שתף קטע נבחר

מתפללים חילצו חתול שנתקע בין אבני הכותל. צפו

מה חיפש חתול בין אבני הכותל המערבי, וכיצד טיפס גבוה כל כך האבנים החלקלקות? המתפללים בכותל לא יודעים לענות על כך, אבל פעמיים במהלך השבוע הם לא נשארו אדישים ליללות של חתול – ואולי שניים שונים – שנתקעו גבוה מעל רחבת התפילה בעזרת הגברים. צפו במבצעי החילוץ המקוריים - ובתגובות שלאחר מכן

 

 

רצה להרגיש קרוב לאלוהים: פעמיים השבוע טיפס חתול גבוה (כשניים וחצי-שלושה מטרים) מעל ראשי המתפללים, בעזרת הגברים של הכותל המערבי - ופעמיים נחלצו המתפללים לעזרתו. בפעם הראשונה, כפי שניתן לראות בסרטון, היו מעט מאוד מתפללים בכותל, וכמה חסידים נחלצו לעזרתו כשהקימו "מגדל" של כיסאות וסטנדרים, שסייעו לחתול בדרך למטה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

ערמה של כיסאות וסטנדרים: החילוץ הראשון ()
ערמה של כיסאות וסטנדרים: החילוץ הראשון

 

בפעם השנייה – מוצאי השבת בשעה 21:00 – הייתה הרחבה מלאה במתפללים. הם הניחו לא מעט כסאות על גבי שולחן – ואחד המתפללים טיפס בזהירות תוך שהוא נעזר בגדר החוצצת בין רחבות התפילה של הגברים והנשים, וסייע לחתול לרדת. ברקע נשמעים המתפללים והמתפללות קוראים ומייעצים לו. למשל, להשתמש בשקית כדי לא להישרט.

 

החילוץ השני, במוצאי השבת ()
החילוץ השני, במוצאי השבת

 

כשהסתיים המבצע, פרצו המתפללים בשירה וריקודים "סימן טוב ומזל טוב" ו"עם ישראל חי". לחתול (או חתולים) ולמחלצים שלום, לפחות ממה שנראה בסרטון המצורף.

 

הגולשים בטוויטר לא נשארו חייבים, וצייצו בתגובה: "חתול צדיק" (אולי בגלל הבחירה של החתול להתנחל דווקא בעזרת הגברים). גולש אחר כתב כי מדובר בתגובה מיידית של אלוהים לפתק שנתחב בין אבני הכותל: "רוצה חתול".

 


 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים