שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הקמפיין הטלפוני של מנהיג ה-KKK לשעבר: "הצביעו טראמפ"

  דייויד דיוק ממשיך להיות מטרד עבור המועמד הרפובליקני לנשיאות. במטה טראמפ הכחישו קשר ליוזמה: "מוקיעים כל גורם שמפיץ מסרים של שנאה"

   

   

  התשדיר של הילרי: ה-KKK וטראמפ

  התשדיר של הילרי: ה-KKK וטראמפ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מועד הבחירות בארה"ב מתקרב, וחיבוק הדוב של הארגונים הגזעניים ממשיך לפגוע בתדמיתו של דונלד טראמפ . דייויד דיוק, שהנהיג בעבר את ארגון ה"קו קלוקס קלאן" והתבטא לא אחת בשבחו של המועמד הרפובליקני לנשיאות, השיק קמפיין טלפוני שבו קרא לאזרחים "להתייצב ולהצביע עבור טראמפ. ביחד נציל את אמריקה".  

   

  בהודעה מוקלטת נשמע דיוק מזהיר בקולו מפני הגירה מאסיבית לארה"ב, אשר תוביל לדבריו לשקיעתה. "אם לא נעצור את ההגירה עכשיו, נהיה בנחיתות מספרית במדינה שלנו. זה קורה!", טען דיוק והוסיף: "אנחנו מאבדים את זכויות הירי שלנו, את חופש הדיבור. אנחנו משלמים מיסים למוות. אנחנו מאבדים את העבודות והעסקים שלנו".

   

  מתקשר לשכנע. דייויד דיוק (צילום: Emmanuel d'Aubignosc) (צילום: Emmanuel d'Aubignosc)
  מתקשר לשכנע. דייויד דיוק(צילום: Emmanuel d'Aubignosc)

  מתנער מהארגונים הגזעניים. טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
  מתנער מהארגונים הגזעניים. טראמפ(צילום: AP)
   

  דיוק, שעל הדרך האיץ באזרחים להצביע לו כנציג מדינת לואיזיאנה בסנאט, השתמש בהופעתה של הזמרת ביונסה בסופרבול האחרון כדוגמא לאופן שבו "ארה"ב הולכת לאיבוד", לדבריו. "תסתכלו על מופע ההצדעה בסופרבול לפנתרים השחורים רוצחי השוטרים", טען.

   

  לפני כמה חודשים דיוק עורר סערה נוספת כשהתייחס בחיוב להשוואות שעשו כלי תקשורת ואנשי ציבור בין טראמפ לאדולף היטלר. "ייתכן שהם משקמים את התדמית של הברנש ההוא עם השפם מגרמניה", אמר אז. "ראיתי פרסומת נגד טראמפ, ממש מרושעת, שבה משווים את מה שטראמפ אמר על שימור אמריקה והפיכתה לנהדרת כפי שהייתה, למה שהיטלר אמר בגרמניה על שימור המדינה והפיכתה לנהדרת וחופשית, מבלי להיות חייב משהו לקומוניסטים ולקפיטליסטים היהודים. זו הייתה פרסומת נגד טראמפ, רק שאני לא חושב שהיא גורמת לאפקט שהיוצרים שלה כיוונו לו".

   

  ביונסה בסופרבול. "מופע הצדעה לרוצחי שוטרים" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ביונסה בסופרבול. "מופע הצדעה לרוצחי שוטרים"(צילום: AFP)

  במטה הבחירות של טראמפ מיהרו להתנער מהיוזמה של מנהיג ה-KKK לשעבר. "טראמפ ממשיך להוקיע את דייויד דיוק וכל גורם אחר שמפיץ מסרים של שנאה. אין מקום לדברים כאלה במפלגה הרפובליקנית ובמדינה בכלל. אין לנו שום קשר ליוזמה הזאת ואנחנו מוקיעים ומגנים אותה", נמסר בהודעה.

   

  בראיון לרשת CNN בחודש פברואר, טראמפ סירב לגנות בפה מלא את מסרי התמיכה בו מצד ארגונים גזעניים. "אני לא יודע דבר על דייויד דיוק, או על ארגונים הדוגלים בעליונות האדם הלבן. שואלים אותי שאלות על אנשים שאני לא יודע עליהם דבר", טען. עם זאת, בהמשך הבהיר המועמד הרפובליקני: "אני לא צריך את התמיכה של דיוק, ובהחלט לא רוצה אותה".

   

  בשבוע שעבר עלה תשדיר בחירות חדש מטעמה של הילרי קלינטון, שבו נראים חברים בארגונים גזעניים המאמינים בעליונות האדם הלבן, כולל בכירים בקו-קלוקס-קלאן, כשהם משמיעים דברי תמיכה בטראמפ. "הסיבה שהרבה חברים ב'קלאן' אוהבים את דונלד טראמפ, היא שאנחנו מאמינים בהרבה מהדברים שהוא מאמין בהם", אומר אחד הדוברים בסרטון. בנוסף מובאים דבריו של דיוק באומרו: "להצביע נגד טראמפ, זה לפגוע במורשת שלכם". מטה קלינטון חתם את הסרטון באימרה חד משמעית: "אם טראמפ ינצח, אלו האנשים שיכולים לנהל את המדינה שלכם".

   

   

  מפגין לטיני קורא לטראמפ להציל אותם מהדמוקרטים (צילום: AP) (צילום: AP)
  מפגין לטיני קורא לטראמפ להציל אותם מהדמוקרטים(צילום: AP)

  בינתיים טראמפ, שפתח את קמפיין הבחירות שלו בהצהרות חריפות נגד קבוצות מיועטים - בהם מהגרים ממכסיקו, מוסלמים ועוד,

  המשיך כמנהגו בתקופה האחרונה בחיזור אחר הקהילות האפרו-אמריקניות והלטיניות.

   

  "תסתכלו כמה רע נהיה", צייץ טראמפ בטוויטר והוסיף: "כמה עוד פשעים ותקריות ירי יהיו עד שהאפרו-אמריקנים והלטינים יצביעו טראמפ=ביטחון". בציוץ נוסף כתב המועמד הרפובליקני כי "הרציחות הפנים עירוניות עולות מדרגה. האפרו-אמריקנים יצביעו לטראמפ בגלל שהוא יעצור את הטבח ברחובות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים