מתלבשת ואז הוא אמר לי 'אז אני צריך שתרדי מהבמה'".

 

בשלב הזה מעידה גור בת ה-34 כי המשיכה לשיר וסירבה להיכנע לבקשות ההפקה. "הסתכלתי הצידה וראיתי את נציג ההפקה ממתין לי עם שוטר בצדי הבמה, אז כבר הבנתי שאני לא רוצה להיות חלק מהבושה הזאת. אולי אם החזה שלי היה קטן יותר זה היה נמנע. זה כנראה נראה מוגזם באופן מסוים. התלבשתי כך אך ורק מתוך נוחות - לבשתי עליונית ומכנסי ג׳ינס", אמרה גור והוסיפה: "חופש הביטוי מאפשר לי ללבוש מה שאני רוצה וכל עוד לא נתבקשתי בקוד לבוש לפני ההופעה - אף אחד לא יקבע לי מה ללבוש".

 

חנה גור באשדוד (צילום: אווה גור, אשדוד נט) (צילום: אווה גור, אשדוד נט)
חנה גור באשדוד(צילום: אווה גור, אשדוד נט)

פסטיבל לחגוגוסט שנערך במוקדים שונים ברחבי הארץ ביניהם בבאר שבע, אשקלון, ראשון לציון, בת ים, נועד על פי משרד התרבות כדי "להציג את התרבות הישראלית על כל גווניה". גור, שמתגוררת באשדוד, מספרת שמעולם לא נתקלה בבקשה כזאת קודם לכן. "אם יש לי הופעה בים - אני אלבש את הלבוש המינימלי ביותר. מה שקרה זה מביך, פרימיטיבי, מעליב ועצוב, אני לא יודעת מי אחראי על ההחלטה הזאת".  

 

ממשרד התרבות נמסר: "בפסטיבל לחגוגוסט לקחו חלק אלפי אנשים. הפסטיבל, שנערך לראשונה ביוזמת משרד התרבות ובשיתוף הרשויות המקומיות, הצליח להנגיש תרבות ואמנות לתושבי השכונות בפריפריה החברתית והגאוגרפית. הפסטיבל יועד לכלל האוכלוסייה ומומן מכסף ציבורי. הופעתה של חנה גור אינה מכבדת את כלל הציבור שהגיע לאירוע ולפיכך הורדתה מהבמה הייתה הכרחית באם התרחשה ובאם לא. נדגיש כי מדיניות המשרד בהובלת שרת התרבות קובעת כי פסטיבלים ואירועים הממומנים מכספי ציבור יכבדו את הציבור הרחב הנמנה על המגזרים והסקטורים השונים שמגיעים אליהם. זהו בדיוק ההבדל שבין חופש הביטוי לחופש המימון. על כן, תצא הנחיה מסודרת לכלל גופי ההפקה הפועלים באמצעות משרד התרבות והספורט לוודא כי מדיניות זו ממומשת בכלל הארועים הממומנים על ידי המשרד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אווה גור, אשדוד נט
חנה גור. "התלבשתי כך אך ורק מתוך נוחות"
צילום: אווה גור, אשדוד נט
לאתר ההטבות
מומלצים